IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

15 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Fard bun - Chiar nu exista?!
Meg
post Jan 4 2006, 02:47 PM
Post #1


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



..avon.. nu.
..orifflame..nu.

atunci care e bunisor?? am vazut ceva ceva la burjois dar.. noi sa fim sanatosi. n-am cum sa dau 400.000 pe 2 culori  :'(

si acu numai bine ca mi-am uitat toooooooaaate cremele si machiajele acasa.. mai am un amarat de creion aici. si pana ajung inapoi..  >:(
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elle_ni
post Jan 4 2006, 02:55 PM
Post #2


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



si io astept cu mare interes consumatoarele de farduri sa ne lumineze nitelus, io vreau rezistent si de calitate si pana in 600.000.

:offtopic: bai, io's ca raia, pana nu gasesc raspuns la problemele mele, ma bag peste tot in seama...da nu va suparati :P...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tits_herbert
post Jan 4 2006, 03:02 PM
Post #3


---
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,601
Joined: 8-December 05
Member No.: 28



Ce am eu si cum se prezinta:

seventeen: culori multe sidefate, frumoase, se strang in pliuri dupa o perioada ( dar la mine e cam irelevant ca toate fac asta) :D. Nu le folositi pe cele cu sclipici pentru ca se intinde pe toata fata.
rimmel- nu prea bune si se strang si mai repede, astea sunt mai mult mate, parca asa stiu.
Maybeline: cele in tuburi, lichide pe care le aplici si stai cu pleoapa inchisa pana se usuca (nu dureaza mult 1,2 min), e astea chiar nu se strang f bune, dar cam scumpe, e un tub vreo 140 mii dar te tine. Acum la nuante e cam penurie...
necunoscut unul pe care mi l-a cumparat mama de la butic, nu stiu cum se numeste dar e foarte bun, unul d-asta oarecare
oriflame alea duo bunicele dar cam scumpicele
bourjois cele pudra in borcanas cu pensula se aplica greoi, cele compacte sunt super si au nuante frumoase, dar cam scumpe :-X
Cam atat cred. Daca mai aflu ceva...
:-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
walpurgik
post Jan 4 2006, 03:18 PM
Post #4





Musafir






Eu sunt multumita de cateva farduri cu care nu am nici un fel de problema si vreau sa zic ca ma machiez aproape zilnic, daca ies undeva parol, si stau suficiente ore departe de orice retus ca sa-mi dau seama de calitatea produsului. Prin liceu, adica acu vreo 7 ani mi se parea ca orice fard rideaza, dar probabil si calitatea pe atunci era mai precara. Eu folosesc un fard pentru sprancene caci e mult mai natural decat creionul si ala e Ice Fudged Expert Monowear de la Maybelline, dar pe pleoape nu e chiar asa de rezistent. De cativa ani ma fardez cu Revlon si mi se par foarte bune, nu se aduna si in plus le poti folosi uscat sau umed in functie de cum vrei intensitatea culorii. Sunt foarte fine si nu trebuie sa torni cu lopata ca sa se vada ceva. Nu necesita nici retusuri caci se incetatenesc pe pleoapa si parca sunt din textura pielii. Aveti grija la fardurile crema de la Revlon, insa. Sunt foarte frumoase, culori deosebite, reflexe nu mai  zic dar pe pleoapa se aduna, asta e! Acestea eu le folosesc doar pe arcada si dau un efect minunat. De curand mi-am cumparat o mega trusa Deborah, din reteaua de magazine B&B si sunt multumita si de acestea. Rezista foarte mult si nu isi pierd din intensitate. Paleta de culori e imensa- sunt trei truse mari- rosie, verde si portocalie- iar in interior vreo 50 de nuante de fard + fard de obraz, pudra bronzanta si pudra simpla, mignone bineinteles. Trusa mai are doua creioane maro si negru, pe care nu le-am folosit inca, un mini-rimel care alungeste genele frumos dar e cam lipicios si il combin cu Double extension de la L'Oreal care si asa se usuca repede si un mini-tus care e chiar rezistent. Culorile de fard  sunt exceptionale si combinatii poti sa faci o multime. Diferenta dintre cele trei culori de trusa sunt nuantele- culorile sunt cam aceleasi dar nuantele respectivelor culori variaza in intensitate- de exemplu: turcoaz deschis spre azuriu, turcoaz pur, turcoaz inchis, cate o nuanta in fiecare trusa. In functie de culoarea ochilor sau de nuantele pe care iti place sa la "accesezi" iti poti alege pe cea potrivita pt tine. Cea pe care mi-am luat-o eu e 1 milion dar la cate are in ea si ce calitate prezinta merita din plin. SUn si mai mici de 800 mii, de 600 mii de 300 mii dar nu au atatea nuante si poate nu au nici mini tusul si rimelul etc.
Am si eu o intrebare pentru voi: Ce pensule de machiaj aveti ca eu vreau sa-mi iau dar ba gasesc chinezesti la 300 000 si nu stiu daca sunt asa de bune, ba Chanel o pensula 1.500.000 sau bodyshop o pensula 300.000. Erau ceva truse la Revlon cu 600.000 set dar nu le-am mai gasit. Astea pe care le am din buretel nu mi se par suficient de fine pentru ochi mai ales.
Va las ca tre' sa mai si respir!!!!!!!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elle_ni
post Jan 4 2006, 04:06 PM
Post #5


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



QUOTE


Maybeline: cele in tuburi, lichide pe care le aplici si stai cu pleoapa inchisa pana se usuca (nu dureaza mult 1,2 min), e astea chiar nu se strang f bune, dar cam scumpe, e un tub vreo 140 mii dar te tine. Acum la nuante e cam penurie...

deci asta ar fi bunut pentru mine...sa vdem daca gasesc nuantele ciocolatiu cald si bej deschis...astea sunt nuantele care m-ar avantaja indif.de hainele purtate...

