IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

> Tinuta vestimentara a scolarului: Cum ne implicam ?
FloareDeIris
post Apr 22 2010, 04:14 PM
Post #1


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 31
Joined: 26-November 08
Member No.: 5,410



Nu stiu,sincer,dar mie mi se pare ca sunt atatia parinti carora pur si simplu nu le pasa de modul in care proprii copii se imbraca/arata,etc ,cand ies dimineata pe usa spre scoala....Oi fi eu de moda mai veche,dar (si aici ma refer mai ales la aspectul fetelor ) chiar daca o anumita scoala nu are uniforme obligatorii (sau un cod vestimentar cat de cat) totusi nu ar trebui ca parintii sa se implice in felul in care copilul se prezinta la scoala ? adica chiar ii lasam asa cum ii taie capul ? pentru ca totusi scoala implica o anumita decenta si disciplina,oriunde ai fi pe glob,chiar si in tarile africane au uniforme,ce sa mai zicem...

nu zic,sunt destui copii care stiu sa se imbrace potrivit,si cu bun simt ,dar sunt foarte multi altii care efectiv lasa de dorit in privinta asta,insa pana la urma urmelor sunt doar copii, de asta au parintii care ar trebui sa ii indrume ....sau gresesc ??

de ce ar trebui sa poarte elevele farduri si machiaj,unghii facute ,in clasa,ca eu una nu pot sa inteleg ? sau cu tot felul de zorzoane pe ele ? nu mai vb de parul lung lasat aiurea,in ochi, de nici nu le mai vezi fata uneori.....e asa de greu sa si-l prinda cu un elastic sau impleti pe durata prezentei in incinta scolii ? ca sa nu mai pomenesc de tatuaje ,etc.....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Replies
Teocris
post Nov 15 2012, 09:45 AM
Post #2


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Sa stiti ca in scolile si liceele din orasul meu au fost impuse veste/sacouri. Fiecare scoala/liceu are culoarea lui. Cunosti unde invata un elev dupa vesta/sacoul pe care il poarta (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic
FloareDeIris   Tinuta vestimentara a scolarului: Cum ne implicam ?   Apr 22 2010, 04:14 PM
Teocris   Bun venit la noi Floare de Iris :kiss: Ai aborda...   Apr 23 2010, 07:21 AM
magdalena17  

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 

Lo-Fi Version Time is now: 21st May 2024 - 03:16 PM