IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Cum a fost anul 2009 pentru tine?
Diana.
post Dec 9 2009, 02:53 PM
Post #1


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Anul 2009 ne-a adus crize peste crize... Ba financiare, ba politice, ba personale...

Pentru mine anul 2009 a fost un an prost. Un an in care m-am imbolnavit si m-am trezit aproape singura in boala le (multumesc din toata pe aceasta cale tuturo celor care mi-au ramas alaturi la greu!!!), un an in care sistemul meu de valori s-a prabusit si a trebuit sa imi reconstruiesc altul nou. Anul 2009 mi-a mai aratat inca o data ca nu tot ce zboara se si maninca si ca trebuie sa incetez sa cred ca toata lumea e ca mine. Eh, asta sa fie singura belea din viata! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Totusi, plecind de la ideea ca orice sut in fund e un pas inainte, ii multumesc Lui Dumnezeu ca n-am crapat si ca lucrurile au reintrat pe un fagas normal.

Cum a fost anul 2009 pentru voi?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Dec 10 2009, 01:44 AM
Post #2


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



horrible!!!
Noh nu vreau sa fiu nerecunoscatoare, mi s-au intamplat si cateva lucruri frumoase ale caror efecte le resimt si acum, insa per total, a fost un an prost.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Dec 10 2009, 08:33 AM
Post #3


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Astept cu mare nerabdare sa treaca odata (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif)
A fost un an de cacao in care am plans mai mult ca niciodata, in care am muncit ca un erou si nu am avut concediu, in care sotul meu a ramas fara loc de munca de trei ori, in care abia m-am ajuns cu banii, in care am pierdut mult si am castigat foarte putin.
Sa se duca si sa ia cu el toate negurile ce le-a adus!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Globetrotter
post Dec 10 2009, 05:36 PM
Post #4


Bookaholic
*******

Group: Administratori
Posts: 3,086
Joined: 25-February 09
From: Craiova
Member No.: 5,950



Groaznic! Pentru toata lumea se pare... (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Bani putini, distractie putina fata de alti ani... Mult stres, dezamagiri, probleme... Si multe nunti! (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Au fost si lucruri bune dar in general a fost nefast.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Dec 10 2009, 05:51 PM
Post #5


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Astazi mi-a spus un client la telefon ca an mai prost ca asta nu a avut in viata lui! Din toate punctele de vedere... (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Dec 10 2009, 08:36 PM
Post #6


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Sa inteleg ca a fost un an universal prost?!? A fost in gena lui?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
albinuza
post Dec 10 2009, 09:33 PM
Post #7


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 7,935
Joined: 9-December 05
From: Bra, Italia
Member No.: 56



Anul 2009 pentru mine? Sa spunem ca fost un an cu multe invataminte!
Am invatat ca cei de langa tine nu-ti sunt prieteni. iti sunt dusmani. In permanenta. daca nu iti sunt prieteni, in mod clar sunt dusmani.
Lumea e invidioasa. Eu nu reusesc sa-mi dau seama de ce pe mine.
Am renuntat la o relatie de o viata si un viitor relativ promitator, pentru ca am fost prea mandra ca sa dau explicatii, si mandria mi-a fost luata de relatia urmatoare in care am crezut ca o adolescenta. Cred ca cea mai proasta decizie de anul asta, asta a fost.
Mi.e scarba de locul de munca si de "prietenii" mei de aici.
Pe scurt, de rahat!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Dec 10 2009, 09:48 PM
Post #8


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Eu as putea completa: de un profund cacat! Iaca, c-am zis-o! Si de prieteni de-aia mi-s satula si io, Biziila! Pina-n git! Sa duce lumea cu curu-n sus! Hai sa ne luam de mina si sa ii luam la trei pazeste!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
albinuza
post Dec 10 2009, 10:04 PM
Post #9


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 7,935
Joined: 9-December 05
From: Bra, Italia
Member No.: 56



Stii care e chestia? Ca nu vreau sa iau pe nimeni la trei pazeste.
Nu imi plateste nimeni timpul si nervii pierduti cu oameni care nu merita sa te agiti deloc. Prefer sa traiesc asa pur si simplu pe langa ei, sa ii vad cat de interesati sunt de viata mea, de unde rezulta ca nu au una a lor, si sa nu imi mai fac nervi de pomana.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Dec 10 2009, 10:07 PM
Post #10


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Pai nu imi mai fac nervi. Dar daca e prin unul prin preajma mea, am o tigaie tefal grea, cred ca are `fun jil juma` tocmai buna de facut cucuie! (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)
PS: Daca ai nevoie, ti-o imprumut cu cea mai mare placere! (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 04:09 PM