IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages V  < 1 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
> Frati si surori
FreyaVanilla
post Jul 14 2006, 10:11 AM
Post #21


Dependent
***

Group: Membru
Posts: 178
Joined: 13-July 06
From: Pitesti
Member No.: 421



eu am doi frati, unul are 19 ani iar celalalt 9 luni (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/cloud9.gif) imi place asa. Doar ca.... cel mare ma cam enerveaza uneori ca incearca sa fie "stapan" pe mine (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/angry.gif) in rest e bine
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scumpic
post Nov 30 2007, 12:15 PM
Post #22


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 997
Joined: 17-November 07
From: Bucuresti
Member No.: 2,663



Eu am o sora, mai mica decit mine cu 3 ani si e plecata de 6 ani in US.Imi este tot timpul foarte dor de ea, desi sintem tot timpul pe net si simbata la telefon vorbim cite 1 ora-2.
Ne vedem o data pe an. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Ne intelegem foarte bine si ne iubim foarte mult.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
albinuza
post Nov 30 2007, 12:48 PM
Post #23


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 7,935
Joined: 9-December 05
From: Bra, Italia
Member No.: 56



am si eu un bucata oiseau! cu 5 ani mai mica, dar tarata in bodegi de cand avea 13 ani! (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
ne intelegem super bine! exceptand certurile de rigoare cand ne aude tot blocul cam vreo 10 min asa. stam suparate 5 min si ne revenim. da nici macar suparate. ne evitam oleaca.
suntem dependente una de cealalta! ce-mi lipseste acum barfa dinainte de culcare... (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
daca ea are alta parere e libera sa se exprime (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
love u oiseau (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif) (IMG:style_emoticons/default/pupicei.gif)

Go to the top of the page
 
+Quote Post
rozy
post Nov 30 2007, 02:40 PM
Post #24





Musafir






haide fata ca ma faci sa suspin!! (IMG:style_emoticons/default/weep.gif)
love you too cocodil (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif) (IMG:style_emoticons/default/hug.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nimphetamin
post Dec 15 2007, 11:19 PM
Post #25


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,851
Joined: 16-March 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,359



Eu am un frate mai mare decat mine cu 2 ani. Nu avem o relatie extraordinara, dar cand suntem in necaz ne sustinem din toata inima.
Noi 2 suntem f diferiti, toata lumea spune asta. Nu semanam nici la fizic, nici la caracter. Ma rog, sigur suntem frati, pt ca el seamana cu tata la look si la caracter cu mama, iar eu seman cu mama la look si cu tata la caracter (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ramona
post Jun 18 2008, 10:02 AM
Post #26


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 8
Joined: 9-June 08
Member No.: 4,037



Eu stiu ce inseama sa ai un frate, si dupa sa nu il mai ai. Sincer inainte cand eram amandoi la parinti imi doream sa fiu singura sa mi se acorde totul mie, dar acum ca nu il mai am deoarece a murit acum 8 ani cand eu avem 15 ani, as da totul din lumea asta sa il am din nou langa mine deoarece ma simt singura si ii simt si lipsa cu toate ca acum m-am casatorit si nu mai stau cu parintii, si sincer acum imi pare rau de cum gandeam atunci cu taote ca el era cu 4 ani mai mic ca mine. de cate ori vb. despre el plang.

Eu va sfatuiesc sa va iubiti si sa va aveti bine cu fratii si surorile voastre.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
chintesenta_raul...
post Jun 18 2008, 11:28 AM
Post #27


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,669
Joined: 8-February 08
From: buricul pamantului
Member No.: 3,252



ramona, imi pare rau pentru fratele tau (IMG:style_emoticons/default/hug.gif)

fratelo mio e cu un an jumatate mai mic. nu suntem cei mai buni prieteni nici pe departe (cate certuri si batai crunte am avut nici nu mai tin minte), e destul de ingamfat, cu nasul pe sus, foarte carcotas, dar are si momente in care poti discuta relativ ok cu el. ne-am cam obisnuit unul cu altul, incercam sa ne toleram (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) cand eram mici mereu ne tachinam unul pe celalalt ca este infiat si chestii din astea, ca unul din noi a venit din greseala samd (IMG:style_emoticons/default/rusinosul.gif) tata nu suporta sub nici o forma sa ne vada certandu-ne sau ca ne batem, daca ne auzea din camera cealalta si ne intreba daca e cazul sa vina peste noi ne stergeam repede lacrimile de la ochi, ne trageam un zambet fortat pe fata si strigam in gura mare ca e totul in regula si ca ne jucam si mai trantim jucarii. daca ar fi sa am vreodata copii nu cred insa ca mi-as dori sa am doi, nu cred ca as fi in stare sa rezist unuia ca mine, dar doi :|
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ava
post Jul 11 2008, 01:20 AM
Post #28


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 15
Joined: 9-July 08
From: USA
Member No.: 4,216



eu am o sora mai mica, as fi vrut sa am si eu un frate mai mare (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
strumfita
post Jul 11 2008, 01:31 PM
Post #29





Musafir






Eu am un frate mai mic cu 8 ani decat mine, si pana in ziua nuntii mele ne-am batut pt telecomanda (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) dar acum ne intelegem bine, a trecut de adolescenta si poate deaia.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scorpirescu
post Jul 11 2008, 06:37 PM
Post #30





Musafir






Eu am una bucata sora mai mica cu 4 ani. Tata lumea se lauda cu ce batai tragea cu fratii sau certuri, noi insa nu ne-am batut niciodata si de certat foarte putin, asta nu pentru ca aveam o relatie extraordinara ci pentru ca nu ne statea in fire sa ne batem nici cand eram copii. Eu cand eram mica nu ma bateam cu copii, eu ii muscam (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) hat! Pana la sange daca se putea.
Ce-mi amintesc din copilarie cand ne jucam la tara cu verisorii sora fiind mai mica ne cam tinea in urma si noi vroiam sa zburdam si atunci o urcam in leagan si ii faceam vant tare si cum ii era frica sa se opreaca singura pana incetinea leaganul noi eram dusi de mult. Si asa scapam de ea (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) .
Mai tarziu o vreme nu stiu de ce nu mai suportam sa stau cu ea in aceeasi camera, asa ca ne-am inchiriat apartamente separate. Dar ne intalneam des si ne intelegeam super. Acum de vreo 2 ani stam in aceeasi camera si suntem ok, ne intelegem, barfim, mergem la cumparaturi. Am mai crescut si nu se mai simte diferenta de varsta.
Eu sunt insa o persoana cam rea si afurisita... si o cam terorizez. Cand era mai mica facea tot ce ii spuneam fara sa se revolte. Daca mi se facea sete noapte la 3 si imi era lene sau frica sa ma duc sa-mi iau apa din bucatarie o trezeam si o trimiteam pe ea si se ducea, nu cracnea. Si daca o certam sau ceva nu comenta in fata mea, asculta. Probabil pentru ca de mica i s-a spus mereu ca eu is mai mare si implicit mai desteapta si ea tre sa asculte de mine. Avantaj eu (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) . Insa recunosc ca daca cineva s-ar atinge de un fir din capul ei as fi capabila sa-l bag in spital. Asa nu sunt eu foarte apriga si batausa, dar stiu ca daca cineva ar atenta la integritatea unei persoane din familie mi s-ar rupe filmul, nu ma mai controlez.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pages V  < 1 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 10:38 AM