IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> La ce concerte ati mai fost?
claudia_electra
post Oct 7 2008, 09:38 AM
Post #11


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,059
Joined: 10-December 05
From: Tara Minunilor
Member No.: 80



In Bruxelles, Amicutz, dar ai verificat siteul ei sa vezi pe unde mai ajunge? Aici a venit a doua oara in 3 luni, asa mare succes a avut. Iar biletul nu a fost deloc scump, 42 de euro categoria a IIa (cele de categoria I erau epuizate cand am comandat eu, dar sigur nu erau cu mult mai scumpe).

Atat mie cat si sotului (care nu o stia inainte de concert, dar dupa a tot cerut sa pun melodii cu ea la winamp (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) ) ni s-a parut exceptionala ca puritate a vocii, profunzime, caldura iar concertele o avantajeaza mult mai mult decat inregistrarile. Ti se ridica parul pe tine cand o auzi in concert.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
chintesenta_raul...
post Oct 7 2008, 12:11 PM
Post #12


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,669
Joined: 8-February 08
From: buricul pamantului
Member No.: 3,252



se pare ca vin Depeche Mode in 2009 (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
i-am vazut acum 2 ani, imi venea sa plang de fericire, am stat foarte aproape de scena, mi se facuse pielea de gaina. damn, ca nici nu pot sa descriu ce a fost acolo. absolut (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bulina
post Oct 7 2008, 03:23 PM
Post #13





Musafir






Regretul cel mai mare este ca in 1999 am avut bilete la Pavarotti si n-a mai venit din cauza unei raceli...A fost ultima sansa pentru mine sa-l aud pe viu...
Bucuria cea mai mare am avut-o cand am primit bilet la Bocelli.
Cel mai extra super ramane in sufletelul meu: Sting.
Ca prezenta pe scena: Tina Turner si Cher.
Cel mai slab concert: Gipsy King
Cea mai proasta sonorizare: Rod Stewart
Neasteptat de faine: Umberto Tozzi si Air Supply
Show dichisit si foarte simpatici: Pet Shop Boys

Na ca sa nu cumva sa uit Police: m-a uns la inimioara insa Sting singur mi-a placut mai mult.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Oct 7 2008, 04:53 PM
Post #14


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



noi, ca sintem rockeri, am ratat foarte multe (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
ba-n vara asta a fost si festival de rock la Montreal
am niste pretenari pe un forum din diaspora si m-au tot invitat la concerte pana au renuntat.
cred ca-s ferm convisti ca m-am dat cu dusmanu: disco-pop (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) si daca ar fi sa ma iau dupa gandul ca musai s-o vad pe Tina in decembrie ...au dreptate (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Go to the top of the page
 
+Quote Post
claudia_electra
post Jan 23 2009, 03:22 PM
Post #15


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,059
Joined: 10-December 05
From: Tara Minunilor
Member No.: 80



Am fost aseara la concertul Tinei Turner (cateva poze aici).

(IMG:http://i48.photobucket.com/albums/f211/claudia_electra/Tina.jpg)

E atemporala doamna aceasta, la aproape 70 de ani arata fabulos, se misca la fel iar de voce ce sa mai vorbim. Era o sala enorma in care evident ca vedeai un puricel de Tina, noi ne plangeam initial de biletele pe care le-am mai apucat dar la plecare am vazut ca se putea mult mult mai rau. Tot publicul (nu stiu cate mii de persoane erau acolo) dansa, canta...fetita mea din burtica nu a fost prea incantata insa, sonorizarea de fond era exagerat de tare, distorsiona...Per ansamblu ma bucur ca am mers, desi nu sunt un fan infocat, e o legenda pe care cine stie cat ne-o mai daruieste Dumnezeu (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Jan 23 2009, 03:48 PM
Post #16


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



incredibil! (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Philia
post Jan 23 2009, 04:22 PM
Post #17


V.I.P.
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,356
Joined: 2-January 07
From: Craiova
Member No.: 924



Wow, Clau! Super fain arata pozele!
Eu m-am indragostit de Scorpions, dupa ce am vazut show-ul pe care l-au facut in Craiova, pe o scena modesta! A fost (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)

(IMG:http://i304.photobucket.com/albums/nn175/andreeacmihailescu/Scorpions/poza__scorpions-craiova-01.jpg)
(IMG:http://i304.photobucket.com/albums/nn175/andreeacmihailescu/Scorpions/poza__scorpions-craiova-04.jpg)
(IMG:http://i304.photobucket.com/albums/nn175/andreeacmihailescu/Scorpions/poza__scorpions-craiova-02.jpg)
(IMG:http://i304.photobucket.com/albums/nn175/andreeacmihailescu/Scorpions/poza__scorpions-craiova-09.jpg)
(IMG:http://i304.photobucket.com/albums/nn175/andreeacmihailescu/Scorpions/poza__scorpions-craiova-05.jpg)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Amicutz
post Feb 5 2009, 04:07 PM
Post #18


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 54
Joined: 4-February 06
From: Big Bad Bucharest ;)
Member No.: 183



Ok, n-a fost un concert de talia celor mentionate pe aici dar aseara am fost la Kumm si sunt tare faini (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Feb 5 2009, 08:30 PM
Post #19


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



povesti, poze, nimic?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
FeuerFuchs
post Mar 25 2009, 04:34 PM
Post #20


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 13
Joined: 23-March 09
From: Timisoara
Member No.: 6,148



La ultimul concert la care am fost Holy Moses erau capul de afis (trash metal.......cu o TIPA ca si vocal (IMG:style_emoticons/default/322.gif) ).... pe langa care mai erau inca 4 trupe (de mentionat doar Benediction-UK si Vokodlok-Timisoara).....pacat numai ca la o parte n-am putut sa fiu atenta din cauza ...."turmei" (IMG:style_emoticons/default/angry.gif)

Acum in martie am ratat Phoenix in Timisoara....nu mai tin minte de ce.......cred ca au cantat chiar de 1 martie

Si alta trupa pe care imi pare rau ca am ratat-o e Korpiklaani - Finlanda........astia tot ceva folk metal canta..... si au fost anul trecut la Iasi

Pe scurt....mai mult am ratat in ultima vreme......dar mai am timp sa ma revansez (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 04:48 PM