IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

6 Pages V  « < 3 4 5 6 >  
Reply to this topicStart new topic
> Cearcane
Diana.
post Mar 31 2009, 04:54 PM
Post #41


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Bulina, ia mai spune, vad ca si Cleolica e de acord, nu o sa ma fac ca nu aud, fii sigura. Tigarile... Incerc sa fumez mai putin. Adica sa aprind tigara numai cind simt ca iau eu foc si sa trag doar un fum, doua, nu pina-n filtru, ca acum.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jo
post Mar 31 2009, 04:57 PM
Post #42





Musafir






Maat, in casa fumezi? La mine asta a fost primul pas cand m-am lasat. I-am zis lu mr. ca m-am lasat... si iti dai seama, se prindea el ca nu-i adevarat daca fumam in casa in continuare (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Si de aici a inceput sa fie mai usor..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Mar 31 2009, 05:00 PM
Post #43


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Fumam amindoi. Si fuman mult. De-aia a spus Bulina mai hacana cu tigarile.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jo
post Mar 31 2009, 05:03 PM
Post #44





Musafir






Atunci... iti trebuie un MUNTE de vointa daca fumeaza si domnu Maat. Ca eu n-as putea in veci sa ma las daca e cineva care sa ma tenteze constant. Ori va lasati amandoi odata, ori daca nu, sa nu mai fumeze el de fata cu tine, altfel e extrem de greu (cel putin pentru persoanele fara prea mare vointa, ca mine).
Mi-am mai amintit o chestie. Poti sa folosesti o crema cu particule care sa reflecte lumina, eu am un anticearcan in genul asta, si parca lumineaza foarte mult zona sub ochi dupa ce-l folosesc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kary_pink
post Mar 31 2009, 05:07 PM
Post #45





Musafir






Di' incearca sa fumezi numa' in balcon cand esti acasa iar cand esti la birou numa' afara. Sa vezi ce raresti tigarile asa (IMG:style_emoticons/default/322.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bulina
post Mar 31 2009, 05:09 PM
Post #46





Musafir






Maat , incearca sa-ti faci un program si sa te tii de el. este primul pas.
Corpul tau (daca am inteles bine ai slabit mult intr-un timp relativ scurt) impreuna cu sistemul imunitar au suferit un soc. Incearca sa compensezi acest soc si ajuta-ti organismul sa se adapteze.

-cand plimbi cateii de exemplu , cat te plimbi, profiti de timpul ala sau stai pe telefon si bitch about una alta? (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
-urmareste-ti dieta sa incluzi cat mai multe fructe legume sau sucuri proaspete de ele.
-orele de somn si ora la care te culci
-cate ore pe saptamana faci o activitate care te relaxeaza integral si te scoate din rutina cotidiana???

pot scrie pagini intregi dar eu cred ca ai prins incotro ma indrept: atingerea echilibrului mental, fizic si emotional.

This post has been edited by bulina: Mar 31 2009, 05:10 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Aug 4 2009, 09:50 AM
Post #47


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



O sa incerc sa pun in aplicare sfaturile din Cum scapam de cearcane si de ochi umflati. Ca parca nu mai scap de cearcane. Nu ajuta nici o crema, pot sa dorm si 12 ore ca ele tot acolo sint! (IMG:style_emoticons/default/mad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Feb 3 2011, 11:31 AM
Post #48


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Am mai gasit azi niste metode de scapat de cearcane si am zis sa le pun aici, poate ajuta pe cineva:
- feliile de cartof crud sin, cica, cele mai eficiente tratamente naturale contra cearcanelor si a pungilor de sub ochi.
Feliile de cartof se pun seara, inainte sa ne culcam, pe ochi si le lasam sa actioneze pret de citeva minute bune. Tratamentul se repeta de cel putin trei ori pe saptamina.
- castravete felii sau suc de castravete pus pe dischete demachiante: se lasa sa actioneze 15 minute.
- comprese cu ceai verde, rece, din frigider.
- smochine proaspete, taiate in doua: se pun si astea pe ochi.
- masaj cu ulei de migdale si ulei de masline, in fiercare seara.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AdriaC
post Feb 4 2011, 05:32 PM
Post #49





Musafir






ia sa o incerc pe asat cu cartoful, ca de restul sunt satula cate am testat si NIMIC.
oricat dorm, tot neagra sunt.
nu fumez, nu beau cafea, cu analizele sunt ok..... puii mei sa zic asa (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Feb 4 2011, 10:32 PM
Post #50


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



(IMG:style_emoticons/default/welcome.gif) la noi, Adria! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Pages V  « < 3 4 5 6 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th April 2024 - 07:11 AM