IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

11 Pages V  « < 9 10 11  
Reply to this topicStart new topic
> Cum scapam de pete, Modalitati de indepartare de pe haine, obiecte, mobila, incaltaminte,
Diana.
post Jan 16 2012, 02:45 PM
Post #101


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Ce fel de pete sint, Crisulici? Si despre ce fel de material este vorba? Nu au iesit la spalatul simplu?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rall
post May 31 2012, 12:55 AM
Post #102


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 31-May 12
Member No.: 11,239



Fetelor,cum pot scoate petele galbene de pe niste sandale?au un fel de lac,nu stiu foarte bine sa va explic,au ca o folie lucioasa peste piele:(,iar petele par a fi iesite sub acel "lac".Multumesc frumos
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post May 31 2012, 10:25 AM
Post #103


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Of, le stiu, mie mi-au aparut pe niste posete de lac... din pacate nu le-am gasit leac. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
georgiana00
post Aug 17 2012, 10:52 AM
Post #104


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 2
Joined: 17-August 12
Member No.: 11,382



buna...am mare nevoie de ajutor....am o rochie de satin, negru cu alb si s-a scurs negru pe alb...la spalatorie mi-au spus k nu iese cu nimic....stie cineva cu ce as putea sa scot petele...multumesc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Aug 17 2012, 12:32 PM
Post #105


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Cu vanish turnat strict pe pete ? Adica putin?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
georgiana00
post Aug 18 2012, 02:48 PM
Post #106


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 2
Joined: 17-August 12
Member No.: 11,382



QUOTE(Diana @ Aug 17 2012, 01:32 PM) *
Cu vanish turnat strict pe pete ? Adica putin?


sa stii k am incercat....adica: de ieri si azi am tot pus...multttt...am lasat pe pete...am frecat....iar am pus, iar am frecat si tot asa....aproape s-au dus...ink mai insisit....am observat sa functioneaza mai bn dk puneam si putina apa...ptr ca facea un pic de spuma...sper sa iasa de tot pt ca este un alb imaculat si se vede orice...
oricum...ms de sfat
doamna de la curatatorie mi-a spus k vanish nu functioneaza, din contra intareste pata
se pare ca nu e chiar asa
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post May 5 2015, 01:11 PM
Post #107


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



(IMG:http://i648.photobucket.com/albums/uu207/fides2009/mrwasher_zpsozovyjjl.jpg)

Pe Mr Washer il gasiti la Lidl. E vreo 7 sau 8 lei, dar e mult - 750 grame. Are si dozator din plasctic, o lingurita cit pentru o doza.
L-am luat intr-o doara, sa vad ce face. Este o pudra care ase adauga in masina de spalat, ca pe detergent. Pun cite o doza in fecare compartiment al masinii, mai putin in cel pentru balsam. Cel putin eu asa am procedat si procedez.
Am ramas uimita cind niste perne vechi, la care renuntasem pentru ca erau patate desi le-am spalat de zeci de ori cu vanish, clor samd au iesit ca noi.
Nu mi-a venit sa cred. Asa ca il recomand cu toata caldura pentru rufele albe cu pete ciudate. Mie mi-a facit treaba buna si penru cearsafuri, fete de perne, lenjerie, perne si tricouri albe, tenisi albi, prosoape, prosoape de bucatarie. Sper sa va fie de folos si voua.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

11 Pages V  « < 9 10 11
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 09:59 AM