IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Mancaruri de nemancat la invitatii si sindrofii
mititik
post Oct 6 2007, 07:16 PM
Post #11


Membru de Onoare
*****

Group: Obsedat
Posts: 703
Joined: 7-December 05
Member No.: 4



Eu ador fructele de mare! Doamne, ce pofta mi-ati facut!
Ce nu pot manca sunt prajiturile cu/din ciocolata. Efectiv mi se face rau cand le vad! De altfel, in general imi plac foarte putine feluri de prajituri, iar torturile doar cele de fructe! Atat!
Si nu pot manca oua, decat fierte (tari). Pentru ca la nici jumatate de ora ma arde stomacul. Nu inteleg de ce, numai cu ouale mi se intampla asta! Probabil sunt alergica!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scumpic
post Jan 6 2008, 03:16 PM
Post #12


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 997
Joined: 17-November 07
From: Bucuresti
Member No.: 2,663



Stridii nu pot sa maninc, am incercat o data si n-am stiut cum sa le scot mai repede din gura.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Jan 6 2008, 03:50 PM
Post #13


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



am papat fara probleme creveti, homar si nu mai stiu ce..
melci n-as incerca.
si da, creierul imi place (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Dec 4 2008, 04:04 PM
Post #14


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Si mie imi place creierul (de aia oi fi asa desteapta (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) )
Pe mine m-a servit cineva cu o tocanita de prune uscate si afumate. Nu am avut curaj sa gust.
De altfel sunt deschisa la noutati. Pana la melci...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
janis
post Feb 5 2009, 03:23 PM
Post #15


Obsedat
****

Group: Dependent
Posts: 425
Joined: 7-June 08
From: In nori...
Member No.: 4,029



Fara carne cruda, fara organe, si fara ciorba de burta.

Nu-mi place deloc cand cineva sta langa mine si insista sa gust sau sa mai mananc si imi baga mancarea in gat indiferent ca vreau eu sau nu...

Eu deobicei cand chem pe cineva la cina spun de dinainte cam ce o sa fie, si modific meniul si dupa placul oaspetilor, si binenteles ca nu ma bag in sufletul omului sa zic ce si cat sa manance, nici macar aluzii nu fac:)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kary_pink
post Feb 5 2009, 03:47 PM
Post #16





Musafir






Am fost invitata acum ceva timp de niste prieteni la masa. M-au intrebat politicos inainte ce-mi place, ce nu, la ce sunt alergica si eu le-am insirat. Cu o seara inainte de '' masa'' m-au sunat sa ma intrebe daca am ceva impotriva carnii tocate si eu le-am spus ca nu, din contra imi place. Buuuuunnnnnn...

La masa cu pricina mi se aduce pe langa una alta si specialitatea casei, bruschete cu carne tocata amestecata cu branza. Nu m-am putut atinge pentru ca simteam acut mirosul de carne tocata cruda, asa zisele bruschete fusesera tinute in cuptor doar 15 min. Iar eu daca carnea nu e fripta bine nu poci sa mananc. Mi se inchisese stomacul numai de la miros, nu va spun ca pe langa faptul ca nu m-am atins de bruschete abia daca am mancat altceva.

M-am simtit prost pentru ca nah saraca gazda intrebase din timp ce gusturi am dar... (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif)

Cand merg la restaurante precizez din timp sa nu vad urma de ciuperci sau marar pentru ca sunt alergica.

Imi place caracatita, imi plac si scoicile dar le evit si nu suport melcii. Nu ma ating de carne de cal din simplu motiv ca mi se pune un nod in gat si imi dau lacrimile gandindu-ma la calutul copilariei mele. Am gustat carne de magar dar nu as mai manca niciodata...

Eu spun scurt si direct cand nu-mi place ceva si ma scuz fata de gazda pentru efort. Nu suport sa fiu obligata sa gust ceva si nici nu oblig la randul meu. Cand am musafiri nu stau sa dau telefoane sau sa intreb dar gatesc diversificat astfel incat sa fie cel putin un fel de mancare care sa placa. Deobicei prietenii sunt oaspetii mei si eu sunt o persoana care cunoaste gusturile celor dragi.

Asadar si prin urmare uite cum am reusit sa insirui povestea mancarii... (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Ar mai fi dar deja v-am plictisit...



Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th April 2024 - 05:39 AM