IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages V  < 1 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
> Hobby: care sunt hobbyurile voastre?, Care sint indeletnicirile voastre preferate?
roxanica10
post Jan 4 2008, 11:59 PM
Post #21





Musafir






Forte, chestia cu volunatariatul se poarta f tare in afara. Si mie mi-ar placea sa fac ceva de genul asta, sa ma implic intr-un proiect etc., dar capitolul timp e cam problematic.

This post has been edited by roxanica10: Jan 5 2008, 12:02 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fortelady
post Jan 5 2008, 12:16 AM
Post #22





Musafir






nu pentru faptul ca e tare mi-ar placea (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
dar nush daca as avea nervi sa vad un orfelinat (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Jan 5 2008, 01:20 AM
Post #23





Musafir






Forte si roxi, ca sa ajuti un orfelinat nu trebuie neaparat sa faci ceva acolo. Noi suntem aici o trupa care organizeaza de doua ori pe an un bazar cu imbracaminte de dama, din vanzari se pastreaza 20% pe care-i donam nu unui orfelinat, ci unei institutii care se ocupa de timpul liber al copiilor intre 10 si 16 ani si chiar ca nu are fonduri mari. Din banii astia au cumparat pana acum mobiliar nou. E numai de doua ori pe an, da-i munca si organizare multa, sala trebuie rezervata din timp, dat anunturi la ziare, impartit flyere peste tot, de aranjat sala, apoi in cele doua zile de luat si inspectat in mare marfa, de vandut, de facut socoteala, de strans ce nu s-a vandut, de dat banii pe ce s-a vandut si lucrurile nevandute, de strans oglinzile cuierele si tot ce s-a mai adus in sala, de facut curat, de scris iar la ziar rezultatele.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Jan 5 2008, 01:42 AM
Post #24


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



Aici voluntariatul e o industrie daca pot spune asa. In primele 2 luni pana am gasit de lucru am fost voluntar. Am cautat in pagini aurii un birou de voluntariat din zona si-am fost sa vad ce-as putea face. Era ca un soi de dispecerat. Puteai lucra in centre de batrani, puteai sa te oferi sa mergi cu cate un batranel la cumparaturi sau sa-i tii companie, in spitale, in centre pt femei, centre pt homeless etc etc
Eu am ales office work intr-un centru pt femei abuzate. ajutam la mersul zilnic al centrului insa pt a raspunde la telefonul rosu sau pt a primi intr-o consultatie pe vreuna din bietele femei trebuia sa am o pregatire speciala. Ce pot spune este ca atmosfera este absolut speciala.

on topic: imi plac foarte mult obiectele din ceramica. Mi-am cautat un curs de olarit in zona dar n-am gasit insa nu ma las.
Am gasit acum 2 ani o cafenea 'caffe ceramique' aveau rafturi cu fel de fel de obiecte pe care dupa ce le pictai dupa cum iti permitea inspiratia de artist nedescoperit le puneau la ars in cuptoare speciale si culorile devenea mult mai vii si lucioase. am 2 chestioare facute de mine. Daca ar fi dupa mine as avea roata de olar in casa (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Jan 5 2008, 03:38 AM
Post #25


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



QUOTE(kalua @ Jan 5 2008, 03:20 AM) *
Forte si roxi, ca sa ajuti un orfelinat nu trebuie neaparat sa faci ceva acolo. Noi suntem aici o trupa care organizeaza de doua ori pe an un bazar cu imbracaminte de dama, din vanzari se pastreaza 20% pe care-i donam nu unui orfelinat, ci unei institutii care se ocupa de timpul liber al copiilor intre 10 si 16 ani si chiar ca nu are fonduri mari. Din banii astia au cumparat pana acum mobiliar nou. E numai de doua ori pe an, da-i munca si organizare multa, sala trebuie rezervata din timp, dat anunturi la ziare, impartit flyere peste tot, de aranjat sala, apoi in cele doua zile de luat si inspectat in mare marfa, de vandut, de facut socoteala, de strans ce nu s-a vandut, de dat banii pe ce s-a vandut si lucrurile nevandute, de strans oglinzile cuierele si tot ce s-a mai adus in sala, de facut curat, de scris iar la ziar rezultatele.

Frumos..e o intreaga campanie ce faceti voi acolo. Si eu am incercat sa ma implic in organizarea unor strangeri de fonduri, sa spun pe scurt.

Forte, Roxi nu s-a referit sa faci asta pt ca e tare. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Lotte, foarte tare!! Vrei sa o materializezi sau este doar la stadiul de dorinta? (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Go to the top of the page
 
+Quote Post
pescarush
post Jan 5 2008, 04:00 AM
Post #26





Musafir






cleo, am o prietena care a facut curs de olarit in Toronto. spunea ca e foarte relaxant. trebuie sa gasesti ceva pe-acolo.
ca veni vorba de voluntariat, si eu am asa un plan al meu (ma gandesc mai demult la asta), ca dupa ce-mi pleaca copiii de-acasa sa intru voluntara la un centru de femei sau la societatea de breast cancer, sau alzheimer, mai vad eu.
maat, ideea topicului e foarte buna, eu am si uitat ca poti avea hobby-uri, iar cand mi s-a atras atentia ca am nevoie de timp pentru mine, sa-mi aloc in fiecare saptamana un timp al meu, am ramas blocata, pentru ca nu mai stiam ce-mi place, ce-as putea face numai eu cu mine. dar intre timp am mai cugetat la problema si am ajuns la concluzia ca imi place:
fotografia (am mai spus pe-aici, vreau sa ma apuc serios de fotografie, sa fac cursuri)
dansul si muzica, bineinteles - chiar am vrut sa fac un curs de dans, dar n-am gasit partener si am renuntat (oricum nu prea am nici timp)
imi place mult sa calatoresc
cititul
internetul, of course, in lunch sunt calare pe elady (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
a, era sa uit: iubesc marea (sau oceanul, dupa caz), imi place la nebunie zgomotul valurilor, nisipul, palmierii si mirosul de apa sarata.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lotte
post Jan 5 2008, 11:00 AM
Post #27


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 817
Joined: 7-May 06
From: Ro Mania
Member No.: 324



Mi-ar placea sa invat dans popular.

Da sweet, as vrea sa materializez acest vis, sa vedem in ce masura reusesc anul acesta.

Pup.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Jan 6 2008, 03:53 PM
Post #28


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



oh, dansuri.
noi trebuie sa invatam.. vals, populara.. si mai ce? (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) tot setul..
abia astept sa termin si la anul sa pot spune si eu ca am "un hobby"..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Mar 3 2008, 09:02 PM
Post #29


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Arta fotografica, gastronomia si design vestimentar(intotdeauna pentru altcineva (IMG:style_emoticons/default/wink.gif) ).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mauschen
post Mar 27 2008, 03:09 PM
Post #30


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 5
Joined: 26-March 08
From: Bucuresti
Member No.: 3,560



Multe scrie ce isi place se fac... asta este la fel cu hobby???
nu cred...
imi place multe lucrurile se fac... dar nu am hobby... dar vreu sa am...
vreu sa invat se dansez (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) poate dansurile orientale?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pages V  < 1 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 27th April 2024 - 06:55 AM