IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Sfaturi pentru soferitele incepatoare
fortelady
post Dec 8 2005, 11:35 AM
Post #1





Musafir






Nu se incadreaza chiar la tehnologie, dar in alta parte imi e ca se pierde.
E vorba de un link cu sfaturi cu si despre condus masina, mai ales pt incepatoare
http://www.incepator.ro/

Un alt site este www.vreaupermis.ro - aici gasiti o serie de chestionare destul de utile - dupa parerea mea- pentru pregatirea examenului teoretic.
In masura in care mai gasiti chestii utile, va rog sa le postati aici; voi face acelasi lucru!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Dec 8 2005, 08:09 PM
Post #2





Musafir






L-ai luat? Permisul. Ti-a venit masina?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ariana
post Dec 8 2005, 08:57 PM
Post #3


Membru de Onoare
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,263
Joined: 7-December 05
From: Timisoara
Member No.: 15



Forte ne tine in suspans. :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Dec 8 2005, 09:17 PM
Post #4


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



O sa va rog sa raminem ontopic.
:)
Folosti cu incredere PM-urile.
Pentru mesaje "vesele", exista sectiunea "Pe linga drum, pe linga gard ..." in care ne putem juca dupa bunul plac.
:)
Multumesc frumos de intelegere.
:)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ariana
post Dec 8 2005, 09:23 PM
Post #5


Membru de Onoare
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,263
Joined: 7-December 05
From: Timisoara
Member No.: 15



Am inteles!Sa traiti! :)

Revin la subiect.Voi cum ati reusit sa invatatati sa  parcati ok?
Mie dupa un an de sofat mi se pare ca involuez la capitolul "parcari".Inca nu m-am obisnuit cu gabaritul masinii. :(
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Dec 8 2005, 09:27 PM
Post #6


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



:-* Multumesc frumos.
Asta ca sa nu facem forumul varza din prima zi. :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Dec 8 2005, 10:16 PM
Post #7





Musafir






Eu am intrebat-o pe forte la modul serios, spunea ca prin noiembrie are examenul. Si ca-si comandase masina. Sorry daca s-a inteles altfel! ???

Chestia cu parcatul a venit la mine cu vremea. Dar nici pana-n ziua de azi nu-s in stare sa parchez din prima frumos cu spatele pe partea stanga, probabil pt. ca o fac numai o data cam la doi ani.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fortelady
post Dec 9 2005, 11:26 AM
Post #8





Musafir






[offtopic] masina imi vine peste fix o saptamana (15-16 decembrie); examenul il am pe 21.
[ontopic] pe mine ma tot bate instructorul la cap sa invat sa parchez. mai greut la inceput, da nu ma las (am programat un weekend la mine acasa in vacanta de iarna in care o sa ma amuz sa exersez parcari din toate unghiurile posibile). oricum, tehnica de parcare dupa parerea mea se invata pe masina proprie (care are anumite dimensiuni, degeaba se invata sa parchezi un tico, o broscutza sau un mini daca ai ditamai tancul de masina).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ariana
post Dec 9 2005, 02:28 PM
Post #9


Membru de Onoare
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,263
Joined: 7-December 05
From: Timisoara
Member No.: 15



Bafta multa forte...
Si eu inainte de examen am exersat parcari folosind jaloane.:)Din fericire am scapat ieftin pe ca am avut parte de parcare la examen.Cred ca era vai de capul meu.:)
Apropos de examen.Inaintea mea cazuse examenul un coleg de-al meu care a oprit langa o statie de tramvai bine camuflata in iarba.

Eu am un monstru de loganitza...mi-as dori o broscuta...dar cred ca o sa mai treaca o vreme pana o sa am bani de asa ceva.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Dec 9 2005, 07:16 PM
Post #10





Musafir






Eu am carnet de multisor (13-14 ani), scoala am facut-o pe un Golf si prima masina a fost un harb de VW Passat, luuung de nu se mai termina si fara servo. Aveam si un garaj duplex ingust, de vreo doua ori am asteptat pana a venit cineva in garaj si l-am rugat sa-mi parcheze masina  :o Intre timp parchez perfect cu toate masinile pana in 7,5 tone  (numai pe partea stanga sa nu fie) :P

@ forte: bafta multa si de la mine!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 25th April 2024 - 09:00 AM