IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

8 Pages V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Ingrijire pentru par gras, solutii si tratamente
mango
post Sep 9 2008, 08:22 PM
Post #21


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 108
Joined: 29-November 06
Member No.: 775



Eu acum folosesc samponul Phytocedrat dar nu mi se pare ca face ceea ce promite (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) . Dupa ce-l termin, cred ca o sa incerc sa combin diferite uleiuri esentiale cu un sampon pentru spalari frecvente, am inteles ca reteta asta ar trebui sa functioneze.
Ceea ce ma ajuta pe mine in momentele dificile e samponul uscat de la Klorane pe care il recomand cu caldura (IMG:style_emoticons/default/322.gif) . Nu stiu ce m-as face fara el, de cand l-am descoperit il port tot timpul cu mine, cred ca daca as pleca pe o insula pustie ar fi primul lucru pe care l-as lua cu mine (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) .

This post has been edited by mango: Sep 9 2008, 08:32 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
caitriona
post Nov 20 2008, 10:14 PM
Post #22


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 147
Joined: 2-December 07
Member No.: 2,761



am citit ca parul gras trebuie spalat doar o singura data cu sampon,nu de 2 ori.am incercat si e adevarat, parul se ingrasa un pic mai greu.
si eu folosesc sampon uscat, e grozav.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
walpurgik
post Nov 20 2008, 11:08 PM
Post #23





Musafir






Eu am sampon uscat de la Sephora, dar ma manca capu' instant dupa ce ma dau cu el... dar asa de parca m-ar invada paduchii. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Poate cel de la klorane o fi mai bun.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
caitriona
post Nov 21 2008, 11:42 AM
Post #24


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 147
Joined: 2-December 07
Member No.: 2,761



eu am avut tot felul de sampoane uscate ,acum am unul de la swarkoph(oi fi scris corect? (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) ) si unul din belgia ,f ieftin.klorane la noi costa cam 65 ron ,in afara 9-10 euro (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif)
si am vrut sa incerc si mai ieftine la 3-4 euro si mie imi par la fel.
intr-o perioada ma manca si pe mine tare pielea capului,nu m-am gandit ca o fii de la asta.dar nu-mi mai amitesc ce foloseam atunci (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Light Blue
post Nov 21 2008, 11:08 PM
Post #25


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 218
Joined: 6-September 08
Member No.: 4,661



De la un timp mi se ingrasa parul repede. Asa am inceput sa studiez problema. Am citit despre niste vitamine pentru par cu efect antiseboreic, dar nu le-am gasit nicaieri. O farmacista mi-a sugerat sa iau tablete cu seleniu si zinc. Inca nu le-am cumparat, dar cum nu am gasit samponul potrivit ma gandesc sa incerc si varianta asta. Eventual sa intreb si medicul de famile.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Nov 22 2008, 07:15 PM
Post #26


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



QUOTE(caitriona @ Nov 21 2008, 01:42 PM) *
klorane la noi costa cam 65 ron ,in afara 9-10 euro (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif)

Klorane 65 ron? Unde ai vazut tu pretul asta?! (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) Eu le-am vazut la mai putin de jumatate din pretul asta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
caitriona
post Nov 25 2008, 06:34 PM
Post #27


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 147
Joined: 2-December 07
Member No.: 2,761



in toate farmaciile din constanta klorane , sampon uscat atata costa.chiar m-am uitat de curand la centrofarm si asa era.
poate te referi la sampoanele normale?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
janis
post Nov 25 2008, 06:57 PM
Post #28


Obsedat
****

Group: Dependent
Posts: 425
Joined: 7-June 08
From: In nori...
Member No.: 4,029



Sebamed Repair? Firma cum se numeste? Unde il gasesc, pentru ca am cautat pe net si n-am gasit nimic.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mango
post Nov 25 2008, 11:28 PM
Post #29


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 108
Joined: 29-November 06
Member No.: 775



QUOTE(walpurgik @ Nov 20 2008, 10:08 PM) *
Eu am sampon uscat de la Sephora, dar ma manca capu' instant dupa ce ma dau cu el... dar asa de parca m-ar invada paduchii. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Poate cel de la klorane o fi mai bun.

Mie Klorane imi place mult si nu am observat nici un efect neplacut(mancarimi, matreata etc) de la el, sunt deja la al patrulea tub si nici nu am de gand sa renunt prea repede (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) . Eu am optat pentru cel pe baza de urzica deoarece "sufar" de par gras. Acum poate ca depinde si de tipul de par al fiecaruia, stiu ca mai exista in gama asta un sampon uscat pe baza de ovaz pentru toate tipurile de par, asa ca-l poti alege pe cel care crezi ca ti se potriveste (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) .


App. de diferenta de preturi, la noi l-am vazut in farmacii la 10 euro si mi s-a parut cam scumput, drept pentru care mi l-am comandat de pe un site frantuzesc (impreuna cu alte produse bineinteles (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) ) cu 6 euro, da acum ca am vazut pretul din tara nu mai zic nimic (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif) .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Feb 24 2009, 02:57 PM
Post #30





Musafir






Ati incercat careva varianta uleiuri esentiale de eucalipt/ lemn dulce /lamaie puse in sampon sau direct pe scalp dupa spalare?

Penultima oara cand am fost la coafor, stylistul mi-a pus ceva de genul asta dintr-o fiola si a durat cam 3 zile pana cand a trebuit sa ma spal iar, in conditiile in care de obicei ma spal zilnic.
Tot am zis ca ma duc sa mai imi cumpar vreo 2 fiole din alea de la el, dar nu am mai ajuns ca am fost in alta parte la coafor de atunci. Dar sunt curioasa daca mi-as cumpara eu direct uleiurile esentiale ce efect ar avea. (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Pages V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 05:14 PM