IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

8 Pages V  « < 6 7 8  
Reply to this topicStart new topic
> Grup de suport pentru Roxanica noastra
Roxana_
post Jan 31 2009, 11:14 PM
Post #71





Musafir






Acum am revenit acasa. Multumesc din suflet pentru gandurile voastre bune! (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Kalua, da, azi a fost inmormantarea si cand ma gandesc ca acum 2 zile m-am despartit de el vesel si bine-dispus si azi l-am dus pe ultimul drum....imi vine ff greu sa ma obisnuiesc cu ideea asta. N-am sa va mint si sa va spun ca totul e ok, ca sunt o luptatoare, c-am trecut peste moment. Ar fi absurd. Ii multumesc lui Dumnezeu ca mi-a dat putere sa asist la acest eveniment si Sara a fost cumintica. A fost ff multa lume alaturi de noi pentru ca erau multi cei care-l iubeau si pretuiau.
Aseara va dati seama ca abia am inchis ochii. Ne-am tot mutat din dormitor in sufragerie, dar degeaba.
Mama a ramas cu matusa, se vor muta sora-mea cu sotul la ea pana apare Sara si apoi o iau la mine. Nici nu stau la discutii. Astazi ma uitam pe poza cu tortul ce l-am comandat pentru ei la aniversarea a 30 de ani de casatorie (am pus poza pe aici, cel ca o carte)...eh...ei au prin aproape 32, dar au fost tare fericiti in aceasta perioada.
Irinica, cu aceasta idee am ramas si eu in minte: ca ne priveste de acolo de Sus si ne vegheaza.
Dumnezeu sa-l odihneasca!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lexie
post Feb 1 2009, 12:58 AM
Post #72





Musafir






Roxi, poate ca Dumnezeu a avut nevoie de un inger care sa o pazeasca pe Sara. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) Sa va dea Dumnezeu putere si sanatate sa treceti peste durerea despartirii de el, pentru ca de uitat cu siguranta nu-l veti uita niciodata si va fi mereu prezent in sufletele voastre. Sunt sigura ca de acolo, de sus, va avea grija de voi.

Dumnezeu sa-l odihneasca!

Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Pages V  « < 6 7 8
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 12:54 PM