IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

12 Pages V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Microdermabraziune?, A facut cineva ?
oanaf
post Mar 1 2006, 08:36 AM
Post #11


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 6
Joined: 22-December 05
Member No.: 126



Mda...asa e.
De aceea am zis sa spun aici. Macar fetele care vor sa dea banii pe microdermabraziune sa nu mai ia teapa care am luat-o eu. (IMG:style_emoticons/default/angry.gif)
Poate procedura in sine face bine la cele care au NUMAI semne (sau pt efectul antiriduri) dar este nejustificat de scumpa. Am inteles ca un aparat din acesta se gaseste in Germania cu 2-3mii Euro. Si ei iau pe sedinta 45 Euro??? (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angelito
post Mar 1 2006, 03:47 PM
Post #12


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 629
Joined: 11-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 82



Offf, urate povesti, Oana!

Bine ca nu ai si patit ceva (adica sa-ti agraveze starea tenului)!

Ma gandesc ca totusi peeling-urile poate dau rezultate bune?! Dar oricum trebuie gasita o clinica foarte serioasa (mie m-a recomandat cineva una, daca vreti voi cauta si va spun despre ce e vorba).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ciciep
post Mar 5 2006, 09:31 AM
Post #13


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 17
Joined: 11-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 206



Uff, deci microdermabraziunea cade (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) ...pachetul ala de la L'Oreal se gaseste prin Romania? Chiar daca nu prea am eu incredere in L'Oreal l-as incerca macar...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Densen
post Mar 6 2006, 01:07 PM
Post #14


Tratabil
**

Group: Membru
Posts: 91
Joined: 7-February 06
Member No.: 191



Diana, pentru putin.
Ciciep, am auzit ca ar exista un magazin L'Oreal pe Calea Victoriei in Bucuresti. Poate fetele stiu mai bine...
Oanaf... (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
someday
post Mar 6 2006, 01:44 PM
Post #15





Musafir






QUOTE(angelito @ Mar 1 2006, 05:47 PM) *
Offf, urate povesti, Oana!

Bine ca nu ai si patit ceva (adica sa-ti agraveze starea tenului)!

Ma gandesc ca totusi peeling-urile poate dau rezultate bune?! Dar oricum trebuie gasita o clinica foarte serioasa (mie m-a recomandat cineva una, daca vreti voi cauta si va spun despre ce e vorba).

buna! am citit pe forum despre semnele adanci lasate de acnee si daca sunt foarte adanci chiar nu exista nici un remediu cu cremele din comert sau saloane. stiu pe cineva care s-a comfruntat cu aceasta problema a incercat cam tot ce se gasea in comert si tot felul de tratamente cosmetice care evident ca nu au avut efectul scontat. asa ca a apelat la un peeling chimic care practic este ca o interventie chirurgicala. esti anesteziata esti data cu niste solutii pe fata care produc o ardere controlata a dermului ( cu aceasta solutie stai 24 de ore pe fata si esti acoperita de o masca care nu permite patrunderea aerului). dupa cele 24 de ore te anesteziaza din nou ti se curata tenul de solutia cu care ai stat si ti se aplica o alta masca de fortare de regenerare a dermului cu care stai o saptamana dupa care ti se v-a da jos la clinica. dupa ce ti se da jos a doua masca tenul arata ca si cum ai stat la soare si te-ai ars foarte puternic dar ai nevoie cam de 3 luni ca pielea sa revina la normal. progresele le vei vedea saptamanal dar trebuie sa te protejeji de razele soarelui cu creme cu factor de protectie100% si nu ai voie sa stai la plaja 1 an! rezultatele sunt spectaculoase depinde de cat de adanci sunt leziunile iar in urma peelingului chimic iti dispar si ridurile! tin sa-ti mentionez ca procedura este foarte dureroasa si trebuie sa fii fregatita psihic pentru perioada posoperatorie cat stai ac cu cea de-a doua masca de regenerare nu ai voie sa razi sa vorbesti si trebuie sa mananci cu paiul supe ti sa bei lichide pt ca nu poti sa mesteci pt ca masca iti tine fata si daca te fortezi sa vorbesti, mesteci sau razi risti sa sa ramai cu semne. multa bafta ! cam asta stiu de la o prietena cu care am stat in camera la clinica la care a facut interventia si am pastrat legatura cu ea si am vazut-o pe perioada convalescentei
Go to the top of the page
 
