IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Canarii, despre canari
Cindy
post Feb 16 2008, 12:11 PM
Post #11


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



QUOTE(Pink Lemonade @ Feb 13 2008, 12:45 PM) *


Ce dragut e, Pink!! (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif) Cum se mai simte/manifesta acum, e mai bine? (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Feb 16 2008, 06:43 PM
Post #12


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



I-am dat drumul prin casa si acum stie sa vina inapoi la colivie. Se zbenguie toata ziua. I-am dat sa pape si salata verde si morcovel ras si a papat tot! Azi a facut o faza hazlie. Mancam si a venit la masa si a ciugulit cate un pic din farfuria tuturor! Le-a luat la rand, inclusiv branza! Am ras toti in hohote. E pofticios! (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post May 28 2008, 02:50 PM
Post #13


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Sunt suparata. Luni mi-a murit canarul. Nu inteleg de ce ca il dusesem la veterinar cu o saptamana in urma sa ii taie gherutele si sa se uite la el. Dormea foarte mult, si ziua si noaptea. Cineva mi-a zis ca se poate sa fi fost batran. M-am uitat si eu la ceilalti canari din pet shop si erau mult mai mici si cu penajul nu asa dezvoltat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Laryss_A
post May 28 2008, 03:27 PM
Post #14


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,448
Joined: 13-January 06
From: in the middle of nowhere
Member No.: 149



(IMG:style_emoticons/default/sad.gif) Imi pare rau Pink. Chiar m-a afectat povestea pentru ca abia acum am descoperit topicul asta si am scroll-at incet, am vazut poza si apoi zbang (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) Uneori nici medicii nu stiu despre ce este vorba. Perusul unei prietene s-a simtit subit rau si in jumatate de ora murise deja si nimeni nu a stiut de ce. Probabil ca unii sunt mai sensibili sau poate chiar a avut ceva. De obicei , cand mergi la veterinar iti da detalii si despre varsta animalutului , in cazul in care nu l-ai luat de mic.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LostWhispers
post May 28 2008, 03:40 PM
Post #15





Musafir






pink imi pare rau (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) , eu am zis ca pasari nu mi mai iau ever sunt asa sensibile si daca se imbolnavesc grav mor cu siguranta
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scumpic
post May 28 2008, 05:52 PM
Post #16


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 997
Joined: 17-November 07
From: Bucuresti
Member No.: 2,663



Imi pare rau Pink, l-am vazut si eu azi in poza, era un dragalas.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tudor
post Sep 4 2011, 09:21 PM
Post #17


ex Win-Win
*****

Group: Obsedat
Posts: 554
Joined: 16-May 10
From: IASI
Member No.: 8,548



(IMG:http://1.bp.blogspot.com/-f1F_8yJaS7c/TmPGXGxjZsI/AAAAAAAACRU/eyxFmJQrNl4/s1600/IMG_3397.JPG)

De vreo trei saptamani ne-am cumparat si noi un canar. L-am luat de la un crescator, are 3-4 luni conform inelului de identificare.
Din ce m-am documentat pana acum pot sa zic cateva lucruri....
- semintele sunt din categoria "Junk food", mancarea trebuie sa fie diversificate cu fructe, frunze de papadie, morcov ras, banana, ardei, ou fiert saptamanal. Salata, perele produc gaze intestinale si sunt de evitat.
- trebuie sa aiba nisip la dispozitie, amestecat cu coaja de ou = grit. Ajuta foarte mult la digestie.
- nu trebuie sa stea in bucatarie deoarece aburul duce la astm = deces.
- apa se schimba zilnic
- ii place balaceala =>i-am cumparat o scaldatoare care il umple saptamanal de bucurie (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
- in primele doua saptamani nu a cantat mai deloc, apoi a inceput sa mai lege cate ceva umflandu-si gusa - deci e mascul. Unii zic ca dupa trei luni canta, altii dupa 8 luni de viata.. inca nu m-am lamurit (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
-din cate am citit spre deosebire de papagali nu le plac oglinzile pentru ca sunt pasari solitare.
-de cantat se ocupa doar masculii.


Mai jos cateva cantecele de pe Youtube


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Sep 5 2011, 11:57 AM
Post #18


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Ii tare dulce pasaroiul vostru! Sa va bucurati de el! I-ati pus nume?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tudor
post Sep 5 2011, 09:00 PM
Post #19


ex Win-Win
*****

Group: Obsedat
Posts: 554
Joined: 16-May 10
From: IASI
Member No.: 8,548



Auras
O sa mai pun niste poze curand, sa-mi recuperez aparatul
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Sep 5 2011, 09:52 PM
Post #20


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Tare! Foarte tare! Chiar i se potriveste la fix numele! Sa ne mai pui poze si filmulete cu el, te rog! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 18th April 2024 - 03:38 PM