IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Traiesti orice zi ca si cum ar fi ultima??
elle_ni
post Jan 25 2006, 03:57 PM
Post #1


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



din pacate, nu.de cele mai multe ori uit ca va veni o zi cand voi muri...si uit sa ma bucur de feicare clipa ca si cand ar fi ultima...si de-as sti ca aceasta clipa ar fi ultima, cred k tot aceleasi lucruri le-as face...cu mici diferente...

in urma cu cativa ani, cand cateva seturi de analize mi-au iesit extrem de proaste, m-am gandit ce-i drept ca nu mai e mult....si multe ganduri bune mi-au venit in minte, si am incercat sa ma adun si sa-mi dau seama ce e putred si ce nu in viata mea....si nu numai atunci am facut asa, un bilant al realizarilor mele...de obicei la sfarsit de an imi place sa-mi analizez anul ce tocmai a trecut...s-a intamplat sa fiu multumita, alteori (de cele mai multe ori nu am fost multumita)nu.

dar, in orice caz, dictonul "carpe diem" nu mi se potriveste.in moemntul in care ai o familie, ai un copil, ai niste idealuri, niste scopuri de atins, nu-ti permiti sa "traiesti clipa, nimic mai mult".

poate in alta viata, daca voi imbratisa o viata de hoinar cu vodca'n buzubnar cu motoru si cu drogurile'n dinti, poate atunci imi voi permite sa traiesc doar clipa si atat...desi , de ce sa nu recunosc, mi-ar placea si acum, numa' k datele problemei sunt diferite...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iiibogdan
post Jan 25 2006, 03:59 PM
Post #2





Musafir






Aproape niciodata nu ma gandesc la lucrul asta,desi de foarte multe ori traiesc intens
Go to the top of the page
 
+Quote Post
catalina77
post Jan 25 2006, 04:01 PM
Post #3


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,498
Joined: 9-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 54



Multumesc fetele, ma bucur ca intelegetzi asta...nu ama vut timp sa vorbesc cu el sis a-i povestesc cum sta treaba pe aici. ;) :-*

Si acum on topic:

Nu, nu traiesc fiecare zi ca si cum ar fi ultima...am prea multe carentze din pacate. :'(
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iiibogdan
post Jan 25 2006, 04:04 PM
Post #4





Musafir






buna Cata,artrebui sa ne gandim mai des la acest lucru
Go to the top of the page
 
+Quote Post
catalina77
post Jan 25 2006, 04:17 PM
Post #5


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,498
Joined: 9-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 54



Da, ar trebui...atat noi cat si restul oamenilor...personal nu prea fac nimic in sensul acesta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
carrie30
post Jan 25 2006, 04:18 PM
Post #6


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,328
Joined: 7-December 05
From: Constanta
Member No.: 2



Nu, nici nu imi da prin cap ca ar fi ultima. Am prea multe de facut. Si daca m-as gandi, cu ce folos?  ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ella
post Jan 25 2006, 04:23 PM
Post #7


Incurabil
*****

Group: Membru
Posts: 584
Joined: 7-December 05
Member No.: 11



QUOTE
poate in alta viata, daca voi imbratisa o viata de hoinar cu vodca'n buzubnar cu motoru si cu drogurile'n dinti, poate atunci imi voi permite sa traiesc doar clipa si atat...desi , de ce sa nu recunosc, mi-ar placea si acum, numa' k datele problemei sunt diferite...


off topic:
:o  :o
elle_ni, nu te supara. dar vodka/drogurile nu e indicat sa le asociezi cu motorul. sub nici o forma...  :o
Go to the top of the page
 
+Quote Post
catalina77
post Jan 25 2006, 04:29 PM
Post #8


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,498
Joined: 9-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 54



A-ti trai intens viatza inseamna dupa mine sa o traiesti asa cum iti doresti, sa nu ai lipsuri, sa fii fericit...sa nu-ti mai doresti foarte multe.

De multe ori am sarit calul si am facut chestii care si pe mine m-au uimit...de unele am fost multumita...pentru altele m-am urat...pot spune oare ca am trait viata intens? :'(
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vad_voci
post Jan 25 2006, 04:34 PM
Post #9





Musafir






doar anarhic :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
22ank
post Jan 25 2006, 09:09 PM
Post #10


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 197
Joined: 15-January 06
Member No.: 150



ar fi trist sa faci asta.de ce?pentru ca ar insemna sa constientizezi ca maine nu vei mai fi. nu sunt pregatita sa accept asta. nu am inca atitudinea mioritica in fata mortii. si nici nu o voi avea. asa ca traiesc asa, pur si simplu. :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 03:04 PM