IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

41 Pages V  « < 37 38 39 40 41 >  
Reply to this topicStart new topic
> Sampon/Balsam/Masca, Produse pentru par
Bia
post Aug 25 2009, 08:47 AM
Post #381


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Eu caut un balsam leave-in! Sugestii?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cris 82
post Aug 28 2009, 09:36 PM
Post #382


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 99
Joined: 23-August 07
From: Bucuresti
Member No.: 2,080



Cindy,sa stii ca in sfarsit am descoperit samponul care imi trateaza problema ingrasarii parului,mi-am cumparat samponul "I love juicy"si ce sa spun,e chiar WOW!!!Daca pana acum trebuia sa ma spal la 3 zile acum sunt spalata de duminica seara la par si ma voi spala abia maine,nu pot sa cred,este bun,cel putin pt mine,intr-adevar trebuie sa folosesc o masca ceva mai hidratanta pt ca am impresia ca imi usuca putin si varfurile,dar cum ai spus si tu folosesc si seruri pt asa ceva+masca pare sa fie in regula.Mi-am mai cumparat si "Jumping juniper"si inca un sampon pt stralucire cu care trebuie sa ma spal doar pe lungimea parului si un balsam "American cream",celelalte 2 sampoane nu le-am falosit inca,dar voi reveni cu pareri.Despre Tigi,ce sa-ti spun mi-a placut samponul si masca "Dumb blonde" am mai avut ceva 3in1,roz cu un capaac verde,nu-i mai stiu numele care nu m-a incantat,un ser pt stralucire si hidratare "Superficial"care este dragut si au mai fost cateva dar nu prea le retin numele.De la Phyto am incercat Phytocedrat si m-a cam dezamagit,dar poate voi incerca si eu Phytonectar,ce este ulei sau masca?Nu mai sunt blonda sunt satena inchis,culoarea mea naturala,nu vreau sa ma ma mai vopsesc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebe_maria
post Aug 30 2009, 03:22 AM
Post #383


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,856
Joined: 15-March 06
From: craiova
Member No.: 269



Cris, si eu ma spal, o zi da, una nu (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) . Mi-e greu asa de des dar nu suport sa am parul gras si sa-l simt lipicios. Chiar e bun samponul asta? De cat timp il folosesti? Mie de la lush mi-a placut mult doar un balsam coocaulin sau ceva de genul asta, am incercat un sampon solid si mi s-a parut prea agresiv si balsamul american girl dar am aruncat jumatate din el pt ca nu am reusit sa-l termin pana la data de expirare. Mai am acum un toner dar nici asta nu-i fantastic, o sa-l dau curand (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cris 82
post Aug 30 2009, 12:08 PM
Post #384


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 99
Joined: 23-August 07
From: Bucuresti
Member No.: 2,080



Samponul "I love juicy" l-am folosit o singura data,dar m-a impresionat placut,nici un alt sampon pt par gras nu mi-a lasat parul asa de curat dupa samponare ca acesta si sa nu trebuiasca sa ma spal vreo 5 zile pe cap,pt mine a fost ceva... WOW,intr-adevar dupa folosire trebuie NEAPARAT sa folosesti o masca puternic hidratanta pt ca mi-a lasat impresia ca usuca,cel putin in cazul meu pt ca desi am radacini fff grase,varfurile sunt uscate,acum nu stiu ce sa zic de folosirea lui pe termen lung,sper sa isi faca treaba in continuare si oricum o sa va tin la curent cu evolutia lui.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebe_maria
post Aug 30 2009, 04:20 PM
Post #385


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,856
Joined: 15-March 06
From: craiova
Member No.: 269



Merci cris (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) , sa ma tii la curent te rog, o sa ies zilele astea si parca vad ca ma duc sa-l iau (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) .
Si parul meu la fel este, se ingrasa la radacina dar varfurile sunt uscate.
De-asta ma si tund foarte des, am senzatia ca ii face bine, ii mai tai uscaturile (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cris 82
post Aug 30 2009, 05:41 PM
Post #386


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 99
Joined: 23-August 07
From: Bucuresti
Member No.: 2,080



Nu ai pt ce si cu siguranta ca te voi tine la curent,azi m-am spalat din nou si astept sa vad daca si de data aceasta merge.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Aug 30 2009, 06:01 PM
Post #387


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Cris, ma bucur mult ca ai gasit samponul wow pentru tine! (IMG:style_emoticons/default/thumbsup.gif) Foarte bine ca vrei sa folosesti un sampon special - cel de stralucire - pentru lungimi, sa nu le degradeze si mai mult samponul degresant. Si ca nu te mai vopsesti! Ce ciudat, incercam tot felul de culori si apoi ne chinuim sa revenim tot la culoarea noastra initiala! (IMG:style_emoticons/default/happy.gif)

Am folosit si eu in final masca Tigi "Treat me Right" dar ai dreptate, nu este foarte hidratanta. Pentru mine a fost ok, mi-a imblanzit varfurile, a mentinut volumul, a dat luciu parului dar mi-ar fi placut sa fie totusi putin mai hidratanta. In ultimul timp mi se pare ciudat si sprayul Brunette Goddess pentru stralucire, cateodata imi place mult, alteori mi se pare Groaznic. (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Phytonectar este un pre-shampoing nutritiv cu uleiuri si galbenus de ou pentru par foarte uscat. Imi plac produsele Phyto ca sunt destul de naturale. Foarte apreciate sunt si cele din gama K-Pak, Joico: reconstructorul Deep Penetrating, Intense Hydrator. Somebody stop me, le-as incerca pe toate!

Bebe, apropo de toner Lush, nu stiu daca e acelasi dar am avut si eu unul cu tea tree si chiar nu mi-a placut delooc....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cris 82
post Aug 31 2009, 02:54 PM
Post #388


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 99
Joined: 23-August 07
From: Bucuresti
Member No.: 2,080



Ma bucur ca pt tine nu a fost o dezamagire masca si da,chiar ai dreptate dupa ce mi-am chinuit parul cu diverse nuante am ajuns la concluzia ca cel mai bn ar fi sa nu il mai vopsesc (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) ,nu degeaba se zice ca noi femeile suntem greu de inteles (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebe_maria
post Aug 31 2009, 03:41 PM
Post #389


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,856
Joined: 15-March 06
From: craiova
Member No.: 269



Da, de tea tree toner era vorba (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) .
Eu am ca balsam moroccan oil si-mi place mult (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ereshkigal
post Sep 3 2009, 01:40 PM
Post #390


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 25
Joined: 3-June 09
Member No.: 6,622



Eu sunt fericita ca am gasit un sampon ce ma multumeste pe deplin. E vorba de Revalid. Am incercat multe si marunte si nici un sampon testat nu mi-a lasat parul atat de suplu matasos si stralucitor, si cica nici nu mai cade. Me thrilled. Nici nu folosesc balsam, fiindca i-a spus mamei o coafeza ca balsamul mai mult degradeaza parul.

Bine, trebuie sa admit ca eu nu am folosit placa/produse de styling, iar cu feonul nu ma mai usuc de mai bine de 2 ani, insa parul era tern, in ciuda mastilor aplicate. Nu stiu daca Revalid e asa o minunatie pentru un par mai incercat.

Pacat ca are SLS.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

41 Pages V  « < 37 38 39 40 41 >
Reply to this topicStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 25th April 2024 - 01:23 PM