IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

15 Pages V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> EUROVISION
Ala80
post Feb 11 2007, 12:38 AM
Post #21


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



Mda, ma asteptam sa iasa Locomondo. Presimt ca o sa ne cam facem de ras. Mare pacat ca nu a participat Moga. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Feb 11 2007, 12:46 AM
Post #22





Musafir






Eu zau nu stiu ce aveti cu Locomondo. (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif)
Am ajuns in seara asta, din intamplare, sa ma uit la tv-ul romanesc, n-am prins concurentii, i-am auzit si vazut numai la sfarsit pe baietii care au castigat. Si-mi pun gatul ca nu vor tara de rusine. Fiecare natie in limba careia se canta va simti ca piesa ii este adresata, este usor de tot manelista, ceea ce are priza la public, stati sa vedeti ca vor avea baietii succes. Numai ajutatoarele in alb (dansatoarele) nu mi-au placut si nu le-am inteles rostul pe scena.
La Eurovision nu intereseaza pe nimeni calitatea pieselor, de-aia m-am si minunat ce are de cautat un juriu de oameni care fac muzica (mai bine ar fi de producatori).

Sa nu se uite: singura piesa romaneasca cu succes international a fost "Dragostea din tei". (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Feb 11 2007, 01:01 AM
Post #23


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Si "Tornero" a mers foarte bine, mai ales in Balcani.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fantasy
post Feb 11 2007, 01:01 AM
Post #24


Doar eu..
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,133
Joined: 19-December 05
From: Peste tot..
Member No.: 120



Nu stiu dar eu am luat-o personal...Desperado cu Poptamas erau mult mai buni..chiar m-am ofticat ca nu au castigat ei. (IMG:style_emoticons/default/mad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Feb 11 2007, 01:11 AM
Post #25





Musafir






Diana, eu vorbeam de succes in toata Europa.
Am vazut si eu anul trecut in Cipru ca dadeau Tornero de trei ori pe zi la TV-u (n-as putea sa spun daca era televiziunea cipriota sau cea greceasca (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) ). Dar aici nu l-am mai auzit nici macar o singura data dupa concurs. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)

Imi pare rau ca nu i-am vazut pe Desperado. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fantasy
post Feb 11 2007, 01:25 AM
Post #26


Doar eu..
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,133
Joined: 19-December 05
From: Peste tot..
Member No.: 120



Kalua intra pe siteu' tvr ca acolo mi se pare ca au toate melodiile care au participat la concurs,sa-ti faci o parere..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Feb 11 2007, 01:36 AM
Post #27





Musafir






La mine nu merge, de fiecare data cand dau un click la piesa mi se blocheaza comp-ul (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Daca are cineva linkul cu bucata sa-l puna aici, poate asa o merge si la mine.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ala80
post Feb 11 2007, 09:38 AM
Post #28


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



Desperado si Tony Poptamas- European a Beautiful sin
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Feb 11 2007, 11:57 AM
Post #29





Musafir






Tocmai am ascultat-o si mi-a placut. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Pentru Eurovision mi se pare totusi cealalta mai potrivita, o sa recolteze mai multe puncte decat ar fi facut-o bucata asta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Mar 10 2007, 03:21 PM
Post #30





Musafir






Na ca si-au ales si nemtii mergatorul la Eurovision (n-am inteles pe ce criterii s-au ales numai 3 participanti la concursul asta pre-eurovionist (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) ), e Roger Cicero, muzica lui imi place mult, e swing cantat pe germana. Dar swing nemtesc la Eurovision?? (IMG:style_emoticons/default/ohmy.gif)
Dar asta vroiam sa va spun de fapt: piesa se cheama "Femeile conduc lumea" (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) (nu e pusa inca pe youtube (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) )
Go to the top of the page
 
+Quote Post

15 Pages V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 08:26 PM