+Quote Post
17girl
post Apr 4 2006, 03:10 PM
Post #16


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 768
Joined: 5-February 06
Member No.: 185



la microdermabraziune rezultatele dureaza mai putin decat la peeling, si nu elimina gropitele accentuate lasate de acnee (doar pe cele mici & medii)... am auzit pareri despre microdermabraziune si am tras o concluzie: cred ca cel mai bine e sa se inceapa cu microdermabraziune... pt ca peelingul e f bun si la riduri (deci dupa 30 ani) ...nu prea are sens sa-l faci la 20 si ceva d ani...
asa cu microd. se mentine epiderma exfoliata (de fapt asta e principiul la amandoua, chiar si la cremele de riduri, acnee & co.)... o exfoliere profuna, care sa ia odata cu celulele moarte riduri, cosuri, puncte negre...

pup`s & hugs
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebe_maria
post Apr 4 2006, 10:45 PM
Post #17


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,856
Joined: 15-March 06
From: craiova
Member No.: 269



Buna fetelor. Si eu am semne de la acnee asa niste gropite gaurele nesuferite (chiar asa m-a intrebat o .. fata?! cam la 14 ani.. de ce am gauri asa (IMG:style_emoticons/default/angry.gif) (IMG:style_emoticons/default/mad.gif) de imi venea sa o bat parca le facusem eu!) si am fost la dermatolog pt ca citisem despre microdermabraziune f mult si mi se parea cea mai buna solutie. Doctorita este dna leventer defapt (asta asa ca idee ca nu e o doctorita neinformata). Si mi-a spus ca procedeul de microdermabraziune este total ineficient, nu o recomanda, cel putin nu pt semne de la acnee riduri.. adica efectele dureaza ffff putin pana ce ajungi acasa deja nu se mai vede imbunatatirea. Mi-a recomandat peeling chimic, despre care a povestit si someday defapt ea a spus despre peelingul cu fenoli, cel mai puternic si intr-adevar cu cele mai spectaculoase rezultate daca sunt urmate toate absolut toate instructiunile. Eu am facut peeling usor spre mediu pt ca nu am vrut sa risc depigmentarea pielii sau alte probleme si nici nu ma simteam in stare sa ma chinuiesc asa 1 an de zile!! Pot sa spun ca semnele sunt atenuate putin, au fost mult mai bine dupa peeling dar cum glandele mele sebacee produc intens porii s-au dilatat din nou (nu ca inainte de peeling dar..) si prin urmare si semnele sunt mai vizibile. Oricum este mai bine ca inainte de peeling si probabil pt cineva care nu mai are acnee sau ten gras efectele sunt si mai bune si de durata.

(IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
michellemary
post Apr 30 2006, 11:35 AM
Post #18


Dependent
***

Group: Membru
Posts: 181
Joined: 8-April 06
Member No.: 296



La blooms mi-am facut si eu un contur semipermanent pt buze. Dezastru total. Ar trebui desfiintat salonul asta.

Si in timp ce imi desena conturul imi tot zicea sa vin la microdermabraziune, ca o sa se curete total fatza si o sa fiu foarte multumita. Dupa ce esecul conturului si atitudinea ostila a celor 2 tzoampe de acolo, am hotarat sa nu mai calc niciodata pe acolo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bubulina
post Sep 14 2006, 12:00 PM
Post #19





Musafir






Mai eu am un aparat de microdermabraziune- cel de la Neutrogena. L-am luat acum vreo 2 ani cred, cind era in mare voga in usa. Avea review uri f bune. Cam toate firmele de cosmetice au: Netrogena, roc , loreal, olay of olaz etc...Sincer eu cind am inceput sa fac m-am facut numai pe o parte. Si o imbunatatire mica se oberva imediat. Acum ala vibreaza detsul de tare si chiar daca se pp ca nu trebuie sa apesi e cumva neplacut. Crema ce vine cu ea nu mi s-a parut interesanta...NU l-am folosit prea mult, dar bine ca mi-ati adus aminte: o sa-l folosesc cu seul meu de vitamina c.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zetta
post Sep 14 2006, 01:15 PM
Post #20





Musafir






bubulino in romania nu am vazut nimic de genul asta (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

12 Pages V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 01:56 PM