IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

19 Pages V  « < 3 4 5 6 7 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Enciclopedia produselor cosmetice, sfaturi general valabile
kalua
post Jun 19 2008, 07:08 PM
Post #41





Musafir






Mi-a venit cartea si am invartit-o putin, m-a surprins foarte placut faptul ca lauda si recomanda cateva produse cu care eu ma impac excelent si mi s-au parut foarte, foarte bune la folosire (n-am aruncat nici macar o singura privire la ingrediente cand le-am cumparat), de ex. fardul cu 5 culori de la Dior.

Ne da aici cleolica mura-n gura, eu va sfatuiesc totusi, daca aveti posibilitatea, sa va cumparati cartea. Eu chiar m-am gandit sa le-o fac cadou prietenelor mele de aici de Craciun. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Jun 19 2008, 07:13 PM
Post #42


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



told you! (IMG:style_emoticons/default/sicsic.gif) (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)

e o excelenta sursa de informare, prefer sa merg pe produse recomandate decat sa incerc singura si sa constat ca nu-s bune. Are reviewuri excelente si la produse la care nu ma uitam deloc (de snoaba (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nimphetamin
post Jun 19 2008, 09:11 PM
Post #43


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,851
Joined: 16-March 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,359



Pe mine m-ati convins. Cred ca mi-o comand si eu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Jun 19 2008, 09:25 PM
Post #44





Musafir






Vad ca toata lumea recomanda benzoyl peroxide pentru acnee, nu e singura care zice ca ar fi cel mai eficient tratament, dar eu ce ma fac?? Am dezvoltat o alergie in toata regula la substanta asta si nu o mai pot folosi nicicum (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)
Adevarul e ca nici nu am incercat alt produs in afara de Brevoxyl, ca habar nu am sa se gaseasca la noi altceva (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Jun 19 2008, 09:39 PM
Post #45


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Angel, la noi nu se gaseste altceva cu benzoyl peroxide in compozitie, in afara de Brevoxyl..in afara sunt mai multe alternative, inclusiv tipa asta are cateva creme pe site.
Poate te-ai dat in cantitate prea mare?
Cand m-am aventurat eu cu el, m-am ales cu o descuamare a pielii feerica! Dar nah..mi-am facut-o cu mana mea, 2-3 straturi si strat gros.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Jun 19 2008, 09:40 PM
Post #46


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



anjel eu mi-am luat lotiunea aceea a ei cu BHA care exfoliaza in profunzime (pt puncte negre in cazul meu) insa mi-am schimbat si rutina si crema si fdt-ul (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) (i got a disease ...shoppoholic) si se cunoaste o ameliorare.
Azi am comadat-o pt o prietena, o trimit direct la ea.
Era 25$ + taxe + transport= 35$. Nu mi se pare scump si pt toti banii pe care-i poti scuti cumparand smacuri cu compozitii aiurea as spune ca merita cumparata (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Roxana_
post Jun 19 2008, 10:09 PM
Post #47





Musafir






Mi-ar placea sa-mi cumpar si eu aceasta carte. Sper sa fi aparut si la noi.
Eu am un scrub de baie cu AHA de la Sephora, si dupa cate scria Cleo, chiar asta recomanda si madame Paula sa contina un scrub.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Jun 19 2008, 10:29 PM
Post #48





Musafir






Nu m-am dat cu prea multa, povesteam eu acu ceva vreme, m-am dat vreo 2 luni...nici o reactie, apoi dupa o scurta pauza cand m-am dat din nou, in nici 5 minute mi s-a inrosit toata fata, ma ardea, ma manca, m-am spalat repede si tot ma mai scarpinam. Am facut pauza cateva zile, am incercat din nou, aceeasi faza. Am cumparat alt tub de la farmacie ca am zis ca poate s-o fi stricat ala de il aveam cine stie...exact acelasi lucru mi s-a intamplat. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)

Eu nu prea sunt fan comandat chestii de pe site-uri straine, in principiu pentru ca mi-e prea lene (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
chintesenta_raul...
post Jun 19 2008, 10:41 PM
Post #49


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,669
Joined: 8-February 08
From: buricul pamantului
Member No.: 3,252



scruburile de baie trebuie sa contina AHA? ca eu nu pot sa folosesc nici un scrub de corp in afara de cafea amestecata cu gelul de dus, mi se pare ca nimic altceva nu e mai eficient ca asta (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Jun 19 2008, 10:54 PM
Post #50


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



QUOTE(angeldust @ Jun 19 2008, 11:29 PM) *
Eu nu prea sunt fan comandat chestii de pe site-uri straine, in principiu pentru ca mi-e prea lene (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

Si eu la fel. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) plus ca habar nu am unde e oficiul vamal. (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)
Nasol ce spui de Brevoxyl..mai ales ca s-a intamplat subit dupa 2 luni..ciudat, poate l-ai combinat cu ceva ce nu trebuia?

Chinte, vrei sa spui zat de cafea, nu?

This post has been edited by sweet_girl: Jun 19 2008, 10:54 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post

19 Pages V  « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 21st September 2024 - 08:50 PM