IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

9 Pages V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Aparate de bucatarie
Cleo
post Aug 29 2007, 01:25 AM
Post #21


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



QUOTE(kalua @ Aug 28 2007, 06:40 PM) *
M-a potcovit azi Mr. kalua cu unul dintr-asta, in crom (ca sa am ce lustrui la el (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) ) plus tocator de carne, chestie de pasat rosii si alte legume/fructe si de-aia de facut carnati. (IMG:style_emoticons/default/dance.gif) A desfacut-o si a depozitat-o in vitrina. (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)


super! o sa te indragostesti de el , eu sunt topita dupa al meu. Sa vezi coca de paine, pizza, cozonac, sa vezi cremele la prajituri cum ies .... deci e asa cum spuneam mai sus (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)

daca apuci sa prinzi drag o sa stea el pe counter in bucatarie si bagi restul de aparate in vitrina (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Sep 3 2007, 01:11 AM
Post #22





Musafir






Sterge el si praful (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) , dar nu de pe masinaria asta, c-am mutat-o-n bucatarie. Trebuie sa-mi cumpar neaparat inca o "tigaie! la ea, ca numai cu una n-am spor.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
irinica
post Sep 4 2007, 06:27 PM
Post #23


Obsedat
****

Group: Obsedat
Posts: 416
Joined: 12-July 07
From: iasi, romania
Member No.: 1,930



Mereu aveam o problema cu tocatul verzei. Am luat mai multe chestii ajutatoere dar...tot nu imi iesea asa fina si fasii lungi ca la restaurant. Credeam ca nu mai am nici o sansa si ca trebuie sa imi iasa asa cum vreau eu , numai taiata la mana, cu multa rabdare si pricepere. Ei na, am gasit solutia RAZATOAREA GERMANA V, aia de la teleshoping. Copiii mei au vazut-o si le-am spus sa o comande asa..fara multe sperante . Este super faina, toate chestiile se rad bine dar varza... e asa cum mi-am dorit.
Daca stiti cumva un alt mod de a toca varza fina si fasii lungi...astept lamuriri.
(IMG:style_emoticons/default/iloveelady.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ala80
post Sep 5 2007, 10:05 AM
Post #24


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



Si eu am razatoarea minune despre care vorbesti tu si sunt foarte multumita de ea.
Nu prea am incredere in produsele de la teleshopping, dar asta isi merita banii. (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bacardi_Girl
post Sep 5 2007, 10:54 AM
Post #25


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,542
Joined: 13-March 06
Member No.: 265



Stiti ce as vrea eu? O chestie micuta si cocheta cu ajutorul careia sa fac o varietate de sucuri dar fara a fi nevoie sa-mi bag dopuri in urechi cand o folosesc (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master of Norule...
post Sep 5 2007, 11:10 AM
Post #26


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 3,295
Joined: 1-July 07
From: Flower power
Member No.: 1,880



Are si robotul de bucatarie o razatoare care face niste fasii subtirele ca spaghetele, eu rad merele cu ea.Uite ca varza n-am incercat da o sa incerc, tot fasii ar trebui sa iasa. Eu o bag in robot la cutit cand ma grabesc si iese marunta.
Si blender-ul si robotul fac zgomot , da as putea spune ca le iubesc, tare scade timpul pt multe operatiuni din bucatarie si poti face altceva in timp ce el isi face treaba asa ca nu ma deranjeaza zgomotul.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanica10
post Sep 5 2007, 11:18 AM
Post #27





Musafir






Fetelor, eu am primit de curand chopper-ul de care-s f incantata. Toate legumele de la ciorba le bag la el, numai ca parca mi le face prea mici. Voi stiti un robot care sa le faca cubulete?
Am si eu blender si storcator de fructe, dar le folosesc mai rar.
Razatoarea aia de care zic Ala si Irinici, o are maica-mea si-i buna. Stiu ca la un moment dat, incercand sa rad ceva, m-am apasat prea tare pe ea si s-a rupt plasticul. A luat-o taica-miu la serviciu si i-a pus nu stiu ce inox si acum e ok, dar mie parca tot mi-e frica sa ma apropii de ea, cand vad atatea cutite.
Malaxor, inca nu am, dar probabil ca-mi voi cumpara, atunci cand va aparea un copil si va trebui sa fac prajituri.
Mi-am amintit ca mai am un cutit din ala electric cu zimti pe care mi l-a adus soacra-mea, dar nu l-am folosit pana acum. Probabil ca-i pentru taiat paine.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bacardi_Girl
post Sep 5 2007, 11:39 AM
Post #28


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,542
Joined: 13-March 06
Member No.: 265



Cum adica electric? Stiu ca toate fac zgomot, e si normal insa vreau sa-l descopar pe ala care face cel mai putin (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Sep 5 2007, 11:40 AM
Post #29





Musafir






roxanici, cutitul ala e bun pentru torturi fragile, pentru rulade de carne care se dezmembreaza daca le executi c-un cutit obisnuit.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanica10
post Sep 5 2007, 11:47 AM
Post #30





Musafir






Mersi Kalua...chiar m-ai luminat (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) . Cine vrea sa i-l fac cadou? Mai are si priza americana...si pana car eu transformatoru' (care are peste 5 kile) de pe hol pana-n bucatarie e jale.
Oare americanii astia fac aparate si pentru prize europene? Ca daca ma duc acum si-mi iau ceva ce trebuie bagat in priza, n-am chef sa mai depind de transformator.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

9 Pages V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th April 2024 - 11:34 PM