IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

28 Pages V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Destinatii de vacanta
ella
post Jan 17 2006, 10:13 PM
Post #21


Incurabil
*****

Group: Membru
Posts: 584
Joined: 7-December 05
Member No.: 11



kalua :)
si eu...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Jan 17 2006, 10:19 PM
Post #22


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



si eu as vrea undeva unde-i mai cald .... si asta nu numai in vacanta.

Maine se anunta ploaie cu gheata (nu grindina) ci ceva mult mai periculos, se asterne si e gheata atat de lustruita ca orice ai face derapezi, nu mai zic de mers pe trotuar.

era o poza la "poza zilei" cu un astfel de fenomen ..... masini acoperite de gheata de 1 palma. Groaznic!

eu sunt din Harghita si peisaje asa frumoase ca la noi nu am gasit inca p-aici si mi-e un doooor  :'( ... da' la repezela asa as merge in Cuba sau Rep Dominicana ca aud ca-i fain. :sexylady:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Jan 17 2006, 10:35 PM
Post #23





Musafir






h, ai atunci grija cum ajungi maine la serviciu si inapoi acasa. Cunosc si eu fenomenul (si-l urasc)  >:(
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bulina
post Jan 18 2006, 03:53 PM
Post #24





Musafir






elle_ni , am fost in Muntenegru. in '97.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mistaco
post Jan 18 2006, 04:42 PM
Post #25





Musafir






h_2004 ai fost pe drumul dintre Miercurea Ciuc si Targu Secuiesc, pe la Catrusa, este o zona de basm!!! :hainoroc:
Ca de altfel si intre Miercurea Ciuc si Sovata, ca sa nu mai zic de Mina de sare de la Praid!!!
[move]:sexylady: :aplauze: :aplauze: :aplauze: :sexylady:[/move]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Jan 18 2006, 06:08 PM
Post #26


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



da, la Praid e spectaculos, am fost si eu in toamna 2005 (prima oara spre rusinea mea  :rusinosul: ) .... parca e dintr-un SF. Dar asa e in HR sunt multe locuri frumoase si pt mine sunt cu atat mai frumoase cu cat sunt locurile copilariei mele .... 

nu sunt la curent cu festivalurile de la Praid dar .... acum vreo 3 ani ne-am nimerit in timpul festivalului sarmalelor .... dar n-am gustat ca deh ca pe la noi, stateau pe taraba in soare si alte alea  :- .

la Corund ati fost? Eu ma topesc dupa satul ala, mai bine zis dupa ce obiecte de artizanat se fac acolo  ..... nah ca iar m-a apucat un dooor  :'(
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mistaco
post Jan 18 2006, 06:28 PM
Post #27





Musafir






Pe la Corund am fost de doua ori anul trecut, ca de altfel si la Praid, chestia misto a fost, ca in mina, am intrat doar odata, am constatat ca acolo, claustrofobia "mi-a dat pe dinafara"!!! :( :o
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Jan 18 2006, 07:43 PM
Post #28


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



Mistaco  :o ... sa stii ca si eu am simtit asta si am stat doar o jumatate de ora .... singura anomalie este ca persoanele care merg la tratament acolo au astm si sutele alea de scari de urcat zi de zi :o .....

foarte frumos e si drumul spre lacul Rosu si cheile Bicazului....  :'(
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mistaco
post Jan 18 2006, 08:32 PM
Post #29





Musafir






Bine eu cred ca special au de mers atit, tocmai sa-si foloseasca plaminii cit mai mult,.........despre Lacul Rosu si Cheile Bicazului......prima experienta am avut-o pe la 20 ani, cind intr-o iarna am fost pe acolo cu autobuzul............ :o asa aveam ochii!!!!
De atunci nu pot spune de cite ori am fost si de fiecare data am o noua senzatie de "bogatie sufleteasca" :-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mistaco
post Jan 18 2006, 09:03 PM
Post #30





Musafir






cind asta in ce an? :hainoroc:
Go to the top of the page
 
+Quote Post

28 Pages V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
3 User(s) are reading this topic (3 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 01:56 PM