IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Secretul de pe noptiera
albinuza
post Nov 29 2007, 02:36 PM
Post #11


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 7,935
Joined: 9-December 05
From: Bra, Italia
Member No.: 56



am si eu noptiera aici!!
am pe ea o carte....o agenda, un cub din ala cu o zodie in el, ceva de prins parul in permanenta, un soricel si o gaina de plush, si niste pene dintr-i perna cu care dorm in brate. ca doar e de la ubu:D
aa si un mare atlas de pe vremea lu "ceasca":D
aaa si sudoku +creion (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
si cele 2 telefoane. niciodata inchise (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

Go to the top of the page
 
+Quote Post
jolie
post Nov 29 2007, 07:47 PM
Post #12


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 751
Joined: 14-April 07
Member No.: 1,478



Ce topic fain
Eu am asa:
-veioza
-telefonul
-carte
-o iconita de lemn
-o rama micuta cu o poza draga
-jolie-pisuca, care inainte de culcare, cand este veioza aprinsa sta si se incalzeste la bec....iar restul de pe noptiera zboara , pe jos....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scumpic
post Nov 29 2007, 10:28 PM
Post #13


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 997
Joined: 17-November 07
From: Bucuresti
Member No.: 2,663



Si eu am noptiera si am asa:
un teanc de carti, 2 luminari parfumate, maimutoi, o veioza mica in forma de lotus, un cd player cu casti.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
FluturasCuReacti...
post Dec 5 2007, 01:21 PM
Post #14


Mamuca crocodililor
*****

Group: Obsedat
Posts: 945
Joined: 4-May 07
From: Din floare in floare :)
Member No.: 1,584



eu nu am chiar o noptiera, am un dulap de inaltimea unei mese cu o oglinda mare (imi scapa cum ii spune). am pe el parfumuri, suportul pt sepci cu sepci cu tot, un goblen micut pe care l-am facut pe la 5-6 ani, servetele umede pentru copii (IMG:style_emoticons/default/blush.gif) farduri (pe care le folosesc din an in paste), "borcanul" cu bijoux-uri, un portfard plin cu oje (in cele mai stroboscopice culori), carte de vise (in caz ca ma trezesc sa nu cumva sa uit ce-am visat (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif) ), o crema de maini, ipod-ul cu tot cu boxe, pusculita (IMG:style_emoticons/default/greedy.gif) , o bila pe care i-o arunc pe jos lui phil ca sa nu ma mai pupe pana adorm (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif) , botelcuta cu apa si cam atat (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) ah! prinsa de oglinda, am o iconita pe care am primit-o de la prietena mea.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fleurdelis
post Dec 5 2007, 01:42 PM
Post #15


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 317
Joined: 7-October 07
From: Bucuresti
Member No.: 2,372



Un teanc de carti, o cutie cu abtibilduri de prins parul, o veioza, trusa de manichiura si crema de corp.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Philia
post Dec 5 2007, 05:59 PM
Post #16


V.I.P.
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,356
Joined: 2-January 07
From: Craiova
Member No.: 924



A se tine cont ca noptiera (de la picioare) tine loc de masuta.
Deci am asa:pc-ul cu tot cu boxe si imprimanta (IMG:style_emoticons/default/tease.gif) ,2 teancuri de carti,un suport pt creioane,anticonceptionalele,un pahar cu apa,un suport pentru lumanare parfumata si ulei parfumat si o veioza mic.Uneori mai pot ateriza cercei,geanta,lac de unghii,crema de corp.Dar doar uneori (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Cred ca am o super noptiera (IMG:style_emoticons/default/super.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lxn
post Dec 13 2007, 10:56 PM
Post #17





Musafir






Eu pe post de noptiera am un fotoliu (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif) pe care stau mandre cele doua telefoane, niciodata inchise, dar puse pe silent (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) si o sticla de apa langa pat... ocazional pe fotoliu se mai hodina o cartulie sau o revista. Restul sunt imprastiate pe birou (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Altheea
post Jan 10 2008, 12:41 PM
Post #18


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,163
Joined: 15-February 07
From: Constanta
Member No.: 1,203



n-am noptiera dar am o comoda cu 4 sertare langa pat, iar pe ea....D-zeu cu mila! lotiuni de corp de vreo 4 feluri, lotiuni anticelu iar de vreo 3-4 feluri, un cosulet de plastic mai maricel plin de farduri, fardulete, rujulete, pudre etc, toate parfumelele, cutiuta de bijou-uri, inca un cosulet cu maruntisuri, cremele de fata, masti....si vreo revista din asta pe care toate le cumparam dar uitam sa le "citim"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aaerdna
post Feb 29 2008, 09:01 AM
Post #19


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 227
Joined: 28-February 08
Member No.: 3,392



Am si eu o noptierica,am pe acolo un elastic de par,o carte veche,o veioza,cativa catelusi de plus,o icoana....in fine...e putin mai mare noptiera mea:))
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nimphetamin
post May 13 2008, 01:19 PM
Post #20


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,851
Joined: 16-March 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,359



Am si eu o noptiera (de fapt, 2, dar una e a sotului). Pe ea tin o veioza, trusa de manichiura, strugurel si crema de maini. La loc de cinste: o poza de la nunta mea intr-o rama vintage.
In sertarul ei tin reviste, carti si prezervative (IMG:style_emoticons/default/blush.gif)
Iar langa ea tin o sticla cu apa (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

This post has been edited by Nimphetamin: May 13 2008, 01:20 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pages V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 08:38 PM