IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

> Cum va impacati cu soacra?
blondina
post Dec 9 2005, 04:13 PM
Post #1


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,136
Joined: 8-December 05
From: 7Th Heaven
Member No.: 16



Eu..inca nu am o soacra,adica nu am din punct de vedere legal..
dar cateodata mama prietenului meu se intrece cu gluma  >:( si ma cam enervez.
De exemplu ii place sa se joace cu nervii mei. O data l-a sunat pe el,cand era cu mine in oras,si se dadea drept o fata,o admiratoare,pana cand am inceput amandoi sa tipam la ea si s-a potolit :o Si ea nu mai putea de ras.. :o
Go to the top of the page
 
+Quote Post
12 Pages V   1 2 3 > »   
Start new topic
Replies (1 - 9)
capsunica23
post Dec 9 2005, 05:35 PM
Post #2





Musafir






bai ...pai e nebuna...
a mea e bolnava...nu stiu dc se face sau nu...ca atunci cd suntem numai noi trei e bolnava...cd ne vin musafiri dupa ce arata toate retetele...si pastilele...rade si nu are nimic...

Vrea sa ne pupam toata ziua, sa fim mama si fiica...dar...hmm.  nu imi place,si am avut miii de probleme,poveste lunga..am postat pe eva cu ciuci..poate ati citit de statul in trei la tv si sa fac numai eu de toate in casa...e doar o regina..sacra..
DAR NU ARE ROST .AM PROMIS CA NU MAI IMI ADUC AMINTE SI IMI TRAIESC VIATA ..FARA EA...Daca POT!!!!! :P  :P  :P  :hainoroc:  :evil:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
blondina
post Dec 9 2005, 05:37 PM
Post #3


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,136
Joined: 8-December 05
From: 7Th Heaven
Member No.: 16



ciuci_ciuci  :D
Saraca femeie..se imbolnaveste ea 'subit' cand sunteti doar voi 3..ce femeie sensibila si bolnavicioasa.. :fluierat:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
capsunica23
post Dec 9 2005, 06:10 PM
Post #4





Musafir






da eu sunt....
dar cum puiul meu sta acs si vede cateodata ce scriu mi-am schimbat numele...
si asa sunt rosie in obrajori .hiihih    :rusinosul:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ariana
post Dec 9 2005, 06:29 PM
Post #5


Membru de Onoare
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,263
Joined: 7-December 05
From: Timisoara
Member No.: 15



Din pacate posed un temperament vulcanic si cred ca nici o soacra pe lumea asta nu ar reusi sa ma tina sub papuc.
Nu am sa inteleg niciodata mamele posesive care incearca sa controleze vieti si destine.
M-am impus mereu in fata "soacrei" si nici din sora prietenului meu nu mi-am facut niciodata cea mai buna prietena chiar daca am apreciat-o.Eu am spatiul meu si mi se pare ca daca oferi prea multa atentie familiei celuilat exista riscul sa ti se diminueze spatiul personal.
Sunt singura la parinti si sunt constienta ca de multe ori ma comport ca un om egoist.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Dec 9 2005, 07:03 PM
Post #6





Musafir






Eu am o soacra ok. Nu se baga, n-o intereseaza, nu ne sufoca cu sfaturi binevoitoare. Daca ii povestim ceva, bine, daca nu, nu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
blondina
post Dec 9 2005, 07:05 PM
Post #7


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,136
Joined: 8-December 05
From: 7Th Heaven
Member No.: 16



capsunia ce ar fi sa o aduci pe forum o data pe soarca ta,poate o convingem sa va lase in pace  ::)

Ariana procedezi f corect.Mai bine sa fii vulcanica decat calma..eu sunt calma si fac ce vor din mine..parintii evident,ca nu am probleme cu mama prietenului meu  :fluierat:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
meli
post Dec 11 2005, 09:48 PM
Post #8


Dependent
***

Group: Contaminat
Posts: 185
Joined: 8-December 05
Member No.: 44



mama iubitului meu este o scumpa.Ma inteleg foarte bine cu parintii lui.Si cand e el plecat in deplasari cu sportul noi doua vorbim la telefon,intotdeauna ma ajuta,imi explica pt scoala daca am nelamuriri,acum ma ajuta la lucrarea de licenta si la un proiect pentru scoala,ma ajuta sa gasesc un post bun...........ce sa zic este o femeie de nota 10.Este si foarte corecta ,daca am eu dreptate intr-o discutie imi i-a apararea,daca are iubi ii i-a apararea lui,dar tot timpul e corecta.
Daca ea va fi soacra mea,voi fi o nora norocoasa  :D
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Dec 12 2005, 12:10 AM
Post #9


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



QUOTE
De exemplu ii place sa se joace cu nervii mei. O data l-a sunat pe el,cand era cu mine in oras,si se dadea drept o fata,o admiratoare,pana cand am inceput amandoi sa tipam la ea si s-a potolit :o Si ea nu mai putea de ras.. :o



a mea s-ar bucura daca ar fi asa! (la admiratoare ma refer!)  :morideris:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laryysa
post Dec 14 2005, 11:41 AM
Post #10


niciodata sa nu spui niciodata
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,545
Joined: 12-December 05
From: Romania
Member No.: 93



  asha
Go to the top of the page
 
+Quote Post

12 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 08:26 PM