IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

6 Pages V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Cabinete veterinare-medici buni, Lista cu medici veterinari dupa oras
Diana.
post Jun 16 2008, 05:05 PM
Post #21


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Danati, acestea sint datele cabinetului:
C.M.I.V. Dr. STAN SORANA / Dr. POPESCU HORIA
Str. Serban Voda nr. 13
- in drumul spre gara din calea Bucuresti, la vreo 60 de metri de stefan cel mare nr 69(fosta locatie a cabinetului)
Tel: 0744.615.662
Ti-i recomand cu toata caldura si din toata inima pe amindoi, sint tineri (in jur de 35- 38 de ani), au experienta de cel putin 8 ani, iubesc animalutele foarte mult si sint si niste oameni extraordinari.
Cabinetul l-au mai avut pe fluturi si pe stefan cel mare dar s-au mutat (stii cumn e treaba cu chiria in Craiova...)
Ce mai pot sa iti spun:
- vindecat catel otita
- vindecat catel labuta cu entorsa
- vindecat catel labuta fracturata
- vindecat catel cu cistita (daca nu o depista, Dumnezeu stie ce se putea intimpla cu Boni a mea!)
- vindecat catel cu gastrita
- vindecat - prin telefon!!! pe baza descrierii simptomelor- catel lactatie falsa...
Eu, pe oamenii acestia, ii iubesc pur si simplu!

Mi-au fost recomandati de stapinii "mamicii" catelului meu; am vazut tot felul de animalute duse la ei, de la catei si pisioi pina la broaste testoase, pasaroi de toate neamurile... Cu toata lumea vorbesc foarte frumos, pe toti "pacientii" ii trateaza cvu foarte mare atentie si cu daruire.
Sper sa iti fie de ajutor.
Ce ai, catel sau pisoi?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danati
post Jun 16 2008, 07:50 PM
Post #22


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 344
Joined: 11-March 07
Member No.: 1,329



Multumesc din suflet ! (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif) E ceva mai complicat, dar sper sa ma poata ajuta. Incerc sa ajung acolo chiar maine.
Am o pisica birmaneza care are 11 ani. A facut niste tumori mamare pe care i le-am operat de doua ori dar se tot refac... (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)
Ultima oara, acum cateva zile, cand o programasem pentru o noua operatie, m-am razgandit in ultimul moment, dupa ce ii facuse anestezia si o toaletase deja. Mi s-a parut prea riscanta operatia, mai ales dupa cum arata "burtica" ei.
Am plecat cu ea de acolo plangand.
Stiu ca e destul de "batranica" si se pare ca oricum nu exista alte variante decat operatia ( cel putin nu aici ), dar imi doresc un doctor care sa arate putina compasiune si sa-mi dea sperante ca as putea s-o mai am cativa ani langa mine fara sa o chinui inutil.
Cam asta e.
Multumesc din nou si o sa te tin la curent.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jun 16 2008, 08:16 PM
Post #23


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Ca pun suflet, sa stii ca pun suflet de parca ar fi ai lor. Inainte sa postez astazi i-am sunat pentru ca am trecut pe Stefan cel Mare si nu am mai vazut cabinetul si trebuia sa aflu adresa. Si eu trebuie sa trec pe la ei pentru ca vreau o solutie de curatat dintisorii lui Boni.
Ptiu, ca nu i-am intrebat de program! Desteapa sint! (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) In trecut deschideau dupa 10:30. Da-le un telefon inainte. Acum au si ecograf si fac si analize - cind am fost eu cu Boni nu aveau: asta inseamna ca le-a mers bine, pentru ca altfel nu ar fi avut bani de aparatura; si ca sa mearga bine inseamna ca au clienti- si clientii vin din recomandari: eu i-am recomandat tuturor celor care m-au intreabt.
Unde ai vrut sa o operezi pe mitzi a ta? la safta?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Jun 16 2008, 08:17 PM
Post #24


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Multa sanatatea mieunicii tale! Va tin pumnii sa treceti cu bine peste hopul asta. (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danati
post Jun 17 2008, 10:07 AM
Post #25


