IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

13 Pages V  « < 11 12 13  
Reply to this topicStart new topic
> Din putul "gandirii" omenesti... Perle, gafe..., Bilbe, ineptii si agramatisme
Diana.
post Sep 3 2012, 12:04 PM
Post #121


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Perle monumentale, de la bacul de toamnă 2012

”Lucian Blaga a fost ministru de interne al României și era poreclit Buldogul”.

”Mihai Eminescu a stat cu aceeași femeie toată viața lui, ceea ce arată că a avut o viață scurtă, ceea ce reiese și din informațiile de pe Internet”.

”Marin Preda se confundă adesea pe el însuși cu Moromete și își adună familia în jurul mesei, ca să pună lucrurile la punct, încă de la felul întâi”.

”Ilie Moromete era un țăran care nu știa prea bine ce e politica, dar îi plăcea la nebunie să-și dea cu părerea, mai ales în pajiștea lui Iocan”.

”Ilie Moromete citea multe ziare, ceea ce nu era normal pentru epoca lui”.

”Lucian Blaga era mut ca o lebădă, așa zicea mama lui, de teamă că poetul nu va vorbi”.

”Mihai Eminescu a scris o operă mare, atât de mare, încât învățământul românesc n-o poate înghiți”.


“Luceafărul se duce la demagog, şi nu la demiurg, şi îi cere să-l facă muritor”.

„Cătălina nu avea probleme financiare, pentru că tatăl ei era împărat”.

“Luceafărul a coborât pe Pământ şi a făcut sex cu aleasa inimii lui. Cătălina l-a iubit şi i-a dăruit un copil din flori, apoi s-au căsătorit”.

“Luceafărul s-a transformat într-un hipiot şi i-a zis Demiurgului că-l face cântăreţ, să-l asculte toată lumea”.

”Numele Hyperion vine din alăturarea a două cuvinte hyper si ion. Deci îl chema Ion, dar era mai hyperactiv”.

”Baiazid i-a zis cel bătrân lui Mircea să facă mişto de el”.

”Cu ultimul vers “nemuritor şi rece”, Eminescu o lasă rece pe Cătălina”.

“Balada e o specie a liricii populare inventată de Ciprian Porumbescu”.

“Limba română este curgătoare şi se întinde peste mări şi ţări”.

“Latina clasică este o limbă moartă, care nu se poate vorbi decât în scris. După căderea Imperiului Roman, o parte din latina clasică defunctă a devenit bulgară”.

“Ce poate fi mai frumos ca o floare albastră? Aşa i-a venit poetului ideea să scrie despre iubirea lui cu o floare care nu creşte pe toate drumurile”.

“Cratima uneori apropie, alteori depărtează”.

“Luceafărul a coborât pe Pământ şi a făcut sex cu aleasa inimii lui. Cătălina l-a iubit şi i-a dăruit un copil din flori, apoi s-au căsătorit”.

“Poţi să ai calităţi cât 10, dacă nai talent eşti rece. GHEAŢĂ”.

“Lucian Blaga a ştiut să îşi folosească calităţile şi azi îl sărbătorim pe bancnota de 200 lei. Este una dintre cele mai mari bancnote româneşti, şi a fost răpus doar de 500 lei cu Eminescu care e artist”.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prajiturapufoasa...
post Nov 13 2012, 01:45 PM
Post #122


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 82
Joined: 13-November 12
From: Bucuresti
Member No.: 11,509



cea mai tare perla de elev mi s-a parut cea de la o proba de limba romana cu
"Descrieti trasaturile genului epic."
"90-60-90, blonda, ochi albastri".


mai departe dau cu copy-paste unele pe care le-am citit recent:
- Lapusneanu s-a tinut de cuvant cand a zis ''De ma voi scula, pre multi am sa popesc si eu!'' dovada ca azi cel mai intilnit nume este Popescu.

- Zoe si Tipatescu se iubeau pe la spate.

- Ion Creanga s-a nascut intre anii 1887-1889.

