IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

> Probleme cauzate de Ureaplasma Urealyticum
CristinaU
post Mar 19 2009, 12:37 PM
Post #1


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 23
Joined: 26-February 09
Member No.: 5,956



Stimate mamici m-a decis sa deschid acest topic deoarece in saptamana 10 de sarcina cand mi-am facut analizele de rutina m-am ales din spital cu Ureaplasma Urealyticum in combinatie cu Mycroplasma Hominis. Avand in vedere ca eu nu am avut nici o problema inainte de sarcina chiar analizele din timpul sarcinii iesind perfect m-a dus la concluzia ca doar din spital puteam sa ma aleg cu aceasta problema. Ca sa revin la subiect la 3 zile dupa ce mi-am luat proba de secreti a inceput sa apara firav la inceput o secretie mai inchisa la culoare. In mod evident m-am speriat si m-am oprit direct la medicul meu care mi-a prescris amoxacilina si ovule klion fara a imi face investigatii mai amanuntite. In a 7 zi de tratament cand terminasem antibioticul secretia maronie a revenit din ce in ce mai abundenta asa ca din nou m-am oprit la medicul meu care de aceasta data m-a trimis pentru analize mai amanuntite asa am descoperit cauza acestora. Mi-a fost prescris un tratament cu Azitromicina insa se pare ca inca nu cedeaza minunea asta. Multumesc cerului ca sunt sanatoasa tun in rest si am descoperit la timp deoarece bebe este bine colul il am incis si destul de lung pentru a-mi tine copilul in siguranta pentru moment. Intrebarea mea este daca vreuna din voi s-a confruntat cu vreo astfel de problema deoarece cautand pe internet am aflat mai multe detalii despre aceasta afectiune cum ar fi ca poate produce contractii deci provoca un avort riscul fiind cel mai mare in primele luni de sarcina de asemenea poate provoca o nastere prematura. Va rog sa ma ajutati macar cu un sfat sau macar sa-mi impartasiti experiente sau sa-mi recomandati un doctor care a mai intalnit cazuri asemnatoare in bucuresti deoarece sunt destul de ingrijorata.
Multumesc celor care au bunavointa sa citeasca topicul si sper din tot sufletul sa gasesc o solutie la aceasta problema.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic


Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 24th April 2024 - 12:43 PM