IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Colegi care ajuta contra cost!
Diana.
post Mar 7 2008, 07:25 PM
Post #11


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Eu i-am vazut cv ul. Sincer, nu l-as angaja nici sa duc gunoiu`.
Nici cv ul nu e bun. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kary_pink
post Mar 7 2008, 07:38 PM
Post #12





Musafir






(IMG:style_emoticons/default/blink.gif) Wow, nah ca am trait sa o aud si pe asta! Pink stai linistita ca nu'i datorezi nimic, pana la urma vorba ta, nu l'a pus nimeni sa va vina in ajutor cu examenele.Asa se intampla in facultate, ajuti si esti ajutat prin prisma colegialitatii...

Omul cred ca are nevoie sa se maturizeze, nu pot sa cred ca ai asemenea pretentii cand stii ca ai un copil si o sotie acasa... (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif)

Ma intreb daca nu cumva asa cum va cere voua bani pentru rata la facultate nu cere si bani vecinilor pentru rata la casa pe motiv ca a facut curat in gradina blocului .Unii oameni pur si simplu sunt de toata jena... (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Mar 7 2008, 07:42 PM
Post #13


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Din ce am vazut in cv omu a tot schimbat joburi cu o regularitate de ceas: dupa 5-6 luni schimba jobul. Nu a facut purici multi niciunde... Asta spune foarte multe pentru un potential angajator! Cind ai nevoie de bani ( un barbat de 34 de ani cu copil de 6 ani acasa are responsabilitati!) muncesti, nu te fasolesti... mai ales cind ai cheltuieli, macar banii aia mai acopera din ele...
Am muncit pe salarii de nimic de mi-au sarit capacele pentru ca aveam nevoie de bani (si munca nu fasoleala) si nu mi-a cazut nici un galon! Da, na`. capra riioasa tine si coda pe sus... (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Mar 7 2008, 07:58 PM
Post #14


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



E, intr-un final o sa se angajeze el... N-are ce face! Ori il da nevasta afara ori munceste! Saraca, ce mai barbat si-a ales.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Mar 7 2008, 08:32 PM
Post #15


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Tare mi-e ca-i genul care o sa se vaite toata viata ca merita si soarele de pe cer, dar lumea nu vede asta. (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif) Pacat ca are copil si-i da exemplul asta.
Incerc sa ma feresc cat pot de trantori. Imi provoaca... urticarie!

Ca barfulita. Acum cativa ani imi povestea al meu despre un coleg ca a venit la munca si le-a zis ca s-a saturat sa se trezeasca dimineata, ca vrea sa demisioneze ca sa doarma pana mai tarziu. Asa a si facut. Maica-sa saraca a crezut ca-l extenueaza sefii la serviciu si are nevoie de cateva zile de repaus. Cand colo, ghice ce? Omul a vazut ce bine e sa traiesti ca o larva si continua sa depinda si acum, de maica-sa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Mar 7 2008, 09:26 PM
Post #16


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Iac! Si cica astia-s barbati! Tssss!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Mar 7 2008, 10:09 PM
Post #17





Musafir






(IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Cam la un an dupa ce-am terminat scolile inalte de pe aici primesc un e-mail trimis la o gramada de persoane de la un fost coleg in care ne roaga sa-l ajutam cu un post. De director. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Ca in fond are pregatirea necesara. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Si ca, pentru inceput, s-ar multumi si cu un post de manager, dar neaparat cu birou separat.
N-am mai auzit nimic de el pana in ziua de azi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Mar 7 2008, 10:11 PM
Post #18


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Vai, Kalua! E lumea plina...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post Mar 7 2008, 10:49 PM
Post #19





Musafir






QUOTE(kalua @ Mar 7 2008, 10:09 PM) *
(IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Cam la un an dupa ce-am terminat scolile inalte de pe aici primesc un e-mail trimis la o gramada de persoane de la un fost coleg in care ne roaga sa-l ajutam cu un post. De director. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Ca in fond are pregatirea necesara. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Si ca, pentru inceput, s-ar multumi si cu un post de manager, dar neaparat cu birou separat.
N-am mai auzit nimic de el pana in ziua de azi.


(IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) asta e tare cu birou separat cred ca s a uitat la prea multe filme
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 04:06 PM