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 344
Joined: 11-March 07
Member No.: 1,329




Multumesc, Fanny.
Da, el a operat-o de doua ori. Printre cunostintele mele e recomandat ca "the best", dar nu stiu ce sa mai cred.
Oricum e o veste buna ca fac analize.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jun 17 2008, 11:12 AM
Post #26


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Sincer, nu am auzit lucruri bune despre el. O sa iti scriu un pm cu ce am auzit si nu mi-a placut deloc...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danati
post Jun 20 2008, 06:05 AM
Post #27


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 344
Joined: 11-March 07
Member No.: 1,329



Am fost la cabinetul recomandat, si intr-adevar dl. doctor mi s-a parut deosebit. Cred ca este un foarte bun diagnostician, ceea ce e foarte bine, e atent la amanunte si judeca totul ca si cum ar fi animalutul lui.
Din pacate, asa cum ma asteptam, tot operatia e solutia, dar mi-a recomandat sa mai astept vreo doua saptamani si apoi o consulta din nou, poate o pune si la ecograf... vom vedea. Iar de operat nu opereaza ei. A zis ca ma vor trimite la dr. Duta pentru asta. Despre dansul nu stiu prea multe, dar se pare ca e ceva mai in varsta si are multa experienta.
Cam asta e, sper sa fie bine. Revin cu amanunte.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danati
post Jul 3 2008, 07:39 PM
Post #28


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 344
Joined: 11-March 07
Member No.: 1,329



Fost din nou la doctor cu pisulina. De aceasta data au fost amandoi, dar nu prea mi-au dat sperante, iar tumorile au mai crescut.
Ma bucur, daca pot sa spun asa, ca nu mai trebuie s-o operez, cel putin deocamdata, dar e posibil ca in cateva luni sa trebuiasca sa ma despart de ea (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)
Dupa atata vreme ( o am de la 6 luni, deci de aproape 11 ani ) este un membru al familiei, pe care il vezi zilnic, cu care vorbesti, care te intelege...
Mai e un strop de speranta : daca tumorile cresc dar ea se simte bine, adica e vioaie, mananca, ia in greutate, e posibil sa o opereze atunci.
Nu stiu insa daca a incercat dl. doctor sa-mi mai lase un bob de speranta, sau chiar exista.
Oricum ea e foarte deprimata, de cand ne-am intors aseara e trista, se ascunde, parca ar fi inteles ce au spus ei acolo.
Scuze daca sunt putin off topic, dar sunt tare amarata.
Si ca sa revin la tema, doctorii mi s-au parut si mie super de treaba si cred ca stiu ce spun.
Am vrut sa platesc, dar nu au vrut nici data trecuta, nici acum sa-mi ia vreun ban.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Jul 3 2008, 07:43 PM
Post #29


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Ce trist, mi-au dat lacrimile. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) Va tin pumnii stransi tare sa se intremeze mustacioasa si sa se lupte pentru viata. (IMG:style_emoticons/default/consolare.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Jul 22 2008, 06:13 PM
Post #30


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Contribui si eu la lista. La primul cabinet il duc pe Blue, la cel de-al doilea am ajuns incercand sa realizez un material. Medicii sunt minunati in ambele parti, foarte rabdatori cu pacientii necunantatori precum si cu stapanii lor.

Cabinet veterinar

Sos. Mihai Bravu 442, bloc V11, sc. 1
tel: 021.321.64.78
dr. Mihaela Ciucan - 0723.608.658
Dr Bogdan Gheorghe - 0722.64.64.23


Canisa Tara's

Adresa: Str. Rasadnitei, 124, sect.6, Bucuresti, Romania (in spatele parcului Crangasi)
Contact: 021.223.89.13 sau 0788.23.87.87
dr. Garboan (sunt sot si sotie, imi cer scuze ca nu-mi amintesc prenumele lor).
La acest cabinet se fac si toaletari pentru catei.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Pages V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
3 User(s) are reading this topic (3 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 11:24 PM