IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

41 Pages V  « < 38 39 40 41 >  
Reply to this topicStart new topic
> Sampon/Balsam/Masca, Produse pentru par
suchardine
post Dec 12 2009, 05:39 PM
Post #391


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 12
Joined: 12-December 09
Member No.: 7,623



Si parul meu e gras la radacina/uscat la varfuri.
Momentan folosesc sampon si balsam de la "Alberto Balsam" (tea tree tingle), pe care le-am primit de la cineva din Anglia. Sunt foarte multumita de ele, lasa parul curat, placut parfumat, fara matreata, straluceste si se aranjeaza usor.
In rest, parul meu e fericit daca folosesc un sampon delicat -de preferinta Johnson's Baby- si un balsam/ o masca hidratanta - am folosit de la Kallos, Wella (professional), Avon, Gliss, Nivea, L'Oreal...
Ma spal pe cap o data la 2 zile (o zi da / o zi nu) si il si intind de vreo 2-3 ori pe saptamana, dar nu am nici o problema cu parul...din contra, e moale si stralucitor (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Aaaa....si pentru un plus de stralucire, este bine ca la sfarsit sa iti clatesti parul cu apa rece (doar pe lungime, nu si pe scalp). De asemenea, dupa ce il usuc folosesc un ulei de la Kallos si un spray protector de la Wella (profesional) cand il si intind.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laur claudiu
post Feb 18 2010, 11:43 PM
Post #392


Obsedat
****

Group: Dependent
Posts: 484
Joined: 17-February 10
From: Undeva in tara lui Dante...
Member No.: 8,005



Pentru mine cel mai potrivit sampon este si va ramane head&shoulders si pe bune ca am incercat si mama sampoanelor,nu am probleme cu matreata,nu am avut asa ceva ever dar greu sa gasesti un sampon care sa-ti curete cu adevarat parul.Din cauza produselor de styling,stresul,detasarile dintr-o tara in alta,umiditatea,apa au contribuit la a ma spala zilnic pe cap,acumas vrea si eu la doua,trei zile da de unde,aici la Padova e o umezeala,15 minute fata de mare si respectiv Venezia si 15 minute fata de munte,Colli Euganei,si apoi in Campia Padului este renumita umezeala,asa ca dupa doua trei ore am parul mai rau ca la 220v,noroc de masca de la Garnier,cea care se tine doar un minut ca mai face minuni iar de balsam imi face un par de laumezeala ca-mi vine sa-mi dau palme... (IMG:style_emoticons/default/mad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Heidi_85
post May 31 2010, 11:14 AM
Post #393





Musafir






Cele mai bune produse pentru par, sampoane, masca etc il gasesti aici: produse kerastase l'oreal Tigi Fudge Joico

EDITAT-SPAM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post May 31 2010, 11:26 AM
Post #394


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Heidi, ban.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Corina
post Jun 4 2010, 11:11 AM
Post #395


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 864
Joined: 14-January 10
From: Tulcea
Member No.: 7,788



Si la mine ramane sfant head&shoulders. Balsam si masca nu folosesc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Jun 4 2010, 03:01 PM
Post #396


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Ce bine/ facil o fi, eu nu pot trai fara balsam si masca! (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Globetrotter
post Aug 27 2010, 09:27 PM
Post #397


Bookaholic
*******

Group: Administratori
Posts: 3,086
Joined: 25-February 09
From: Craiova
Member No.: 5,950



Vreau sa dau comanda pe capsunica si am vazut ca e oferta la Tigi- Moisture Maniac.
Cindy, tu parca ziceai ca ai folosit. Cum au fost? (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Aug 27 2010, 09:39 PM
Post #398


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Book, mie mi-au placut mult de tot! O perioada pentru ca apoi nu au mai dat aceleasi rezultate. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Dar la inceput, samponul + balsamul imi hidratau bine parul fara sa ia din volum, sa il ingrase la radacini, era wow. Acum ca nu mai functioneaza, imi place Brunette Goddess si le-am ramas fidela. Si mai imi place mult o masca profi L'Oreal, Intense Repair. Si serumul Tigi S factor Silky Smooth. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Globetrotter
post Aug 31 2010, 06:17 PM
Post #399


Bookaholic
*******

Group: Administratori
Posts: 3,086
Joined: 25-February 09
From: Craiova
Member No.: 5,950



Mi le-am luat, si mi-am mai luat un leave-in curls rock. Revin cu impresii.
M-am uitat si la masca aia dar am zis pas deocamdata, sa le incerc pe astea. Mersi! (IMG:style_emoticons/default/hug.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mnitescu
post Sep 4 2010, 07:59 PM
Post #400





Musafir






fetelor pentru produse profesionale inclusiv vopsea la preturi minime accesati www. EDITAT. RO sau EDITAT andreea telefon EDITAT joico tigi londa wella vitality's goldwell opi
Go to the top of the page
 
+Quote Post

41 Pages V  « < 38 39 40 41 >
Reply to this topicStart new topic
3 User(s) are reading this topic (3 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 25th April 2024 - 12:21 PM