IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Coafuri pentru parul cret / ondulat
kalua
post Jan 14 2009, 10:20 AM
Post #21





Musafir






Eu nu-l usuc cu foehnul. Niciodata (am noroc ca n-am probleme absolut deloc daca ies afara cu el umed, nici la minus nu stiu cate grade, ca eu il spal in 99% din cazuri dimineata). Si-asa-i uscatel, saracul. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oana
post Jan 14 2009, 10:52 AM
Post #22


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,184
Joined: 24-October 08
From: Iasi
Member No.: 5,191



Eu il las sa se usuce de la sine si-l mai strang putin in pumn sa stea mai cret, il dau cu uleiul de la Gliss si rezultatul e super fain. Mi s-a intamplat sa ma intrebe femeile in parc sau la semafor la ce salon imi fac parul si parca imi era rusine sa spun ca e natural, ma temeam ca nu o sa ma creada nimeni.
Daca vreau sa stea doar ondulat, dupa ce il spal si-l las sa se usuce putin, il prind in coc si-l las strans cateva ore.
Ma tund doar in trepte, altfel nu mai risc. Am fost tunsa ca si Kalua si-mi statea ingrozitor, parca eram scapata din turma de oi (IMG:style_emoticons/default/ohmy.gif)
Inca ceva, nu las pe nimeni sa-mi bage foarfecul de filat in par, imi ia din volum.
Parerea mea e ca nu ar trebui sa ne plangem ca avem parul cret sau ondulat, avand in vedere ca multe femei dau bani grei sa-l aiba ca al nostru!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
chintesenta_raul...
post Jan 14 2009, 01:27 PM
Post #23


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,669
Joined: 8-February 08
From: buricul pamantului
Member No.: 3,252



eu m-am saturat sa ma intrebe lumea de mii de ori daca este sau nu natural. si m-am saturat si de parul cret, nimeni nu stie ce crize fac atunci cand nu vrea sa stea in nici un fel (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) cat despre coafuri, in afara de cea "n-am facut nimic, doar m-am sters si m-am uscat" nu cunosc alta pentru capita mea de fan :|
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cas
post Feb 3 2009, 01:14 PM
Post #24


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 2
Joined: 2-February 09
Member No.: 5,785



Salutare!

Am dat de acest forum in timp ce imi cautam tot felul de tunsori pt par cret/ondulat.. Anul trecut in toamna, printr-o recomandare, am ajuns la un tip care are ca pasiune.. parul ondulat (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Il cheama EDITAT- MIROASE A CONT CREAT PENTRU RECLAMA Eu am fost foarte multumita.. si toata lumea mi-a admirat in perioada aceea tunsoarea. Nu l-am mai tuns de atunci pentru ca am vrut sa creasca mai mult sa ii fac altceva acum.. si tocmai m-am reprogramat la el. Mi-a placut mult o poza pusa aici de kalua (aceea cu parul roscat ondulat si rebel) pe asta cred ca merg acum. Bafta cu tunsorile. Cred ca va veti mai intoarce la EDITAT daca il incercati (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Voi posta si miercuri sa vad daca am fost atat de multumita si a doua oara.

Ciao!

This post has been edited by Maàt: Feb 3 2009, 02:10 PM
Reason for edit: EDITAT- MIROASE A CONT CREAT PENTRU RECLAMA
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cas
post Feb 7 2009, 03:41 PM
Post #25


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 2
Joined: 2-February 09
Member No.: 5,785



(IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ...imi pare rau ca a fost editat mesajul pentru ca desi nu a iesit ce am vrut eu imi place si ultima tunsoare. si nici nu cred ca are nevoie de reclama in conditiile in care dureaza sa iti faci o programare...

ce sa va zic, bafta!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Feb 7 2009, 05:30 PM
Post #26


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



De obicei sa da (IMG:style_emoticons/default/ban.gif) pentru asa ceva de la primul post.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ioana_jojo
post Jul 1 2010, 03:29 PM
Post #27


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 1-July 10
Member No.: 8,808



Hello, desi vad ca nu s-a mai scris demult in topicul asta, poate mai sunt cretze interesate. Eu am parul cretz si pana nu demult il indreptam cu placa dupa fiecare spalare pentru ca aveam impresia ca daca il las natural imi sta oribil... si chiar statea pentru ca faceam marea greseala sa il pieptan cu peria normala si atunci statea ca o matura. Ascultand sfaturile unei prietene, l-am facut intr-o zi cu spuma si am realizat ca imi sta bine cu el cretz. Nu mai folosesc peria ci doar un pieptene cu dinti rari. Am grija sa il zvant bine cu prosopul si sta foarte bine.
Cand ma plictisesc de el desfacut sau pur si simplu nu imi place cum sta imi fac cozi impletite sau il prind la spate cu un cleste sau imi prind o parte din el cu agrafe. In concluzie imi pare rau ca l-am chinuit atata timp cu placa de intins cand el e asa fromus natural si avandu-l lung, sunt atatea feluri in care poate fi aranjat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jul 1 2010, 04:25 PM
Post #28


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Dap, mult mai multe decit la parul drept si scurt, e adevarat.
Inca o chestie: nu-l usca cu foehnul, ci in prosop, fara sa il freci.
Cind e zvintat foloseste o clama cu dinti mari si rari si aduna-l de asa natura cit sa se termine de uscat infoiat in crestet. Asa nu il mai arzi in timp cu foehnul si nu ai nevoie de produse pentru volum. (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ucka
post Feb 12 2011, 03:01 PM
Post #29


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 12-February 11
Member No.: 9,846



Doamne si eu am parul crets . Si nu mai stiu ce sa ii fac . El este cret , insa sus , la varfuri s'a indreptat si sta nasol . Nu mai stiu ce sa ii fac . Am fost la coafor sa ma tund , deoarece crescuse si credeam ca din cauza greutatii s'a lasat , insa dupa sa zicem , ... 1 luna , s'a facut la fel . Iarna aceasta am purtat foarte mult si caciula , si dupa ce mi'o dadeam jos , acesta era foarte lipit de cap si drept . Ma gandesc sa merg iar sa ma tund , adica acum si'a mai revenit , dar sus .... tot asa sta . Si am senzatia ca este muuuult prea des .. :| .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lenjerie Sexy
post Feb 23 2011, 07:01 PM
Post #30


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 75
Joined: 22-February 11
Member No.: 9,898



Si eu il am cret dar sunt multumita de el
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pages V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 07:16 AM