IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

> Gradinile noastre: Sfaturi si idei pentru amenajari, flori, arbusti ornamentali sau pomi fructiferi
Diana.
post Mar 21 2012, 12:26 PM
Post #1


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Anul acesta ne facem gradina frumoasa. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Sau asa intentionam. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) sa vedem ce o sa iasa in final...
Gradinita noastra nu este mare, are cam 65 de metri patrati dintre care "utili" pentru gradinarit sint cam 52 la care se adauga o "limba" in fata casei de circa 5 m2.
Pe "limba" am pus doi tuia ieri si pina saptamina viitoare le inconjuram cu gazon.
Pentru gradinita propriu-zisa am luat ieri 12 butasi de trandafiri: 2 rosu grena, 2 rosu sangeriu, 2 gaben tivit cu rosu, 2 albi si 4 cataratori: 2 albi si 2 galbeni... Acum ma documentez sa vad ce le trebuie in general.
O sa mai imi pun seminte in paharute de plastic, sa imi fac rasaduri de craite, banutei si regina noptii.

In gradinita o sa punem gazon si pe margini tuia, trandafiri si floricele. Nu pot pune floricele peste tot pentru ca avem cateii care trebuie sa se joace. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Replies
Diana.
post May 13 2012, 12:50 PM
Post #2


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Cei 4 trandafirasi cred ca vor ramine doar 3. Ori Ara, ori Judy, au hoatarit ca unul trebuie mincat periodic si ieri l-am gasit chiar smuls de tot! (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Restul de 8 trandafiri l-am pus in ghivece, insa cred ca am intirziat cam tare, pentru ca pe 2 nu cred ca ii salvez. Restul is bine, sanatosi... (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Unul chiar are un bobocel! (IMG:style_emoticons/default/aplauze.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic


Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th April 2024 - 04:38 PM