IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

16 Pages V  « < 14 15 16  
Reply to this topicStart new topic
> De ce ma inseala daca ma iubeste?, De ce inseala barbatii
Diana.
post Jul 20 2015, 11:51 AM
Post #151


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Nu exista barbati vulnerabili, Cori. Nu am auzit pina acum de vreunul care sa se duca acasa la nevasta batut, ca a fost violat.
Pur si simplu le place - se simt masculi feroce si le este hranit orgoliul - si actioneaza in consecinta.
Si cu cit orasul in care traiesti e mai mare, cu atit sint mai multe ispitele - pentru ca in orasele mici, unde toata lumea cunoaste pe toata lumea, mai exista putina rusine, decenta, samd...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CorinaCori
post Jul 20 2015, 08:00 PM
Post #152


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 8
Joined: 19-July 15
Member No.: 12,907



Ma refeream ca sunt vulnerabili in momentul in care nu merge relatia. Cred totusi ca si relatia trece prin diverse etape, nu poate fi totul numai roz. Eee, atunci cand e gri, exista posibilitatea sa cedeze altor femei. Totusi, consider ca nu asta e solutia clar. Cand te inseala, nu te iubeste suficient de mult, indiferent ce ii faci. Nu au scuza pentru inselat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jul 21 2015, 11:17 PM
Post #153


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Ei pe naiba vulberabili. Le cautam mereu scuze celor pe care ii iubim. Cite femei carora le merge prost relatia acasa ai vazut sa insele comparativ cu barbatii aflati in aceeasi situatie?
... Tristul adevar este ca femeile inseala mai rar si mai putin decit barbatii.
Barbatii inseala mai mult decat femeile
Femeile nu uita niciodata cum sunt tratate de cei pe care ii iubesc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Camelia38
post Jul 24 2015, 05:10 AM
Post #154


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 4-July 15
From: Brasov
Member No.: 12,897



Unii inseala pentru a-si hrani orgoliul dar pentru ca au frustrari, iar altii o fac pentru ca sunt sociopati si nu simt empatie fata de persoana iubita. Pur si simplu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jul 27 2015, 05:15 PM
Post #155


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Altii inseala de plictiseala. Cert este ca barbatii casatpriti inseala mai mult decit femile casatorite...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Timothybeipt
post Sep 24 2016, 03:05 AM
Post #156


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 23-September 16
From: Ireland
Member No.: 13,218



NU as putea trece peste faptu ca m a inselat niciodata,in primu rand nu inteleg cum poti insela o persoana pe care chiar o iubesti.Dupa parerea mea atunci cand te inseala inseamna ca nu te mai iubeste si isi doreste altceva .O data ce te inseala apare lipsa de comunicare,neincrederea.Majoritatea barbatilor nu recunosc faptu ca au inselat nici daca ii vezi cu proprii tai ochi te mint in fata,iar faptu ca minti persoana de langa tine fara pic de rusine mi se pare lipsa de respect.Cum ai spus si tu gHelena o relatie frumoasa si de durata se bazeaza pe respect,incredere si foarte mult pe comunicare,dragostea nu este mereu de ajuns.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

16 Pages V  « < 14 15 16
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 11:22 PM