IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages V  < 1 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
> Creme pentru ten uscat
aandraa
post Sep 17 2007, 11:12 PM
Post #21


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 2
Joined: 17-September 07
Member No.: 2,244



QUOTE(amalutza @ Sep 17 2007, 04:06 PM) *
din gama garnier pot sa spun k am avut km 3 produse,samponul,un gel de curatare si un demachiant,si va zic sincer k m-am umplut de matreata si cosuri,insa va spun u secret...incercati greovital...toata gama...eu am acum lapte demachiant,o lotiune toncica si o crema sebo-reglatoare,toate de la gerovital...si asa am scapat de cosuri si de problemele q pielea...
qm=cum
mda scriu mai repede k ma km grabesc de obicei




buna!eu am tenul uscat si sensibil la multe creme de pe piata si as dori..dak te pricepi,sa-mi recomanzi si mie crema de fata de zi pentru tipul meu de ten de la gerovital<dar te rog cu amanunte cum ar fi culoarea cutiei,sau ceva amanunte k la gerovital sunt destule creme si singura nu stiu care e cea mai potrivita pentru mine>.stii dak cea cu argila ar merge?
PS:precizez ca am 20 de ani
MULTUMESC
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Sep 17 2007, 11:19 PM
Post #22


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Aandra, pentru tenul uscat incearca apiderminul: nu o sa iti para rau. Cred ca este crema care nu mi-a dat nici o reactie "dubioasa" (gen roseata, mincarimi, eriteme )vreodata.
Costa un nimic si e facuta mai mult din ingrediente naturale (laptisor de matca, ceara de albine, propolis etc).
Gerovitalul are mai multe game, nu numai una. Si nu toate merg pentru ten uscat.

(IMG:style_emoticons/default/welcome.gif) la noi! (IMG:style_emoticons/default/floricele.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nimphetamin
post Sep 28 2007, 11:56 AM
Post #23


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,851
Joined: 16-March 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,359



Eu am descoperit ca am tenul mixt-uscat. In afara de Clinique, nu stiu alta firma care sa aiba creme dedicate.
Cunoasteti voi ceva?
Eu am crezut pana acum ca am tenul mixt-gras si am folosit gama Bioderma Sebium. Dar desi imi place Sebium H2O, cu crema matifianta nu ma impac deloc (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)
Si nu stiu ce sa-mi iau in continuare (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
walpurgik
post Sep 28 2007, 12:00 PM
Post #24





Musafir






Pai eu nu stiu ce-ti trebuie tie crema matifianta la ten mixt-uscat, aici trebuie sa te axezi pe hidratare, chiar daca zona T ti-e un pic mai grasa, mai ales ca nu ai probleme cu tenul. Eu zic ca sensibio H2O, ca demachiant, ti-ar fi si mai bun decat sebium. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nimphetamin
post Sep 28 2007, 12:04 PM
Post #25


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,851
Joined: 16-March 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,359



QUOTE(walpurgik @ Sep 28 2007, 01:00 PM) *
Pai eu nu stiu ce-ti trebuie tie crema matifianta la ten mixt-uscat, aici trebuie sa te axezi pe hidratare, chiar daca zona T ti-e un pic mai grasa, mai ales ca nu ai probleme cu tenul. Eu zic ca sensibio H2O, ca demachiant, ti-ar fi si mai bun decat sebium. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)


am inteles, deci daca ar fi sa merg in continuare pe dermatocosmetice, ar trebui sa ma axez pe produse pt ten sensibil (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
asa ma gandeam si eu, ca mai bine ar fi sa folosesc produse hidratante, nu matifiante (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
multam de sugestie (IMG:style_emoticons/default/iloveelady.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
splendora
post May 16 2008, 05:43 PM
Post #26


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 325
Joined: 2-May 07
Member No.: 1,565



Mi-a zis cineva la un moment dat ca pt pielea din jurul ochilor imi trebuie crema nutritiva si pt fata imi trebuie hidratanta.
Care e diferenta intre nutritiva si hidratanta? Mi-as luat o crema nutritiva pt fata, pt ca scrie ca e pt ten uscat. Stie cineva ce fel de crema e mai potrivita pt ten uscat?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
chintesenta_raul...
post May 16 2008, 11:46 PM
Post #27


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,669
Joined: 8-February 08
From: buricul pamantului
Member No.: 3,252



pentru un ten uscat e mai potrivita o crema nutritiva.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post May 16 2008, 11:49 PM
Post #28


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



...pentru seara, iar hidratanta ziua, mai ales daca stai in zone poluate , fumezi, samd.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
chintesenta_raul...
post May 16 2008, 11:53 PM
Post #29


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,669
Joined: 8-February 08
From: buricul pamantului
Member No.: 3,252



profit si eu de ocazie sa laud 8 hour cream (kalua, sa traiesti ca de la tine am auzit prima data de ea, de pe vremea cand decat citeam forumul si nu imi facusem cont). e absolut geniala (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jul 24 2008, 01:34 PM
Post #30


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Aqualia Thermal de la vichy, varianta legere- M-AM UMPLUT DE BUBE!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pages V  < 1 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 11:33 AM