IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Povesti de groaza, iesite din comun
TeoRBD
post Aug 10 2007, 03:21 PM
Post #1


Tratabil
**

Group: Membru
Posts: 60
Joined: 10-August 07
Member No.: 2,021



Povestiti aici tot ce vi s-a intamplat sau ce ati auzit (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ala80
post Aug 10 2007, 03:23 PM
Post #2


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



Pai incepe tu... (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TeoRBD
post Aug 10 2007, 03:30 PM
Post #3


Tratabil
**

Group: Membru
Posts: 60
Joined: 10-August 07
Member No.: 2,021



Eh, pentru inceput, va recomand siteul EDITAT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fortelady
post Aug 10 2007, 03:32 PM
Post #4





Musafir






teo,nu-i voie sa faci reclama la site-uri romanesti.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TeoRBD
post Aug 10 2007, 03:48 PM
Post #5


Tratabil
**

Group: Membru
Posts: 60
Joined: 10-August 07
Member No.: 2,021



Ete na... (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif) Atunci mi-e lene sa dau copy/paste la povesti de acolo...cel putin acum... (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fortelady
post Aug 10 2007, 03:53 PM
Post #6





Musafir






nici copy paste nu e voie, se incalca legea drepturilor de autor.
te rog treci pe la regulament si citeste-l.
nu-mi place sa ma iau de copii, dar daca nu respecti regulamentul, ai avertisment public. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DarkAngelKiss9
post Aug 10 2007, 04:52 PM
Post #7


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 13
Joined: 8-August 07
From: Piatra Neamt
Member No.: 2,008



pai..pe langa spiritele din vis am mai vazut un spirit in casa la mine pe care l-am simti de vreo luna in casa ...kiar i-am zis mamei ,da nu ma crezut!...si atunci in noaptea aia knd am vazut spiritul eram treaza ...nu dormeam...deci nu a fost un vis...Eram in pat iar langa era un scaun si pe el motanul meu..atunci s-au auzit 2pasi pe parketul meu (cand intra cineva in camera se aud pasii pe parket deoarece skartaie)..L-am vazut pe acel spirit cum se uita le mine...pana si motanul se uita la spirit cu nijte oki...lafel k mine...l-am intrebat cine e...caci imi dadusem seama k nu era nimeni de la mine din casa,desi semana cu fratele meu care dormea deasupra mea ..(am pat cu etaj) deoarece spiritul avea in jur de 18-19 ani si avea parul negru si lung lafel k fratele meu....knd l-am intrebat cine era,sa intors la mine cu fata vrand sa imi raspunda dar a plecat inspre camera parintilor... Eu de frik m-am uitat la fratele meu,mi-am luat perna si m-am dus la parintii mei sa dorm.knd am ajuns acolo,mama ma intrebat dak sunt bine si dak am avzut pe cineva in casa..eu i-am spus:de ce ma intrebi?!..si nu mi-a raspuns..toata noaptea a stat dupa mine!
M-am trezit intr-un sfarsit dimineata si am intrebat-o pe mama de ce ma intrebat aseara....si mi-a spus si descris acelasi spirit pe care l-am vazut!...Asta a fdost primul spirit pe care l-am vazut mai bine si mai treaza k niciodata...si acesta era bun,deoarece il simteam foarte trist si sa speriat knd a vazut k incepuse sa am frisoane si sa imi fie rau numai de la frica. il tot simteam prin casa si cam dupa 2 zile a miscat sapunera care e prinsa cu surub si tre sa dai cu putere k sa o misti! Mi se ridicase parul de pe maini de park eram bagata in priza...pe urma a sfintit mama casa si mi-a pus tamaie sub perna.

eu inainte sa am vise si alte ciudatenii aveam premonitii sau knd murea cineva din familie eu il visam in seara aia si faceam febra ...sau ma simteam rau..dar kred k premonitii are oricine.... (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif)

oricum...am sa am duc la un preot..si ...am sa dau de pomana sau ceva in numele spiritului,k poate nu are pace...voi ce spuneti?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TeoRBD
post Aug 10 2007, 05:58 PM
Post #8


Tratabil
**

Group: Membru
Posts: 60
Joined: 10-August 07
Member No.: 2,021



(IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) Asta-i culmea...adica daca eu am retinut o poveste citita mai demult pe un forum, care precis provine de undeva, nu pot s-o scriu aici?? Ce drepturi de autor imi trb? Ale mincinosilor? Spun asta pentru ca sigur sunt si povesti inventate... (IMG:style_emoticons/default/angry.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Aug 10 2007, 06:02 PM
Post #9





Musafir






Poti sa o povestesti aici, sigur ca poti.
Dar nu copy/paste de pe alt site, ca atunci nenea cu site-ul are drepturi pe povestea aia intelegi tu? Si ne da pe noi in judecata. Fa un efort si citeste regulamentul, iar pentru mai multe detalii despre drepturile de autor incearca un search pe google (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)

Asa e regulamentul la noi pe forum, take it or leave (it)!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DarkAngelKiss9
post Aug 11 2007, 06:45 PM
Post #10


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 13
Joined: 8-August 07
From: Piatra Neamt
Member No.: 2,008



(IMG:style_emoticons/default/iloveelady.gif) Atentie tuturor celor care intra pe site-ul asta super bestial!sa nu copiati niciodata!..cel mai bine e sa fii original si sa ai tu ceva al tau de spus...ciudat/amuzant....E mai bine k acest site nu iti da voie sa poti povesti ceea ce ai auzit de pe la altii si ar fi si mai k-lumea dak ar avea un fel de detector de minciuni...prin care sa poti dovedi originalitatea tuturor cuvintelor puse cap la cap,ce formeaza o poveste ADEVARATA,nu falsa. Nu-i asa?? (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Multumesc pentru tot ajutorul dat (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 07:54 PM