QUOTE


oriflame alea duo bunicele dar cam scumpicele

mda....scumpicele in raport cu calitatea...doar am fost distribuitor...si nu mi-au placut niciodata...da' le-am achizitionat pe toate la momentul respectiv...din pacate le mai am si acum, expirate, of course...ma inteb de ce le mai tin...

QUOTE


bourjois cele pudra in borcanas cu pensula se aplica greoi, cele compacte sunt super si au nuante frumoase, dar cam scumpe :-X


burjois nu am incercat, si tare-s curioasa...dar parca nu as opta pentru borcanas...prefer clasic, cu buretelul....e mai bun cel din borcanas?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elle_ni
post Jan 4 2006, 04:13 PM
Post #6


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



QUOTE

Eu folosesc un fard pentru sprancene caci e mult mai natural decat creionul si ala e Ice Fudged Expert Monowear de la Maybelline, dar pe pleoape nu e chiar asa de rezistent. De cativa ani ma fardez cu Revlon si mi se par foarte bune, nu se aduna si in plus le poti folosi uscat sau umed in functie de cum vrei intensitatea culorii. Sunt foarte fine si nu trebuie sa torni cu lopata ca sa se vada ceva. Nu necesita nici retusuri caci se incetatenesc pe pleoapa si parca sunt din textura pielii. Aveti grija la fardurile crema de la Revlon, insa. Sunt foarte frumoase, culori deosebite, reflexe nu mai  zic dar pe pleoapa se aduna, asta e! Acestea eu le folosesc doar pe arcada si dau un efect minunat.

multumesc....mama da' ai scris, nu gluma...

ok...fardul revlon ice nu stiu cum...cum se prezinta?e fard-fard, se vede la lumina zilei pe sprancene?ai idee cat costa?da, parca nu-s asa scumpe astea de la revlon, in jur de 5-600.000, nu?

fardul cela car epoate fi folosi si uscat si umed cum se numeste (zi-mi pls.cum scrie pe el...)..si la fel si pe cel lucios...buna idee de a-l folosi pe arcada...


QUOTE

Am si eu o intrebare pentru voi: Ce pensule de machiaj aveti ca eu vreau sa-mi iau dar ba gasesc chinezesti la 300 000 si nu stiu daca sunt asa de bune, ba Chanel o pensula 1.500.000 sau bodyshop o pensula 300.000. Erau ceva truse la Revlon cu 600.000 set dar nu le-am mai gasit. Astea pe care le am din buretel nu mi se par suficient de fine pentru ochi mai ales.
Va las ca tre' sa mai si respir!!!!!!!!!


eu am vazut niste "scule" beton in catalogul de la contrast...din pacate l-am inapoiat...dar uite-te pe site-ul lor....http://www.contrastimpex.ro/....poate vezi ceva ce-ti place.

pupi :-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ariana
post Jan 4 2006, 06:39 PM
Post #7


Membru de Onoare
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,263
Joined: 7-December 05
From: Timisoara
Member No.: 15



Fardurile bourjois cele clasice (cu aplicator) sunt super super...

Walpurgik din Timisoara ti-ai luat trusa Deborah?Suna tentant ce ai pove despre ea.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Jan 4 2006, 06:40 PM
Post #8


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



eu am pensula de la avon pt fard - merge. decat aplicatoarele de la truse..
am vazut ceva mai bun parca la oriflame dar nu stiu sa iti spun exact.

clasicele ruby rose - cum sunt? are o prietena trusa maaaare si cica is faine.
:-*

deborah am vazut in unirea!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ariana
post Jan 4 2006, 06:46 PM
Post #9


Membru de Onoare
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,263
Joined: 7-December 05
From: Timisoara
Member No.: 15



Ruby Rose...asa si asa...nu sunt rele de tot dar nici nu pot sa spun ca sunt senzationale.Problema e ca nu e durabil machiajul realizat cu produsele acestea.
Mie imi place in schimb oja lor.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
walpurgik
post Jan 4 2006, 06:53 PM
Post #10





Musafir






Pensula de la oriflame are un capat fain, cu par si celalalt cu burete. Dar eu nu ma prea oriflamuiesc. Ruby rose o arata fain dar nici nu rezista si sunt cam daunatoare pt pleoapa. De alea ziceam eu din liceu ca mi se parea ca rideaza; cum incetam sa ma dau cu ele cu pielea imi era mai odihnita si mai putin cutata.
elle_ni, nu stiu ce-oi fi avand tu cu numele meu...daca ai citit Faust a lui Goethe o sa-ti dai seama- noaptea Valpurgiei este noaptea Sabatica de ritualuri cu magie neagra in care vrajitoarele se incaierau intr-un dans erotic salbatic pentru a-l curta pe printul intunericului in vederea fufu... anyway, la mine a fost numai o optiune de a razbate prin padurea de nickuri de pe yahoo si nu fac Black magic  :P
sa-ti zic de fard: ala de sprancene e de la maybelline si nu costa mai mult de 150000 si nu se vede nenatural ca creionul
revlon eu le am la juma de pret de la cineva care a fost in State: se cheama Dry/Wet shadows, iar cele crema- creme shadows. Primele o fi 5-600 de mii dar sunt fie 2 nuante din aceeasi culoare, fie 4.
sfat: nu va lasati tentate de stralucirea ruby rose-ului. daca tot va ingrijiti cu atatea creme prin jurul ochilui nu merita sa va riscati cu cosmetice de bazar.
da, Ariana, trusa Deborah mi-am luat-o de la B&B din Bega si exista probabil in toata reteaua aceasta de magazine din toata tara.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

15 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 02:57 PM