IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

> Asigurari de locuinte
angeldust
post Apr 21 2009, 09:41 AM
Post #1





Musafir






Fetelor, aveti careva asigurare de locuinta?
Ma bate gandul sa imi fac si nu prea stiu cum sta treaba. Am inteles ca vor deveni oricum obligatorii sau ceva de genu, stiti ceva despre asta?
Ce ar trebui sa imi ofere o asigurare de locuinta ca sa fie considerata convenabila?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Replies
eduard alexandrescu
post Oct 17 2009, 11:25 AM
Post #2





Musafir






Este o vorba despre o taxa impusa de stat, dar si o oportunitate extraordinara pentru colaboratori!

Din anul 2010 toate locuintele trebuie sa aiba o asigurare obligatorie impotriva dezastrelor naturale (prin legea 260/2008). Peste 8 milioane de proprietarii sunt obligati sa plateasca 10 EURO sau 20 EURO/an pentru asigurarea locuintei. Cei care nu doresc sa incheie asigurarea vor fi sanctionati cu o amenda cuprinsa intre 100 si 500 de lei.
Pentru stat este o reforma, iar pentru noi o SANSA ENORMA!

Intr-o perioada scurta de timp toate locuintele trebuie sa fie asigurate. Intr-o perioada scurta de timp agentii pot castiga sume enorme de bani! Alatura-te echipei noastre ca sa castigi si tu!

Compania TOP Training System ne pune la dispozitie platforma www.reforma-asigurarilor.ro prin care ne ofera informatii, norme legislative si ultimele stiri din domeniul asigurarilor obligatorii de locuinta. Astfel clientii nostrii pot lua o decizie in cunostinta de cauza.

Colaboreaza cu noi pentru a beneficia de informatii complete si de o reducere la asigurarea obligatorie.

Ai posibilitatea de a castiga sume importante de bani daca ne recomanzi potentiali clienti (prieteni, cunoscuti, vecini, etc.) sau dezvolti online o echipa de colaboratori.

Avantajele colaboratorilor nostrii:
• vom colabora cu cele mai renumite si profitabile societati de asigurari
• birou virtual si o platforma online pentru dezvoltarea unei echipe de clienti si agenti colaboratori
• un sistem de cariera motivant
• pregatire, traininguri, materiale ajutatoare
• nu avem concurenta online
• inregistrare in echipa GRATUITA (nu ai nimic de pierdut)

Inregistreaza-te acum la www.EDITAT- PR
Reason for edit: LINK
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alexandra.torupu
post Nov 17 2014, 10:51 AM
Post #3


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 5
Joined: 23-October 13
Member No.: 12,180



Si eu tot despre asigurarile de locuinte vreau sa va intreb. M-am mutat de curand intr-un apartament tip studio intr-un complex rezidential din N-E Bucurestiului. Sunt foarte incantata ca sunt in sfarsit locatara cu acte in regula intr-o casa pe numele meu. Problema e ca am ramas cu o gramada de mobila buna, de altfel, pe care as vrea s-o depozitez deocamdata in boxa din complex. Nu vreau sa-mi aglomerez livingul, e super spatios, asa ca nu vreau sa-l ingramadesc inutil. Asa ca intrebarea mea e, cum pot fi asigurate anexele locuintei? Trebuie sa fac o alta polita sau o extind pe cea pe care o am déjà? Va multumesc!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic
angeldust   Asigurari de locuinte   Apr 21 2009, 09:41 AM
sweet_girl   Cred ca am sau cel putin asa intentionau ai mei. :...   Apr 21 2009, 09:41 PM
angeldust   ok, mersi   Apr 21 2009, 10:08 PM
blekytza   Angel aici asigurarea locuintei este obligatorie s...   Apr 21 2009, 10:25 PM
danati   Eu am asigurare facuta pentru un credit cu ipoteca...   Apr 21 2009, 11:08 PM
Marbella   Angel, asigurarea pentru locuinta o poti face asig...   Apr 22 2009, 06:19 PM
angeldust   Ma, radeam azi cu o prietena, ca uite, m-am gandit...   Apr 26 2009, 11:28 AM
kalua   Angelu', eu chiar cunosc persoane care nu-si f...   Apr 26 2009, 12:54 PM
Fanny   La BCR Asigurări, asigurarea simplă anti...   Apr 28 2009, 07:48 AM
eduard alexandrescu   Este o vorba despre o taxa impusa de stat, dar si ...   Oct 17 2009, 11:25 AM
alexandra.torupu   Si eu tot despre asigurarile de locuinte vreau sa ...   Nov 17 2014, 10:51 AM
Fides   O vizita la regulamentm dl Alexandrescu.   Oct 17 2009, 11:40 AM


Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 01:15 AM