- Imparatul avea o gradina si in fund un mar.

- Creierul este un organ oarecum indispensabil capului.

- Este bine sa mai si citesti, decat sa tai frunza la caini degeaba.

- Cristofel Columb a plecat in America unde s-a insurat cu o bastinoasa.

- In cunoscuta balada Miorita, sunt descrise cateva intamplari in care sunt implicate doi criminali, o oaie turnatoare, si un cioban ce socheaza prin prostia lui.

- Toma Alimos era viteaz pt. ca cu o mana conducea calul, cu o mana isi tinea matele si cu o mana se batea cu Manea..

- Inima este impartita in doua atricule si doua testicule.

- Capitala SUA este Casa Alba.

- Moromete plecase in excursie sa vanda cerealele.

- Femeile ramaneau acasa in loc de barbati.

- Antarctica este un continent alb din cauza zapezilor care nu se mai topesc odata.

- Eminescu este trist pentru ca nu a reusit sa faca nimic in viata lui.

- Viata albinelor e primejduita mereu de insecte ca: tantarul, viespea, soarecele si ursii care se urca in fagi unde sunt albinele stranse in colonii si depun miere.

- In padurile Amazoniei traieste o jungla fioroasa.

- In nuvela La vulturi de Gala Galaction, sunt descrise aventurile unei alpiniste curajoase fugarite de turci, si copii ei.

- Dintre cele cinci scrisori trimise de Eminescu, prima este considerata a treia. In Scrisoarea a treia se desfasoara batalia de la Rovinari.

- Poemul Miorita circula pe baza orala, adica nu a fost scrisa, din motive tehnice.

- Animalele salbatice traiesc in padurea zoologica.

- Datorita faptului ca Lapusneanu chinuia pe boieri taindu-le nasul, urechile, mainile, etc, el le-a devenit antipatic acestora.

- Harap Alb era femeie se imbraca in alb si semana cu Mihaela Radulescu.

- La batranete imparatul naste un fecior.

- Latina clasica este o limba moarta, care nu se poate vorbi decat in scris.

- Vitoria, pe langa calitatea de mama avea si pe cea de tata, calitate care este mult mai dificil de indeplinit.

- Podul de la Drobeta Turnu-Severin, a fost construit de Apollodor din Damasc, al carui picior se mai vede si astazi.

- Rascoala de la Bobalna a inceput pe un deal si s-a terminat in 1438.

- Sahara se afla asezata pe un nisip uscat, lipsa apei avand in zona o prezenta statornica.

This post has been edited by prajiturapufoasacumandarine: Nov 13 2012, 01:45 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Feb 6 2015, 12:14 AM
Post #123


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Din ciclul "daca taceam, as fi p[utut parea desteapta"

"Dacă mintea nu poate ajunge la concluzii veritabile și nu poate pătrunde pâna la originile veritabile, ea va fi infailibil determinată să închipuie concluzii și să nascocească origini, pentru a avea un mijloc de a gândi logic
în cadrul acestor ipoteze create în mod mental."

Care ar fi cu adevărat argumentele contra incestului, de exemplu între frate și soră, dacă aceștia nu au intenția să procreeze?



"Conștiința, și încă mult mai putin conștiința de sine, nu pot fi explicate prin nici un fel de teorie de asociere electronică mecanică sau de fenomene de energie materialiste."
Și totuși există!
De unde știm asta?


Dumnezeu și întreg universul se supune voinței liber-arbitru al omului.
Nimic altceva nu poate interveni sau schimba acțiunile omului decât propria sa conștiință!


E amuzant să observ uneori când scriu câte o postare cum anumite persoane mă acuză în comentariile lor de câte o atitudine pe care nici măcar prin minte nu mi-ar trece să o adopt. (rasistă, extremistă, atee)
Partea amuzantă este că aceste persoane sunt singurele care în subconștientul lor gândesc rasist sau extremist, altfel nu ar da o astfel de interpretare postării mele, dar din ipocrizie "îmi bagă mie în gură" cuvinte pe care nu le-am scris sau gândit vreodată. Probabil așa se "leapădă" de gândul lor infect protestând vehement și arătându-se indignați, dar nu ține! Eu mă prind repede ce le trece prin cap!


