IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages V  « < 4 5 6 7 >  
Reply to this topicStart new topic
> Alimentatia pisicilor
Fanny
post Apr 10 2008, 07:41 PM
Post #51


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Am rezovat eu inmultirea mesajului, Arinela (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Ce draguta e matza ta! (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif) Si eu cred ca-s pretentiosi. problema la Blue e ca a facut tartru pe coltisori pentru ca nu mananca suficienta hrana umeda.(IMG:style_emoticons/default/sad.gif)

Legat de amorurile lui Blue, am o veste trista. Ma duc sa povestesc la topicul potrivit. (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
arinela
post Apr 10 2008, 07:45 PM
Post #52


Dependent
***

Group: Tratabil
Posts: 172
Joined: 21-October 07
From: Alba Iulia
Member No.: 2,462



Nu.... (IMG:style_emoticons/default/blush.gif) , a mea e mustaciaosa negru cu alb care se alinta in toate pozitiile... (IMG:style_emoticons/default/blush.gif) . am poze cu ea la topicul cu poze cu animalutze.. (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Si stai sa ne intelegem.... a mea e maidaneza 100% ... (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) , numai ca s-a transformat intr-o lady... (IMG:style_emoticons/default/322.gif)
Iar Blue...e un lord, ce sa mai... (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif) , l-am vazut si eu in pozele in care era in mari tandreturi...

Off topic: multumesc Fanny... (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) .
Ma duc sa vad ce scrii dincolo... (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lavinias
post May 21 2008, 04:04 PM
Post #53


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 2
Joined: 21-May 08
Member No.: 3,919



QUOTE(Fanny @ Apr 9 2008, 05:48 PM) *
L-am trecut si noi pe Blue pe alimentatie light de la Hills. Mancarea dela Royal si Purina ii provoca varsaturi. La controlul medical a iesit sanatos, motiv pentru care doctora a recomandat schimbarea alimentatiei cu una pentru stomacel sensibil.
Mancarea uscata o consuma fara probleme, cea umeda...doar partial. Adica lipaie doar sosul, iar carnea ramane in bol. O ocoleste chiar daca o pasez.



daca ai nevoie d hrana pt pisicuta ta,livrata acasa,poti sa ma contactezi...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post May 21 2008, 04:15 PM
Post #54


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Discutiile se poarta pe forum, iar pentru reclama contecteaza administratorul site-ului. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ice_qween
post Jun 9 2008, 12:57 AM
Post #55





Musafir






Ce pot sa ii mai dau de mancare puiutului meu care are doar 7 sapt?pana acum i-am dat doar laptic si piure de cartofi.Carnita mai rar ca nu vreau sa il obisnuiesc prost.Nici crochete sau carnita la conserva nu vreau sa ii dau ca am auzit ca nu fac prea bine si nici nu vreau sa nu mai imi manance altceva.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Jun 9 2008, 08:08 AM
Post #56


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Nu poti sa-i dai numai mancare de oameni, Ice_gween. Puiul are nevoie de mancarea pisiceasca care contine tot necesarul de proteine si vitamine de care are nevoie sa creasca mare. Eu pe langa hrana uscata pentru pui i-am mai dat lui Blue smantana. In rest nimic din ce mancam eu.
Trebuie sa tii cont ca pisica e un animal carnivor si are nevoie de astfel de hrana. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Inca un aspect important e ca la varsta aceasta pana in 8 saptamani se formeaza obiceiurile de alimentatie si daca nu-i dai carnita acum risti sa-l privezi de cel mai important aliment.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ice_qween
post Jun 9 2008, 12:35 PM
Post #57





Musafir






eu nu i-am dat si altceva pt ca mi-e frica ca este prea micut sa manance orice (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif) .Si chiar daca nu i-as da carne niciodata cred ca tot ar manca cand i-as da (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) .La tv am auzit ca nu este buna mancare de pisici ca contine E-uri si de aia am zis ca deocamdata nu ii dau,sa mai creasca putin.Ce smantana este aia?nu am auzit de ea
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Jun 9 2008, 07:12 PM
Post #58


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



(IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Blue e motanul meu... iar smantana e smantana normala... (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)

Intra intr-un pet-shop si priveste eticheta produselor pentru pisoi mici sau consulta-te cu medicul veterinar ca crontanele sunt potrivite pentru micul Giony. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jolie
post Jun 9 2008, 07:18 PM
Post #59


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 751
Joined: 14-April 07
Member No.: 1,478



Cartofii fac foarte rau la pisici. Nu ii mai da. Exista mancare pt puiuti, crochete, nu este exagerat de scumpa, si o pisica mananca putin. Daca vrei sa ai o pisica sanatoasa si sa nu ai probleme cu ea mai tarziu nu ii mai da mancare de oameni, doar carne de pui/vita..fiarta sau gratar. In nici un caz mancare gatita.
Hrana speciala pentru pisici nu ii este daunatoare, dimpotriva, contine tot ce are nevoie o pisica. Nu ii da Whiskas, kitekat..acestea, da contin e-uri si sunt de foarta proasta calitate. Gasesti in petshopuri si cabinete veterinare gamele Royal canin, Purina, Hills, varianta pentru puiuti-kitten, sau babycat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ice_qween
post Jun 9 2008, 10:05 PM
Post #60





Musafir






I-am luat astazi crontanele (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) si maine sau poimaine cand il duc la deparazitare o sa ii mai iau cate ceva,sa vad ce spune si doctorul.Mersi de sfaturi (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Pages V  « < 4 5 6 7 >
Reply to this topicStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 27th April 2024 - 09:45 AM