IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Cam cand se incep ritualurile de infrumusetare la fetele noastre?
kalua
post Apr 5 2009, 09:40 PM
Post #1





Musafir






Am tot rasfoit la sfarsitul asta de saptamana reviste si am bagat seama ca fiica Madonnei are sprancenele pensate. Are 12 ani, merge pe 13, exact ca fiica-mea (e mai mica decat a mea cu 4 luni). Si la fiica-mea ar fi de pensat, chiar daca nu se vede foarte bine, ca-i blonda.
Care-i parerea voastra, cam cand ar fi bine de inceput cu pensatul? Nu vreau nici s-o las sa umble ca o primitiva, dar nici sa incep prea timpuriu cu asa ceva. S-o las pe ea sa decida cand o deranjeaza ce creste pe langa sau sa ma amestec?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nicotan
post Apr 5 2009, 10:03 PM
Post #2


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 83
Joined: 1-March 09
Member No.: 5,977



Fierbinte subiect ai atins, Kalua! Eu abia mi-am lamurit mititica de 6 ani ca nu e bine sa se dea cu lac de unghii, ca nu e pentru copii, chiar daca alte fetite vin la gradinita cu unghiile facute, ca e ceva in neregula cu ele, nu cu ea... si tot asa...ca astazi sa iasa din baie data cu anticearcanul meu pe buze... Asa ca fetita ta cand o sa simta ca e momentul sa se penseze, sigur o sa o faca, mai este o speranta ca o sa o descurajeze faptul ca e o procedura destul de dureroasa la inceput si o sa se linisteasca pentru un timp. Oricum, mi se pare prea devreme pentru pensat 13 ani, ca ele mititelele sunt oricum frumoase ...

Go to the top of the page
 
+Quote Post
LostWhispers
post Apr 5 2009, 10:19 PM
Post #3





Musafir






Fata e in schimbare la 12 13 ani, abia pe la 17 18 incepe sa capete contur si sa se definitiveze cat de cat ca si forma, de aia pensatul nu e indicat prea devreme, stiu asta de la Anastasia a zis odata la tv. Fata Madonnei le are f groase, e bruneta si sunt unite poate asta a fost motivul. (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) Acum nu stiu ce sa zic mie mi se pare prea ciudat cum le da educatie, adica copii ei nu au voie dulciuri nu tu deloc tv, internet in fine e Madonna.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
janis
post Apr 5 2009, 10:20 PM
Post #4


Obsedat
****

Group: Dependent
Posts: 425
Joined: 7-June 08
From: In nori...
Member No.: 4,029



Eu am avut in jur de 16 ani cand m-am gandit prima data la pensat, pana atunci de parca nici n-as fi observat sprancenele mele, m-a dus mama la cosmeticiana ei ca sa nu ma apuc eu sa-mi distrug sprancenele...cu epilatul am inceput mai devreme pe la 14 ani, asta ma deranja foarte tare, desi mama mi-a spus ca nu crede ca e cazul, dar acolo am insistat eu. Prima data m-am dat cu rimel, ca sa ies din casa, am avut in jur de 15-16 ani, si doar pe la 17-18 a inceput sa ma intereseze mai mult restul machiajului, gen fond de ten sau fard de obraz. Dar in ziua de azi observ fetite de 14-15 ani deja vopsite si cu machiaj strident, eu la varsta aceea am avut alte griji, nu mi se pare normal ca o fetita sa arate ca o femeie de 25 de ani.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Apr 5 2009, 10:44 PM
Post #5


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Kalua, daca e blonduta si nu ies in evidenta firele razlete de la sprancene, eu cred ca nu ar trebui sa se penseze. E inca un copil.
Eu insa chiar a trebuit sa ma pensez si epilez de pe la 13 ani, eu bruneta nah, cu sprancene apropiate etc. Si cred ca tot pe la 13 ani am inceput sa folosesc rimel si ceva farduri. (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Apr 6 2009, 12:37 AM
Post #6


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



Si fata mea are sprancene grosute care clar vor trebui pensate insa sint blonde blodute deci nu-i problema.
Eu de pe la 16 ani incolo ma gandeam ca poate-poate o sa le pensam inainte in nici un caz.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Apr 6 2009, 09:58 AM
Post #7


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



A mea se da singura cu oja la maini si la picioare. A incercat toate cosmeticalele gasite prin casa. Ii place sa se dea cu crema pe maini si pe picioare.
Este in faza de incercari, nimic serios. Ma rog, are doar 4 ani.
Pensat si epilat? Poate mai incolo. (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jo
post Apr 6 2009, 11:04 AM
Post #8





Musafir






Kalua, nici eu nu cred ca e cazul asa devreme, dar ca sa fiu sincera, la Lourdes a Madonei chiar era cazul ca ea arata ca primitivii:
(IMG:http://www.stormvlad.net/resources/2007/lourdes-leon-hija-madonna-carlos.jpg)
Daca n-ar fi fost maica-sa persoana publica si n-ar fi aparut si ea peste tot, poate ar mai fi putut trage 1-2 ani de sprancenele alea, sa nu le penseze... da` incepusera sa faca tabloidele misto de ea, cred ca de asta a si dus-o maica-sa la pensat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Apr 6 2009, 11:42 AM
Post #9





Musafir






Da, mai, saraca! (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif) Si cred ca si mustacica a disparut.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
happyCat
post Apr 6 2009, 01:44 PM
Post #10





Musafir






Ooo, saracuta, chiar ca era necesar epilat de sprancene si mustata!

Eu nu stiu ce sa zic, Kalua, daca chiar are sprancenele stufoase si asta incepe sa fie o problema, eu zic sa si le penseze, sau ma rog, penseaz-o tu! Trebuie cat de cat sa fie in rand cu celelalte colege si prietene ale ei. Acuma nici sa fie cea mai cu mot, pensata, machiata si mai stiu eu ce, dar nici cea mai nearanjata. Oricum, din cate am vazut eu fetita ta nu va fi in niciuna dintre aceste extreme.

Fetita mea vitrega a implinit deja 13 ani si vreau sa zic ca are sprancenele epilate de mai bine de un an, i le epileaza mama ei care e cosmeticiana. No comment, daca era a mea eu nu cred ca era de acord, e prea devreme si nici nu era necesar ca e blonduta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 06:20 PM