Oare a primit cineva banii înapoi nemulțumit fiind de activia? (Așa zice în reclamă.)
Și cum faci? Aduni cutii goale, vreo 200 și apoi mergi cu ele înapoi la orice magazin? Le poți lua și din gunoi?
Asta e o afacere bună!

Niște tigani au fost tocmiti de vecina să repare ceva la acoperis. Au cerut 100 de roni. Acum au venit peste ea vreo 3 țigani și sub Amenințare au forțat-o să coboare la bancomat ca să plătească 1000 de RON. Prietenul meu a fost amenințat si intimidat să nu sune la poliție fiindcă vor veni să ne spargă si noua casa. Deci vecina, o Văduva marunțică a mers să le plătească la țigani de 10 ori valoarea tocmită. Pe mine mă revoltă extraordinar!


Căsătoria bazată numai pe motive de autosatisfacere e sortită eșecului.
Tinerii care în copilărie au fost răsfățați, a căror părinți le-au satisfăcut vanitatea și ego-ul, nu sunt pregătiți pentru a forma o familie.


Iubirea aparține femeii, ea iubește proprii copii din instinct iar căminul omului primitiv era bazat pe efervescența sexuală a masculului și pe iubirea maternă instinctivă a femelei. Chiar dacă de atunci multe alte sentimente au completat asocierea dintre bărbat și femeie bazată inițial pe autoconservare, e bine să nu ne amăgim și să luăm în considerare lucrurile așa cum sunt ele de la mama natură.

Când o femeie îi cere iubitului ei să o mângâie, 99% din cazuri e mângâiată pe sâni, deși ea NU asta și-a dorit!!!


Sfaturi practice pentru băieți: dacă îți place o fată și vrei să o inviți la o cafea ca să o cunoști mai bine, nu e suficient să dorești doar tu asta. E nevoie să îi trezești curiozitatea, să își facă o părere despre tine ca să găsească și ea motive să accepte invitația.
Cu alte cuvinte, înainte de a-i face invitația, pune-ți întrebarea "oare ea de ce ar vrea să mă cunoască?".
Dacă nu gasești niciun răspuns, e posibil ca nici ea să nu accepte invitația.
Deci, încearcă să legi o conversație, din când în când să vorbiți despre orice, poți să strecori un compliment.
(Evită să o agasezi cu complimente și mai ales evită să spui cât de mult ți-ai dori să o cunoști, ce sentimente și senzații ți-a trezit. Astea deja sunt invitații in pat direct și arată cât de disperat ești.)
Fetele apreciază băieții care au pasiuni. Caută să vorbești despre asta, vor simți că ai încredere să te deschizi și să împărtășești despre tine altceva decât cât de viril și extraordinar poți fi in pat.
Mult succes!


Eu nu sunt o femeie materialistă, am avut o singură relație de durată cu un bărbat aprox. bogat.
Hai sa va spun ce replică tare am primit de la el de îmi răsună în minte și acum după 10 ani:
"La banii mei pot să am zece femei ca tine!"
Tare asta!

Să vezi interpretare a bibliei!
Cică există o clară diferență între "să nu curvești" și "să nu preacurvești". Deci un pic e voie!
Dar cum femeia e cea care decide momentul... e bine ca ea să fie un pic curvă.
Logic!


Înțeleg că o poză nud (în care Imaginația joacă un rol important) a făcut să am peste 700 de cereri de prietenie dintre care 90% bărbați. Îmi asum acest asalt! Dar am o mare rugăminte: dacă cineva dorește să imi scrie un mesaj, să evite apelativele :blondo, dragă, drăguțo, frumi, prințeso, te pup/poop și mai ales greșelile gramaticale pe cât posibil. Și eu vreau să cunosc oameni noi dar nu caut să flirtez. Cu atât mai deplasat mi se pare să mi se ceara numărul de telefon "doar ca să-ți aud vocea". Ce să fac, îmi asum îndrăzneala și consecințele ei!


