IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

37 Pages V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Fitness si inceput de dieta, Grup de sprijin
Kitten
post Mar 7 2007, 01:06 AM
Post #21


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 649
Joined: 2-December 06
From: Kronstadt
Member No.: 783



relaaax.... (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
arissuca
post Mar 7 2007, 04:15 PM
Post #22


Membru de Onoare
***

Group: Membru de Onoare
Posts: 278
Joined: 15-December 05
Member No.: 104



Gata! Am revenit la datorie! Era si cazul...Ieri m-am simtit m bine, dar am avut de umblat la greu prin oras si n-am m apucat sa postez nimic. Si masa de seara am luat-o tarziu de tot si a fost cam.... (IMG:style_emoticons/default/blush.gif) multicica; adica niste cas (cca 200gr) cu multa ceapa verde si 100gr paine dietetica. si n-am m apucat sa urc pe stepper, deci...rusine sa-mi fie!

Azi am constatat ca am dat jos 2cm, asa ca inceputul e promitator (IMG:style_emoticons/default/dance.gif) (bine, n-au fost peste noapte, ci in 2sapt de sport din care doar una cu dieta).

Am mancat pana acum o omleta cu carnita si o salata maaaaaare, o cana ness cu lapte si o cafea. Deseara sper sa ma limitez la un gratarel si o salata si mai mare. Tot pe seara e programat si sportul.

Kitten, cum faci tu salata de ton? (asta daca am retinut eu bine...sau ai vrut sa spui ton cu o salata? (IMG:style_emoticons/default/unsure.gif) )

Danka, ce bine de tine ca poti sa mergi la inot! Eu sunt deocamdata intr-un orasel mic-mic...atat de mic incat nici o piscina mai de doamne-ajuta nu are. Dar ma mut la toamna si atunci sper sa pot sa merg si eu la inot pt ca e super, sunt innebunita dupa asa ceva!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Danka
post Mar 7 2007, 06:04 PM
Post #23


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 2
Joined: 6-March 07
Member No.: 1,306



Am auzit si eu ca e mai greu cu bazinul in TImisoara. Am niste prieteni acolo. Cum e posibil? In Cluj mergem la olimpic (ma rog, asa-i zic ei, nu prea e el olimpic ca-i lipsesc niste culoare), dar oricum e profi. Si e deschis de la 6 dimineatza pina la 10 seara cu o pauza dupa amiaza cind is antrenamente pt echipe de polo si inot performanta. Eu acum is in Constanta de vreo 2 saptamini si surpriza emisiunii e ca nu e nici aici bazin (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) (
Abia astept sa ajung acasa!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kitten
post Mar 7 2007, 08:10 PM
Post #24


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 649
Joined: 2-December 06
From: Kronstadt
Member No.: 783



arissuca... ghici ce am patzit azi? (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) ......eh da.... sunt si eu cu problema lunara, deci nu fac bicicleta azi. mai mult, am tot corpul umflat de llichid si ma doare burta. dar e bine ca n-am pofta de mancare. am papat doua iaurturi 0% + 2 covrigi la munca. pe la 6 am mai mancat 3 cremvursti. cam cu atat ma pot lauda... acum inteleg de ce aveam pofta nebuna de mancare serile trecute. hmm. ce ma enerveaza problemele astea hormonale feminine (IMG:style_emoticons/default/angry.gif) am citit mai demult pe undeva ca in functie de perioada ciclului in care se afla, greutatea unei femei poate varia cu pana la 4 kile!!! si mai stiam ca in saptamana dinaintea menstrei consumul de calorii al organismului este mult mai mare decat in restul zilelor, de unde si foamea de rigoare. ooof!

aaa, era sa uit. eu fac o mie de feluri de salate, cu ce am la indemana, retetele nu sunt fixe, dar de obicei cuprind un fel de carne (ton, pui, sunca, gratar taiat bucatele... etc), castraveti, porumb, morcovi, salata (mai rar ca nu prea imi place), ardei, rosii, lamaie, cateodata ulei de masline, ridichi, masline.... alte chestii.... seminte, telina.... tot ce prind (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
ieri am pus o jumatate de conserva de ton in suc propriu cu doua linguri de porumb si jumatate de castravete taiat cubulete, cateva felii de ridiche alba si zeama de lamaie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
arissuca
post Mar 9 2007, 12:26 PM
Post #25


Membru de Onoare
***

Group: Membru de Onoare
Posts: 278
Joined: 15-December 05
Member No.: 104



Kitten, merci mult pt retete, sunt interesante, cred ca o sa incerc si eu combinatiile alea.

