IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

66 Pages V  « < 63 64 65 66 >  
Reply to this topicStart new topic
> Fond de ten necomedogen
Pastelata
post Jan 27 2009, 05:05 PM
Post #641


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 255
Joined: 12-August 07
Member No.: 2,031



Nu sa fie tenul gras..ci cremos:-?Fondul de ten e destul de cremos:D
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jo
post Jan 27 2009, 05:28 PM
Post #642





Musafir






Cred ca tu te referi la o crema hidratanta. Iar pentru asta nu e neaparat nevoie sa fie o crema grasa. Eu mereu prefer ca baza de machiaj o crema hidratanta si usoara care intra repede in piele. Mie-mi merge Sebium, dar asta e pentru ten cu probleme asa ca n-are rost sa o folosesti daca nu ai de ce. Inainte ma impacam si cu cele din gama bioten (de fapt, ma impac si acum, dar nu le mai folosesc).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pastelata
post Jan 27 2009, 07:34 PM
Post #643


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 255
Joined: 12-August 07
Member No.: 2,031



Ei,cum sa n-am de ce?(IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ) Sigur ca am.
Si eu am folosit o crema din gama bioten cu miere si arnica, ca baza de machiaj(logic ca tre' sa fie si hidratanta) si a fost chiar buna,dar nu se mai gaseste,cred.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jo
post Jan 27 2009, 08:27 PM
Post #644





Musafir






Hm, esti sigura? Eu acu vreo 2 saptamani mi-am luat-o pe cea pentru ten gras, nu mai stiu exact cu ce e...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Jan 27 2009, 09:22 PM
Post #645


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Eu nu prea inteleg ce vrei tu. Crema nu trebuie sa se amestece cu fdt, ci sa ofere un strat protector pentru piele si o baza pentru fdt. Orienteaza-te spre o crema care nu este matifianta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Thalassa
post Feb 11 2009, 06:31 PM
Post #646


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 33
Joined: 7-February 09
From: Bucuresti, Romania
Member No.: 5,826



Am Spectacular de la Helena Rubinstein, imi place dar as fi preferat sa am cea mai deschisa nuanta,Biscuit. Am pe urmatoarea se numeste Apricot...si nu ma omor cu finish-ul ala semi mat..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
baby_nfs
post Mar 19 2009, 06:02 PM
Post #647


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 185
Joined: 8-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 27



mie mi-a placut foarte mult sensual clone de la helena rubinstein..din pacate nu stiu ce se intampla cu nuanta no 14 neutral ca nu o mai gasesc absolut nicaieri..nici duty free nici strawberrynet nici alte siteuri de profil..

in lipsa de alt fond de ten, am ales in final guerlain parure extreme..cu spf 25, acopera foarte bine (poate prea bine pentru un ten fara cosuri), culoarea puuutin mai inchisa decat tenul meu (din pacate sunt f alba si greu imi gasesc culoarea potrivita), am fost foarte multumita de el.. foarte bun, recomand cu caldura..

acum sunt in cautare de alt fond de ten, intrucat cel mai sus mentionat s-a terminat si as vrea ceva light, necomedogen si cu particule care sa reflecte lumina.. daca stie cineva ceva, please help (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Thalassa
post May 2 2009, 03:45 PM
Post #648


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 33
Joined: 7-February 09
From: Bucuresti, Romania
Member No.: 5,826



QUOTE(baby_nfs @ Mar 19 2009, 07:02 PM) *
mie mi-a placut foarte mult sensual clone de la helena rubinstein..din pacate nu stiu ce se intampla cu nuanta no 14 neutral ca nu o mai gasesc absolut nicaieri..nici duty free nici strawberrynet nici alte siteuri de profil..

in lipsa de alt fond de ten, am ales in final guerlain parure extreme..cu spf 25, acopera foarte bine (poate prea bine pentru un ten fara cosuri), culoarea puuutin mai inchisa decat tenul meu (din pacate sunt f alba si greu imi gasesc culoarea potrivita), am fost foarte multumita de el.. foarte bun, recomand cu caldura..

acum sunt in cautare de alt fond de ten, intrucat cel mai sus mentionat s-a terminat si as vrea ceva light, necomedogen si cu particule care sa reflecte lumina.. daca stie cineva ceva, please help (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Pai stii ce? Tocmai aparu fondul de ten Photo'Perfexion de la Givenchy...si ar intruni calitatile astea....mooooor sa mi-l cumpar. Din pacate e cam scump....
cine il are??
Go to the top of the page
 
+Quote Post
amailhik
post May 2 2009, 05:56 PM
Post #649





Musafir






Thalassa, am citit pe net ca e 145 de lei. Si mie mi s-a terminat fondul de ten. Mai am unul Bourjois acasa, dar dupa Guerlain cum sa ma dau cu Bourjois? (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) M-am dat acum cu el si fata de celalalt nu acopera mai deloc. Parca m-as fi dat cu crema.
Asta de care zici tu cand a aparut? Pe beaute-test are 3 review-uri iar pe makeupalley niciunul...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Thalassa
post May 4 2009, 03:29 PM
Post #650


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 33
Joined: 7-February 09
From: Bucuresti, Romania
Member No.: 5,826



Destul de recent, parca prin aprilie...L-am probat pe mana si mi-a placut, 145 de lei e practicabil, dar as vrea sa stiu o parere a cuiva care il are. imi place ca e lichid deci pentru vara e super...si parca are si 20 spf.
Eram in Hondos Center ieri, la city Mall si am [robat pe mana si un fond de ten special ptr tenul gras linia Adriana Karembeu si mi-a placut cat de cat e 70 lei. Imi place ca are silicon....da aspectul ala de perfect neted...stiu ptr ca am unu' de la Collystar care tot asa are silicon...mi se termina si mie fondul de ten..mare dreptate ai! Cum ridici stafeta cum nu te mai poti intoarce la vechile produse...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

66 Pages V  « < 63 64 65 66 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 27th April 2024 - 02:48 PM