O femeie are datoria morală de a-și alege un bărbat mai inteligent decât ea!
E foarte important pentru societate ce fel de gene perpetuează.


La școlile de teologie ortodoxa, viitorii teologi învață să aibe un respect profund pentru calitatea femeii de a naște, de a fi mamă. În rest femeia e considerată inferioară bărbatului.

Un Dumnezeu care oferă liberul arbitru nu ar da niciodată porunci!


Cum ar fi dacă Dumnezeu s-ar retrage pur și simplu de la conducerea universului?


Acest cuplu de țigani își trimit cei doi copii la cerșit prin centrul Timișoarei. Ei stau de pază și să indraznești să le spui ceva! Ce e de făcut??? Eu una am un sentiment puternic de nedreptate vis-a-vis de copilașii aceia!

Ar fi bine ca știința și religia să caute să-și unească forțele, altfel nu văd un viitor prea bun pntru omenire!

Pentru o femeie, să cunoască un tip mișto, în sfârșit să se întâlnească cu el și în final să descopere că nu are ce discuta cu el, e groaznic!!!
Mai bine evităm întâlnirea!
Măcar rămânem cu imaginea falsă despre calitățile lui sau contemplăm exteriorul și gata!


Mi-am dat seama de un lucru!
Fiți atenți: dacă crezi în Dumnezeu dar nu ți-e FRICĂ, ești considerat ateu!


Eu zic că dezamăgirea este o vindecare.
Amăgirea este îmbolnăvirea!

Situațiile neplăcute din viața ta nu se vor schimba până în momentul în care TU hotărăști să se schimbe!

Doresc să fie eutanasiați toți țânțarii!!!

Cică atunci când e vorba despre femei, bărbatul e un vânător! Adică e cel care capturează prada, o posedă, o omoară și o mănâncă? Asta e descrierea unui criminal în serie, unui violator. Nu dragilor, bărbatul tânjește după acceptarea sa de către femeie! Trebuie revizuit conceptul de bărbatului vânător!

Hei, voi cei care va simțiți scandalizați de faptul că o femeie în costum de baie are mai multe like-uri și comentarii decât poza unui maestru: de ce nu dați like-uri și nici nu vă încumetați să comentați postările mele cu tentă filosofică? Să nu vă mai aud cu pretenții de superioritate!!!


Uneori anumite peroane ne generează frustrări de-a lungul timpului, frustrari pe care încercăm să le ascundem și datorită educației, a conjuncturilor sau a fricii, adoptăm un comportament ipocrit vis-a-vis de acea persoană. Apoi vine vremea cănd scoatem la lumină frustrărle noastre, le privim în față și le acceptăm. În acel moment, dintr-o dorință de apărare, pur și simplu nu mai dorim să rezonăm cu acea persoană. Dacă ne întreabă "ești supărat pe mine?" pur și simplu nu ști ce să răspunzi. Să stai și să îi explici ceea ce simți devine ridicol mai ales că acea persoană chiar nu e vinovată pentru felul în care percepi tu lucrurile...

Măi dar mă calcă pe nervi ideile astea cu "trebuie să îți iubești aproapele"! În primul rând că nimic nu "trebuie". Și apoi cum să iubesc uite așa pe cineva dacă nu-l cunosc, cum să mă manifest față de el ca și când l-aș iubi, mai ales că nu simt nimic față de el? Ori m-am prostit eu dintr-odată ori sunt înconjurată de ipocriți care cred că a fi politicos cu cei din jur înseamnă iubire...Dragilor, nu mai trâmbițați sus și tare ce zice popa că pe mine nu mă păcăliți! Iubirea e cu totul altceva!


