IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topic
> Moda anilor '80, Cum obtinem un look in stilul anilor '80
Summer Dream
post Sep 29 2009, 05:56 PM
Post #1


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 66
Joined: 7-August 09
From: Right behind you !
Member No.: 6,961



Buna tuturor din nou ! Stiu ca nu am fost prea activa in ultimul timp, insa acum revin si va voi cere un sfaat intr-o problema putin urgenta. Cum stilul meu vestimentar este putin cam ok,ii puteti spune in orice fel,numai nu anii 80'.
In aproximativ o luna va trebui sa merg la o petrecere si tema este anii 80' .Bineinteles ca ma atrage cam tot ce este nou,insa anii 80' ?Serios, am o vaga idee despre cum era moda atunci, insa nu ceva foarte clar si nicidecum un model potrivit de rochie.
Asa ca daca vreuna dintre voi poate veni cu o sugestie potrivita (as prefera o rochie) in privinta a ceea ce ar trebui sa potriveasca v-as ramane foarte recunoscatoare (bineinteles, accesorii, pantofi ... ).
Multumesc anticipat si ... sper ca am postat topic-ul in categoria potrivita.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Sep 29 2009, 11:32 PM
Post #2


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Cred ca te poti inspira din ce s-a scris la Look in stilul anilor `90 prin citeva parti... O sa revin cu mai multa informatie.
Boon. Fii atenta. Figura cea mai reprezentativa a anilor `80 ramine Madonna. O idee tocmai buna despre cum arata moda in acei ani este sa ii urmaresti pozele:
Madonna in anii `80.
Apoi Kim Wilde, Olivia Newton John
Iti sugerez o rochie animal print foarte scurta careia sa ii atasezi niste umeri falsi pe dedesubt, o geaca scurta stil MC parca ii spunea, tocuri cui si inalte bine, lanturi groase la git, colanti negri stralucitori, bratari late, cercei rotunzi si foarte mari, make-up strident cu sprincenele foarte bine creionate si ochii cu o tona de kohl si mascara cu kilu`. Daca ai, baga si o pereche de manusi din dantela neagra fara degete. Cam asta ar fi tinuta reprezentativa, cu tot cu accesorii, in mintea mea.
Coafura e asa: parul musai tapat (grija sa nu te ia cu lesin cind stai cu capul in jos, eu asa pateam la cit il jumuleam (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) ), intepenit zdravan cu fixativ... Si dupa ce te imbraci si machiezi tu asa, taie-ma daca nu o sa zica lumea ca ai coborit din masina timpului!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Sep 29 2009, 11:37 PM
Post #3


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Cat de tareee! (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Sep 29 2009, 11:42 PM
Post #4


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



No, daca are rabdare, bag miine un articol pe tema moda anilor '80, cu exemple fixe, la obiect si pozate. (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Si nu ride, asa ma intoleam eu pe-atunci! (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif) deci crede-ma ca sint experta! (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Sep 29 2009, 11:49 PM
Post #5


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Mie imi place moda anilor '80! (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Sep 30 2009, 04:58 PM
Post #6


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



(IMG:http://elady.ro/showphoto/articole/modanilor80_400.jpg)
Din pacate vom pune miine articolul pentru ca astazi ce s-a facut si suna foarte bine nu a fost salvat. S-a taiat curentul exact pentru citeva secunde, suficiente insa pentru ca materialul sa dispara si sa nu poata fi recuperat. Si era foarte fain, damn it!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Izabella
post Jul 16 2014, 07:32 PM
Post #7


Contaminat
*

Group: User Banat
Posts: 1
Joined: 16-July 14
Member No.: 12,538



Haine din anii 80 gasesti pe www.elady.ro (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GabyNorvasc
post Aug 22 2014, 01:03 AM
Post #8





Musafir






spam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Aug 22 2014, 02:00 AM
Post #9


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Voi sinteti cu capul, fratilor.. atita spam inversunat, mai rar (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 11:10 AM