IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages V  « < 2 3 4  
Reply to this topicStart new topic
> Cum scapi de parul de animale din casa, In perioada naparlirii si nu numai
kalua
post Jun 29 2008, 11:24 PM
Post #31





Musafir






mititik, incearca sa-l perii in fiecare zi daca poti. In perioada asta de pierdere a parului.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mititik
post Jun 29 2008, 11:39 PM
Post #32


Membru de Onoare
*****

Group: Obsedat
Posts: 703
Joined: 7-December 05
Member No.: 4



Eu pot sa-l perii si in fiecare zi si se pare ca si lui ii place, dar ma gandeam ca nu e recomndat chiar atat de des. In seara asta am adunat extrem de mult par de pe el, dar sper ca daca il perii regulat sa se mai micsoreze cantitatea de par cazut.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Laura34215
post Jul 25 2008, 03:34 PM
Post #33


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 191
Joined: 15-August 07
From: Timisoara
Member No.: 2,044



Medicul veterinar la care merg cu motanul meu mi-a spus ca el recomanda ca animalele de casa, caini sau pisici, sa fie periate zilnic. Nu e nimic rau in asta. Ar fi rau daca ar avea probleme pe piele sau la blanita. Dar daca sunt animale sanatoase, periajul zilnic este benefic. Asta daca si lor le face placere. Porcu' meu de motan toarce la extrem de fericire cand il piaptan. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Jul 25 2008, 07:15 PM
Post #34


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Trebuie neaparat sa-l filmez odata pe matz la etapa pieptanat. Cand ma vede ca deschid sertarul in care ii tin si periuta lui este cu ochii tintae. (IMG:style_emoticons/default/debile.gif) Cum vede ca am scos obiectul magic, chitaie a victorie. Adica scoate un "Miiiiiiiiiiiiiiiii" de toata frumusetea si nu stie cum sa ajunga cat mai repede in preajma ei. (IMG:style_emoticons/default/w000t.gif) Adopta pozitia clasica (in sezut) si in timpul periajului isi spala labutele si pieptul. Asta-i contributia lui la procesul de infrumusetare. (IMG:style_emoticons/default/dance1.gif) Iar in caz ca se intampla sa se sature el inainte sa obosesc eu, ma opreste dandu-mi o labuta peste perie. (IMG:style_emoticons/default/boxing.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
albinuza
post Jul 25 2008, 07:24 PM
Post #35


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 7,935
Joined: 9-December 05
From: Bra, Italia
Member No.: 56



perie din aia verzulie am si eu acasa. si la par scurt merge foarte bine! aduna de nu-i adeavarat! Maat poti sa incerci.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jul 25 2008, 07:41 PM
Post #36


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Am luat de-asta:
(IMG:http://i46.photobucket.com/albums/f115/io_mititik/product_thumb.jpg)
De-asta verde nu am la craiova,am la ai mei. Dar o sa cumpar una si aici. Daca zici ca e asa buna...
(IMG:http://i46.photobucket.com/albums/f115/io_mititik/product_thumb2.jpg)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pages V  « < 2 3 4
Reply to this topicStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 06:38 PM