'Neata! Nu vine sfarsitul lumii ci vine sfarsitul timpului asa cum il intelegem noi. Vom avea o alta perceptie asupra timpului, il vom putea comprima sau dilata, opri sau grabi. Vom avea contact direct cu stramosii nostri extraterestrii si intreaga noastra viata si toate valorile noastre se vor schimba, vom afla ca suntem nemuritori ca suflete si ca viata pe pamant este un experiment pe care noi am ales sa il parcurgem. Vom arunca la gunoi toate fricile noastre inclusiv cele inoculate de religii si guverne. Cu alte cuvinte, trezirea la realitate!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Feb 5 2016, 12:27 PM
Post #124


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



TOPUL PROSTILOR 2015
• Angajaţii anului sunt cei de la gaze din Bacău, care au verificat o conductă cu bricheta, provocând o explozie.
• Vânătorul anului este arădeanul care s-a autoîmpuşcat, folosind puşca pe post de băţ.
• Taximetristul din Deva care a uitat unde şi-a parcat maşina şi a sunat la poliţie, crezând că i-a fost furată, a câştigat detaşat titlul de “taximetristul anului“.
• Poliţistul anului a fost desemnat sibianul care a dat foc la un radar.
• Declaraţia anului merge la o doamnă din Bistriţa care, după ce a parcat maşina lângă calea ferată şi a fost lovită de tren, a scos pe gură următoarele: „M-am speriat foarte tare, ne-a lovit cu locomotiva. Trebuia să oprească, să fie mai atent”
• La mare concurenţă e declaraţia unui consilier local din Rădăuţi: “Nu am auzit niciodată să vină un pacient la spital şi să fie violat de un câine. De obicei sunt muscaţi de câini. Legea spune să-i castrăm pe toţi să nu se înmulţeasca… ok, dar la spital vine omul muşcat şi nu violat. Medicii stomatologi, fie umani sau fie veterinari, să scoată dinţii la câini şi să le deie drumul în comunitate”, a spus Radu Cezar consilier local PDL de la Rădăuţi
• Titlul de “vasluianul anului 2015” merge la tânărul care şi-a înjunghiat mama pentru că e mai rezistentă la alcool decât el.
• Preotul anului lucrează la penitenciarul din Bacău şi le furniza deţinuţilor telefoane mobile, în schimbul unor sume de bani.
• Magistraţii anului sunt cei din Gorj, care NU au aprobat întreruperea pedepsei cu închisoarea, dar AU admis dreptul la recurs unui mort.
• Mama anului este gălăţeanca ce a plătit peste 4.000 de euro ca să-şi salveze fiul de închisoare, deşi acesta dormea în casă.
• Foarte aproape de titlu s-a aflat teleormăneanca ce şi-a ascuns copilul sub fustă la vamă.
• “Soţia anului 2015” merge în judeţul Neamţ, unde o femeie şi-a ucis soţul, l-a tranşat, l-a aruncat în WC-ul din curte, apoi le-a spus rudelor că e plecat la muncă în Italia.
• Soţul anului e bărbatul din judeţul Mureş care, după ce a accidentat mortal un copil, a vrut să dea vina pe soţie.
• Titlul de “cuplul anului 2015” merge la cei doi bucureşteni care, dorindu-şi o atmosferă romantică în faţa şemineului, au turnat benzină peste foc.
• Elevul anului e brăileanul care a dat telefonul pe speaker în timp ce copia la BAC.
• Iniţiativa locală a anului merge la Iaşi, unde s-au interzis acvariile transparente.
• Luptă strânsă pentru titlul de proiectul de infrastructură al anului: stâlpul din mijlocul drumului, intersecţia care dă într-o clădire, trecerea de pietoni care duce într-un zid şi trecerea de pietoni care duce niciunde.
• Cea mai bună metodă de a scăpa de viespi din 2015 este incendierea a trei gospodării.

