IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages V  < 1 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
> Localuri nunta
gabrielaciprian
post Feb 19 2008, 11:07 PM
Post #21


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 2
Joined: 19-February 08
From: bucuresti
Member No.: 3,330



QUOTE(dmona @ Jun 29 2006, 06:40 PM) *
Buna fetelor,
Am si eu nevoie de idei de la voi, daca stiti..
La anul urmeaza sa ne casatorim, si trebuie sa umbal si sa ne alegem un local.
As vrea sa-mi dati idei de restaurante, dragute, aranjate, cu servire bune, si care sa fie accesibile ca pret (ma refer aici, nu scumpe gen Hilton, Marriott, Sofitel samd)..
Dati niste nume de restaurante, caci noi nu prea le stim, si sa le vizitam rand pe rand... Noi mai stimcateva, si suntem in "plin proces" de cautare, insa idei in plus nu strica (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) ..
Aaaa, si ca numar de persoane, sa zicem ca un numar de 70, oricum pana in 100... Insa asta banuiesc ca ne vor spune acolo, ce capacitate are sala...

Merci frumos. (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
buna,
vad ca si tu esti in aceeasi situatie ca mine...si eu caut localuri de nunta,dar am cam in jur de 200 de invitati..daca aflii ceva sa imi zici si mie ok?merci frumos pup.
(IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
claudia_electra
post Feb 19 2008, 11:43 PM
Post #22


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,059
Joined: 10-December 05
From: Tara Minunilor
Member No.: 80



nu cred ca mai e in situatia ta, uite-te si tu la data (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lxn
post Feb 20 2008, 12:39 AM
Post #23





Musafir






(IMG:style_emoticons/default/morderis.gif) ... Scuze (IMG:style_emoticons/default/blush.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jenan
post Apr 26 2008, 12:26 PM
Post #24


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 3
Joined: 26-April 08
Member No.: 3,765



buna fetelor! am si eu o problema: sunt invitata la o nunta a unei bune si vechi prietene peste putin timp, pe la jumatatea lunii mai, si sunt cam pe dinafara. nu am mai fost de mult la o nunta si habar nu am cat s emai da? care dintre voi ati fost de curand la o nunta ce a avut loc la CCA, si mai ales in sala mare care este cea mai eleganta, poate ma puteti ajuta un pic:
- e deajuns 100 de euro?
- cam cat de eleganta sa fie tinuta mea si mai ales daca imi puteti da niste idei , pe unde in bucuresti sa merg sa ma uit de ceva rochie, nu prea scumpa ? mai ales ca nu am deloc timp de alergat... si kiar trebuie sa imi cumpar, ne mai avand nimik d epurtat asa elegant, avand in vedere ca am slabit vreo 20 de kg in ultimele luni...

va multumesc anticipat pt raspunsurile voastre v-am pupat si un paste fericit sa aveti! (IMG:style_emoticons/default/kissing24.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Apr 26 2008, 02:59 PM
Post #25


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Darul depinde de cat costa un meniu, iar tinuta, de tipul invitatilor.
Cel mai bine e s-o intrebi pretul meniului. Chiar daca ti se pare jenanta, sa stii ca nimeni nu se supara la o astfel de intrebare. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Intreab-o si despre invitatii la petrecere si eventual cere-i ei un sfat legat de vestimentatia. Sunteti si bune prietene, asa ca ti-ar sugera cu siguranta ceva ce se potriveste si tie si ocaziei.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lxn
post Apr 26 2008, 04:22 PM
Post #26





Musafir






Asa cum a spus si Fanny, darul depinde de cat costa meniul. In mod normal se plateste meniul si se dau in plus cam cat poate fiecare. De exemplu, la ultima nunta la care am fost meniul a fost 150 lei si eu am dat 300, insa as fi dat macar vreo 400-500 daca nu as fi avut probleme cu banii in respectiva perioada. Cel mai bine intrebi cat costa meniul si mai adaugi cel putin inca pe atat... zic eu.

Cat despre tinuta, incearca magazinul Victoria... CCA este un loc elegant in sine si bineinteles ca trebuie sa fii si tu eleganta. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jenan
post Apr 26 2008, 06:34 PM
Post #27


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 3
Joined: 26-April 08
Member No.: 3,765



va multumesc pt raspuns. am inteles ca meniul ar fi undeva la 180. mi-a mai sugerat cineva sa dau de la mine cam dublu, deci ar ajunge undeva la 360, adika 100 de euro....
eu am stat de vb cu ea si mi-a spus ca "este elegant", accentuand elegant.. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) am zis ca dupa pasti o sa ma plimb pe la unirii , cocoru si victoria.. sa-mi fac macar o impresie....

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Apr 26 2008, 06:49 PM
Post #28


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Am uitat sa-ti zic (IMG:style_emoticons/default/welcome.gif) Mai adaug acum si "succes la cautari"!
Daca te ajuta sa te hotarasti, uite linkul catre discutiile nostre despre Cum ne imbracam la nunti
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jenan
post Apr 26 2008, 08:01 PM
Post #29


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 3
Joined: 26-April 08
Member No.: 3,765



mersi frumos fanny ! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

cand o sa ma hotarasc ce si cum, o sa fac cateva poze si le voi posta aici.. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

v-am pupat !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elena_angela
post Aug 16 2008, 05:41 PM
Post #30


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 5
Joined: 16-August 08
Member No.: 4,497



Buna,
Sunt noua pe aici..si nu am apucat sa citesc tot ce s-a postat. Noi vrem sa facem nunta anul care vine si ma apuca fiorii de pe acum cand ma gandesc la pregatiri (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) ...ideea e k eu nu sunt in tara asa k imi e destul de greu sa aflu ce preturi mai sunt pt restaurante si ce este inclus in pret. Eu as vrea sa fac nunta la Mariott sau la Hilton....bine inteles nu este batut in cuie dar...e frumos sa visezi (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) . Poate stie cineva cam cat ar costa meniul pt 45-50 de persoane si poate ma poate ajuta cineva cu sfaturi in legatura cu meniul si cu restul pregatirilor (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif)
Multumesc anticipat si....ma bucur enorm de mult k v-am gasit si am cu cine vb despre aceste lucruri unice in viata (IMG:style_emoticons/default/iloveelady.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pages V  < 1 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic
5 User(s) are reading this topic (5 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 12:07 PM