IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

8 Pages V  « < 5 6 7 8 >  
Reply to this topicStart new topic
> Pregatirile pentru Pasti - curatenia, organizare, count down-ul a inceput
Cleo
post Apr 26 2008, 03:13 AM
Post #61


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



foarte fain 3A . imi place (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
combinatia alb-negru are un look classy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
3A
post Apr 26 2008, 04:53 AM
Post #62


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,116
Joined: 19-January 08
From: Toronto
Member No.: 3,077



(IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)

Daca tot m-ai laudat uite cum arata acum coltisorul (IMG:style_emoticons/default/blush.gif)

Aveam nevoie de raft sa-mi pun retele de pe elady (IMG:style_emoticons/default/blush.gif)
Totul e sa nu le roada catelul (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

(IMG:http://i256.photobucket.com/albums/hh187/aaa2002/P1000741.jpg)

Pana la urma maine fac savarinele si cataiful (IMG:style_emoticons/default/blush.gif)
Pana maine poate mai imi vin si alte idei...

Tu cum stai?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Apr 26 2008, 02:08 PM
Post #63


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



stii care-i culmea, ca mie de regula mobilier negru nu-mi place.
insa aici da o senzatie de curatenie si ...clasic (ma repet), modern si fain. Pe ultimele 2 raftulete de jos as pune insa tot ceva ca mai sus. Merg decoratii moderne. Vaze mai suple si staiuete in forme mai ciudate (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Feb 26 2009, 10:09 AM
Post #64


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Cred ca anul asta trebuie sa-mi planific mai din vreme totul, nu de alta, dar am prostul obicei de a le lasa pe ultima suta de metrii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Apr 13 2012, 11:16 AM
Post #65


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Azi ma mai ocup nitel de mincare si pentru miine ramine curatenia si vopsitul oualelor.
Baile le-am frecat saptamina trecuta, cu ajutorul Lui Dumnezeu reusesc azi sa sterg geamurile, sa spal peretii si miine sa ramina datul cu asipratorul si stresu prafului si ar trebui ca totul sa fie ok...
Ma ia groaza cind ma gindesc la stersul balutelor de pe pereti si de pe geamuri (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dore
post Apr 1 2015, 05:42 PM
Post #66


Explorator
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,677
Joined: 10-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 78



Am început câte ceva in fiecare cameră deja, iar azi am rezolvat jumătate din geamurile de la interior. Încă mai aştept zile mai însorite pentru cele de la exterior.
Cu spălatul sunt pe la jumătate, gata cu prosoapele şi ceva lenjerii de pat, perdelele vor fi ultimele. Mă gândesc însă să le fac doar o igienizare, să nu le mai bag în maşina de spălat.
Primul draft al meniului este gata, la fel şi lista de invitaţi. Cum încă nu ştiu încă cine vine şi cine nu, evit să fac alte cumpărături înafara celor generice. Am dat 1 aprilie ca deadline de rsvp (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

Mă bucur că mi-a încolţit usturoiul, deci cel puţin cu verdeţurile voi fi la dungă. (IMG:style_emoticons/default/dance1.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Apr 2 2015, 01:27 PM
Post #67


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Eu nu o sa fac nimic in acest an. Doar citeva oua rosii si o bucatica de miel la cuptor, poate. O sa cumpar un cozonac si asta e tot.
Tu ai gradina de spui ca ti-a iesit usturoiul? (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Asta e tare fain!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dore
post Apr 6 2015, 03:47 PM
Post #68


Explorator
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,677
Joined: 10-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 78



Da Diana (IMG:style_emoticons/default/floricele.gif) am o grădină pe balcon, la ghivece, ultimul răcnet! (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
În ziua în care reuşesc să mă mut la curte, te invit la un party cu usturoi. (IMG:style_emoticons/default/cloud9.gif) Apropos, am dat peste magiritsa zilele trecute şi m-am gândit la tine instant.

Vremea asta ciufulită nu mi-a dat peste cap doar usturoiul, ci şi planurile pentru Paşti. Şi ca să fie situaţia şi ecranizabilă, toţi cei invitaţi au confirmat prezenţa. Între timp clanul a trecut şi printr-o criză de 3 zile, fără să fi fost vreo minune. Ce să zic, mă concetrez la treburi şi meniu, dar ţin deştele încrucişate să le treacă între timp. În week-end am scanat preţuri la carnea de miel şi de curcan, dar oferta era slabuţă calitativ. Mai încerc mâine în sfânta piaţă de cartier. La capitolul curăţenie stau mai bine că, vorba aia, de draci ce mi-am făcut cu clanul, aş fi putut să spăl geamurile întregului bloc!

La dulciuri nu e nevoie să ingineresc mare lucru, fiindcă invitaţii vor aduce pască.
Dar mă gândesc totuşi să comit o prăji cu frişcă şi ghimbir. (IMG:style_emoticons/default/icecream.gif)

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Apr 6 2015, 04:14 PM
Post #69


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Pe mine m-au speriat preturile la miel: 40 de lei kg la mega image ! Serios, astia sint pe craca lor? Organele de miel, 37 lei/kg. Sa fim seriosi...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dore
post Apr 7 2015, 09:20 AM
Post #70


Explorator
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,677
Joined: 10-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 78



Sâmbătă la un en gros aveau cu 33 ron pulpa de miel, dacă încă mai cauţi variante.
Am rezolvat astăzi la o măcelărie arăbească cu 32 ron pentru kilogramul de pulpă de miel, organe însă nu aveau deloc.
Ficatul de curcan arăta bine şi mă gândesc să-l folosesc la drob. Am deja prapur şi dacă folosesc un pic de grăsime de la miel când călesc ficatul de curcan, gustativ vorbind nu va fi prea departe de standard.
Borşul de lobodă va uzurpa locul de onoare al celui de miel. Şi mă gândesc foarte serios să îmbrac bradul la loc, că ninge curând iar el, sărăcuţicul, n-are nici 2 luni de când e la păstrare. (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)

Oare ce mai gătesc doamnele noastre?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Pages V  « < 5 6 7 8 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 26th April 2024 - 01:40 PM