Am lăsat la final ce e mai bun: podiumul “românul anului 2015”:
Locul 3: Ieşeanul care a cumpărat electrocasnice cu bonuri de masă false.
Locul 2: Constănţeanul care s-a deghizat în agent ISU ca să ajungă mai uşor la moaşte.
Locul 1: Hunedoreanul care s-a dus la poliţie ca să-şi scoată cazierul judiciar, deşi era dat în urmărire internaţională.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Oct 2 2017, 11:12 PM
Post #125


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Liviu Pop, la deschiderea noului an universitar: „Fiecare copil merită un viitor. Un viitor mai bun decât cel prezent!“
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Feb 15 2018, 10:11 AM
Post #126


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



PERLE … „Cum gândesc politicienii (Cum? Gândesc politicienii?)” – a fost publicat la Editura Humanitas. culegător de perle Radu Paraschivescu

1 .“În prezent, sumele alocate transportului în comun sunt infirme.” // Marian Vanghelie

2. „Eu am înțeles că vorbim de afaceriștii adevărați. Acest Cocoș e un papagal.” // Gigi Becali

3. “A garanta proprietatea înseamnă a limita dreptul omului asupra proprietății lui.” // Ion Iliescu

4. “Nu vom face privatizare de dragul privatizării, ci din contră.” // Nicolae Văcăroiu

9. “Monopolul privat e mai al dracului decât monopolul de stat.“ // Ion Iliescu

10. “Aveam prevăzute, pentru anul 2003, trei miliarde pentru deszăpezire. Dar a nins de zece miliarde.“//Marian Oprișan

11. “Statul nu cheltuie bani pe gratis.“ // Vasile Blaga

12. “Sper ca cele șapte firme românești să avem succes.“ // Maria Grapini

13. “Eu sunt pensionar, nu mai sunt nici măcar oligarh.“ // Dan Voiculescu

14. “Este vorba aici de o spălare de bani fără bani.“ // Viorel Hrebenciuc

15. “Tot ceea ce costă bani e costisitor.“ // Gheorghe Nichita

16. “La finanțe trebuie să punem un finanțist. Altfel, riscăm să punem pe altcineva.“ // Codrin Ștefănescu

17. “Când faci o fraudă economică, când furi ceva, când faci evaziune, ai greșit, sunt păcatele tinereții.“//Gigi Becali

18. “În economie, totul conține apă.“ // Eugen Teodorovici

19. “Dacă Becali are bani, eu sunt prost?“ // Gigi Becali

20. “Nu iau niciun salariu, nicio indemnizație, niciun ban – a fost dorința mea și a celor care mă plătesc.“ // Dumitru Dragomir

21. “La noi, șefii de partide sunt ca vacile în India.“ // Antonie Iorgovan

22. “Avem nevoie de lideri adevărați, nu de maimuțoi implementați.“ // Marian Vanghelie

23. “Ne dorim ca pe listele pentru alegeri să existe un număr cât mai mic de decedați.“ // Mioara Mantale

24. “A-l exclude pe Ion Iliescu e ca și cum ai da afară partidul din partid.“ // Șerban Nicolae

25. “Eu și când respir, totul este electoral.“ // Marian Vanghelie

26. “Din câte guverne am făcut parte, pe mine nu mă mai doare capul deloc.“ // Radu Berceanu

27. “Există o viziune foarte clară a acestui guvern. Și viziunea spune așa: România este în impas.“//Sebastian Vlădescu

28. “Nu vreau să fiu președintele unui partid care, ca să zic așa, are un sex incert pe scena politică.“//Crin Antonescu

29. “Suntem un partid militarizat, în sensul bun al cuvântului.“ // Gabriel Oprea

30. “Domnul Iorgovan e un fel de electron sărit de pe orbită.“ // Adrian Năstase

31. “Eu sunt președintele președințior președinților.“ // Gigi Becali

32. “Ouăle lui Adrian Năstase sunt de găină.“ // Ion Iliescu

33. “Orice ministru e pe făraș tot timpul.“ // Sebastian Vlădescu
...
35. “Gabriel Oprea este un cuc și conduce un partid de cuci.“ // Aura Vasile
...