Ieri nu am reusit sa ma tin de sport ca, de! a fost 8martie. Bine macar ca nu am exagerat cu mancarea, tot e ceva.
Am tot zis ca ma apuc si de jogging si de tae-bo, dar vad ca am tot amanat, totusi, de luni ar fi cazul sa incep alergatul dimineata. Poate daca promit aici, pe forum, o sa ma si tin de promisiune (IMG:style_emoticons/default/blush.gif)

Azi am facut o mancarica grozava cu fasole verde, langa ea mai am niste gratarel de ieri si spre seara poate-mi fac o salata dupa reteta ta, Kitten. Problema la mine este ca ma apuca foamea pe la 12noaptea si nu prea o pot pacali doar cu fructe si m-am cam saturat de iaurt. Cred ca o sa incerc cu suc de morcov si mar. Daca aveti idee cu ce mai putem pacali foamea "de noapte" scrieti aici, pls!

Revin: cred ca noaptea merge o ciorbitza de legume sau supa de pui (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) (desi nu ma innebunesc dupa ele, dar m-am saturat momentan de lactate).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Mar 9 2007, 12:41 PM
Post #26





Musafir






Si eu imi fac tot felul de salate din astea inventate de mine Kitten. Cu cat mai simple cu atat mai bine. Preferatele mele sunt cea de ton cu porumb ( efectiv le scurg de apa pe amandoua, le amestec si pun lamaie peste :lol) si cea de piept de pui cu ciuperci ( piept de pui fiert taiat bucatele mici, ciupercile asa direct din borcan taiate, putin usturoi dc va place (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) si legate cu iaurt - eu toate salatele le leg cu iaurt ca nu imi place maioneza).

Ieri am incercat si eu sa tzopai pe un filmulet din acela cu Tae-Bo si dupa 20 de minute abia mai respiram (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)

Foamea de noapte eu o pacalesc (atunci cand nu am nimic prin frigider (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) ) cu o cana mare de ceai si vreo doua tigari :| Dar voi sa nu faceti ca mine (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
arissuca
post Mar 9 2007, 12:54 PM
Post #27


Membru de Onoare
***

Group: Membru de Onoare
Posts: 278
Joined: 15-December 05
Member No.: 104



La mine nu merge doar cu ceai (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) Am incercat si nu puteam adormi nicicum daca nu aveam ceva in stomac...sau ma trezeam pe la 4-5am cu o foame de-mi venea sa rod peretii (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Iar de tigari m-am lasat acum 3ani, deci... (ai dreptate, Angeldust, tigarile imi taiau foamea, dar, nicio grija, nu ma mai apuc! ).

Fainute retetele tale! Thx pt ponturi! Tu folosesti porumb din conserva? Eu nu am vazut pe aici asa ceva...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Mar 9 2007, 12:59 PM
Post #28





Musafir






Pai tu unde stai arissuca? Porumb in conserva gasesc peste tot aici, la magazinul de la coltzul blocului cel mai des (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Iar tonul cel mai bun mi se pare cel in suc propriu (nu in ulei sau alte minuni).

La mine merge cu ceaiul. Bag un ceai de sunatoare combinat cu de tei, pun un pic de miere si ma adoarme imediat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
arissuca
post Mar 9 2007, 01:12 PM
Post #29


Membru de Onoare
***

Group: Membru de Onoare
Posts: 278
Joined: 15-December 05
Member No.: 104



(IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) In Tecuci...un orasel mic-mic. Pai daca nici bazin de inot nu avem aici...iti poti imagina! Bine, stau temporar aici, asa ca nu-i mare tragedia. Treb sa ma uit, totusi, mai atenta prin magazine, eu vazusem doar porumb congelat si prajit.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Mar 9 2007, 01:24 PM
Post #30





Musafir






Trebuie sa existe mai, daca si in Bocsa City unde stau parintii mei exista , atunci sigur exista si in Tecuci (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

37 Pages V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 10:30 AM