IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

25 Pages V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Cresterea parului si stoparea caderii parului, scheme tratament, masti, solutii
Iubitzica_Bombon...
post Feb 9 2007, 04:16 PM
Post #21


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 6
Joined: 9-February 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,174



QUOTE(someday @ Apr 5 2006, 09:11 AM) *
anul trecut am folosit si eu solutia de la gerovital cu gaz, ulei de ricin etc si a avut rezultate, in toamna am facut niste analize medicale si mi s-a descoperit o anemie si mi s-a recomandat sa iau pastile de ferro gradumet, rezultatul a fost oarecum neasteptat am scapat de anemie dar nici parul nu mi-a mai cazut! daca inainte imi era frica sa ma spal pe cap la cat imi cadea dupa 2 sapt de administrare a pastilelor nu imi mai cadea aproape de loc. dupa ce am terminat tratamentul propriu-zis in fiecare luna iau o sapt pastile de ferro-gradumet dar cu recomandare de la medicul de familie. pupici (IMG:style_emoticons/default/322.gif)


Pastilele astea se pot lua de la farmacie si fara reteta de la medic? Ce pret au? Mersi mult!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Feb 10 2007, 04:10 PM
Post #22


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



mari, scuza-ma ca nu ti-am raspuns..mai esti interesata? (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post Feb 16 2007, 04:11 PM
Post #23





Musafir






si eu iau ferrogradumet dar impreuna cu acid folic ca sa se absoarba mai bine fierul.

cine a folosit solutia de la gerovital cu gaz, merge si la par blond vopsit nu se schimba culoarea parului?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Szimcsi
post Feb 16 2007, 04:49 PM
Post #24


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 8,980
Joined: 12-January 06
From: Six feet from the edge
Member No.: 146



Da, se foloseste si la par vopsit. Eu am folosit-o si nu am avut probleme. Si eu sunt vopsita.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post Feb 19 2007, 07:42 PM
Post #25





Musafir






ce bine o sa incerc si eu ms (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ZIBBA
post Mar 12 2007, 11:51 AM
Post #26


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 248
Joined: 1-February 07
From: barca
Member No.: 1,130



Buna,dragele mele...Mi-am adus aminte de o patanie de-a mea de acum vreo doi ani,cand din intamplare...am observat ca aveam o zona de calvitie de aproximativ 3 cm diametru,lucru care m-a ingrozit pe moment.Avand parul des si destul de lung,n-am observat ce mi se intampla,iar cand am vazut am crezut ca ma urc pe pereti.
Imediat am mers la dermatolog care mi-a dat o gramada de medicamente costisitoare...si mi-a spus ca vor avea efect...dupa o luna de tratament ,era si mai mare...diagnosticul fusese,am uitat sa spun..."calvitie activa datorata stressului"...imi facuse si alte teste de micoze si alte nebunii si iesisera negative...mergand din nou la el...mi-a dat alta sarja de medicamente...si nimic...norcul meu a fost sa gasesc o reteta undeva impotriva caderii parului...si am aplicat-o,dandu-mi seama ca e mult mai folositoare...am sa v-o scriu si voua,ca daca,Doamne-fereste,vi se intampla...sa o puteti folosi!
Tratamentul dureaza 20 zile si se face asa:

In prima zi si in ziua20 se adminstreaza injectabil cate o fiola de Diprophos.

In restul zilelor :2 fiole de Gluconolactat de calciu injectabil

2 comprimate vitamina E X 3 ori pe zi

1 comprimat de vitamina A X3 ori /zi

seara inainte de culcare masaj in zona afectata cu un unguent revulsiv...eu am folosit Revulsin

In ziua 20 se repeta fiola de Diprophos.
La sfarsitul celor 20 de zile,imi crescuse parul...era ca un pufuletz...
Daca se vrea repetarea acestui tratament...se poate face dupa o luna de pauza.
Eu va doresc sa nu aveti nevoie! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)




This post has been edited by angeldust: Mar 12 2007, 12:29 PM
Reason for edit: Am mutat postul aici pentru ca mi se parea mai potrivit
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ioannaraluka
post Mar 12 2007, 02:37 PM
Post #27


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,334
Joined: 13-December 05
From: D Street
Member No.: 96



Stiu ca vreau cam multe, dar totusi incerc: stiti ceva care chiar accelereaza cresterea parului (stiu, stiu...rabdare): tinctura, capsule, sampon? Pe incercate...
Mi-am luat Eurovita pentru par si unghii, ceva tonic capilar de Dacia Plant si mi-as lua si un sampon de urzica de la Corona, dar nu ma supar daca stiti altceva bun. Abia m-am apucat de ele, deci inca n-am cum sa vad efectele. Speranta moare ultima...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ala80
post Mar 12 2007, 02:43 PM
Post #28


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



Masajul la radacina cu tinctura de urzici face minuni. Nu ingrasa parul si nu miroase. De obicei, eu o aplic seara. (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ioannaraluka
post Mar 12 2007, 02:46 PM
Post #29


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,334
Joined: 13-December 05
From: D Street
Member No.: 96



Mersi, Ala. Tu te faci zilnic? De cat timp? Si cat dureaza o "cura'?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ala80
post Mar 12 2007, 03:00 PM
Post #30


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



Eu folosesc de prea putin timp si inca nu am observat rezultate notabile. In schimb, mama mea si-a regenerat parul in cateva saptamani. Si ii cadea ingrozitor de mult. Acum ii creste mai repede si mai viguros.
Mie nu imi cade, sper doar sa se regenereze si eventual, sa se indeseasca.
(IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

25 Pages V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 09:08 AM