37. “Nu sunt un Traian Băsescu cu fustă, sunt un Traian Băsescu cu păr.“ //Elena Udrea

38. “Un partid politic este un organism unde se delirează împreună.“ // Theodor Paleologu

39. “Eu am fost rea de muscă. Dar rea, rea. Dacă intram într-o încăpere, mă culcam cu cine nimeream.“ // Monica Tatoiu

40. “Miron Mitrea este un cetățean ieșit de sub camion.“ // Theodor Stolojan
...

45. “PSD e un partid atât de mare încât au loc și ce care vor mici.“ // Mircea Geoană

46. “Românii nu au voie să ierte viitorul acestei țări.“ // Mircea Geoană

47. “Nu poți să conduci organizația PSD București dacă ești pămpălău, că te ejaculează.“ // Marian Vanghelie

48. “Victor Ponta va merge în tandem, după părerea mea, cu poporul român.“ // Liviu Dragnea
...
50. “Mă bucur că ne-am adunat aici atâția politruci.“ Klaus Iohannis
...
53. “M-am simțit încărcat pozitiv când am fost cu Ponta în comunitățile sinistrate.“ // Liviu Dragnea
...

55. “Chiar vreau să începem să demarăm.“ // Adriean Videanu

56. “E important să știm cu cine vorbim și dacă mă uit la tine să știu că tu ești tu.“ // Liviu Dragnea

57. “Onestitatea fără logică este o chestiune foarte gravă.“ // Eugen Nicolicea

58. “Sunt foarte bun prieten cu domnul Tăriceanu, dar nici nu vreau să-i mai aud numele.“ // Mircea Ionescu-Quintus

59. “Ne vom intensifica eforturile în străinătate, unde avem diaspora dezvoltată.“ // Alina Gorghiu
...
64. “Bucureștenii au de ales între o certitudine, și acea certitudine sunt eu.“ Gabriela Vrânceanu-Firea
...
67. “Orice poate să fie obiect din China.“ // Adrian Năstase

68. “Să nu te pui cu omul primitiv

Că-ți crapă capul fără de motiv.“ // Corneliu Vadim Tudor – Distihuri
...
75. “Ne-au lăsat în pielea goală
Hoardele de stârpituri,
Ne-au luat apa minerală,
Petrol, apă și păduri.“ // Corneliu Vadim Tudor
...
77. “E frig afară, e frig în celulă,
Port haine groase, dar și căciulă.
Mâna e rece pe pixul înghețat,
Scriu greu, nu mă pot opri din tremurat.“ // Monica Iacob-Ridzi
...
85. “Știu de ce au murit atâtea rude de-ale mele până acum: ca să nu mor eu!“ // Corneliu Vadim Tudor
...

88. “La toți ne place Elena.“ // Marian Vanghelie

89. “Unii își fac operații de mărire a penisului. Păi eu nu știu cum să mi-l micșorez. Mi-ar trebui un bomfaier.“//Corneliu Vadim Tudor

92. “Eu am fost de când mă știu.“ // Antonie Iorgovan

93. “Diavolul e puternic în lume la ora asta.“ // Gigi Becali

94. “Pentru mine, un partid creștin? Ei, pe dracu’!“ // Ion Iliescu

95. “Noroc cu Dumnezeu că am avut zăpadă.“ // George Copos

96. “Frumusețea ține de șansa de a te fi născut așa.“ // Elena Udrea

97. “Deocamdată suntem unde ne aflăm.“ // Emil Boc

98. “Învățăm de la viață, dar constatăm că tot proști murim.“ // Marian Vanghelie

99. “Dumnezeu și-a dat seama cu cine are de-a face.“ // Marian Vanghelie

100. “E greu să zbori prin parcuri, oricât ai iubi natura.“ // Robert Negoiță
Go to the top of the page
 
+Quote Post

13 Pages V  « < 11 12 13
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 05:03 PM