IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topic
> A murit Sergiu Nicolaescu
Diana.
post Jan 3 2013, 12:22 PM
Post #1


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



(IMG:http://i648.photobucket.com/albums/uu207/fides2009/sergiu_nicolaescu.jpg)
BREAKING NEWS. A murit Sergiu Nicolaescu. Decesul a fost constatat īn această dimineață. Val uriaș de tristete a cuprins intreaga tara

Īndrăgitul regizor Sergiu Nicolaescu a murit la vārsta de 82 de ani, din cauza unor complicații pulmonare și cardiace.
Complicațiile pulmonare și cardiace reprezintă cauza morții regizorului. Organismul acestuia nu a răspuns la tratament, informează conducerea Spitalului Elias.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jan 8 2013, 01:08 PM
Post #2


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Sergiu Nicolaescu s-a dus. Bun, nebun, ordonat si muncitor sau obsedat, megaloman si tiranic, indiferent cum a fost, acum el nu mai este. Am ramas cu un gust amar dupa ce am vazut ca personaje pe care le credeam personalitati s-au dat in stamba, grabindu-l sa il critice, sa il injure sau sa se gandeasca cum ar putea obtine ceva, nu conteaza ce, bani sau 3 secunde de faima suplimentara de pe urma lui.
Si pentru ca noua, poporului roman, ne place de crapam birfa si circul (nu ca alte natii ar fi mai breze, sa fim seriosi!) am reusit sa facem si din trecerea in nefiinta a lui Sergiu Nicolaescu un spectacol burlesc. Cu urlete, huiduieli, rinjete si laturi aruncate de gura-casca ca la mahala si de diverse creaturi "no-name" , "wannabe" sau pur si simplu, meschine, prin presa. Ce mi s-a parut insa hilar a fost ca, in comentariile lasate pe siteurile de stiri, cei care il injura mai tare sint... agramati. In aceeasi nota, autorii de zoaie cu iz de tabloid sint pioni ai media, care se dau "dupa cum bate vintul", personaje fara culoare si fara coloana vertebrala. Intr-un final, chiar nu conteaza daca ne-a placut sau nu omul Sergiu Nicolaescu. Ceea ce conteaza este ca putin respect aratat la trecerea in nefiinta a unui seaman de-al nostru dupa care ramine, totusi, ceva neamului romanesc, nu va ucide pe nimeni. Macar atit ii datoram lui Sergiu Nicolaescu: putin respect si putina recunostinta - pentru ca, deocamdata, nimeni nu pare sa fie capabil si nici indeajuns de puternic sa ii ia locul in cinematografia romaneasca.
Odihneste-te in pace, maestre! ... Daca te-or lasa astia!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 04:42 PM