IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages V  « < 2 3 4  
Reply to this topicStart new topic
> Cum sa iti faci barbatul sa faca treburi in casa?
Teocris
post Apr 18 2013, 08:13 AM
Post #31


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Eu n-am a ma plange de al meu sot pentru ca de cand este in somaj nu ma mai lasa sa fac nimic in casa. El se ocupa de tot (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Si cand spun tot, apai e tot: spalat vase, curatenie in toata casa, spalat si intins rufe, strans si asezat rufe la loc, mancare, copil dus/adus ... Sunt cam inutila in momentul asta (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Acum este bolnavior saracul si sta la pat de trei zile cu febra si frisoane (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) Cand vin acasa isi cere scuze de o mie de ori ca nu a apucat sa faca una sau alta (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) Eu ii tot zic ca nu are de ce sa se streseze si ca nu ma deranjeaza absolut deloc sa fac eu ce nu a reusit el sa faca, dar el e tot necajit (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Ce ti-e si cu barbatii astia! Nicicum nu-i bine (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Philia
post Apr 25 2013, 12:55 PM
Post #32


V.I.P.
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,356
Joined: 2-January 07
From: Craiova
Member No.: 924



IIh, vin si eu in clubul asta, mai mult in calitate de mama de baiat.
Cu sotul nu am mari probleme, ma mai ajuta prin casa, ft putin e adevarat, dar nu am pretentii caci se ocupa de gradina si gradinarit cat nu as face eu in 10 vieti, e Mr repara tot, nu chemam mester decat in cazuri exceptionale. Cu vasele, mopul, matura si aspiratoul nu se omoara, dar daca ma plang si eu, asa cum zice Diana, ca-s varza de obosita mai pune mana si pe alea. Sau, mai bine, imi zice sa las pe maine (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
In schimb, sunt mama de baiat si mi-e groaza sa nu fac aceleasi greseli ca muulta alta lume, pt ca deja vad ca il 'razgai'. Sper peste 4-5 ani sa am taria de caracter sa il pun sa puna si el osu' la munca, atat cat poate.
Si, zic acum, ca o sa le sfatuiesc pe toate prietenele lui sa le lase sa le ajute. Pentru ca am vazut cazuri multe in care baietii trabaluiau in casa mamei si cand dadeau de o femeie care ii proteja la inceputul relatiei (cam toate cred ca facem asta (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif) ) uitau tot ce au invatat in zeci de ani.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Apr 25 2013, 02:30 PM
Post #33


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



O leaca de cocoloseala este buna pentru juniori (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Atata timp cat nu au impresia ca rolul nostru pe lume este acela de servitoare si isi pastreaza curatenia in camera, atunci nu e mare baiul (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Copii tot timpul intreaba daca vrem sa fim ajutate dar noi, din mandrie sau de frica sa nu faca ceva gresit, preferem sa refuzam ajutorul oferit. Trebuie sa-i lasam sa ne ajute si trebuie sa avem rabdare sa le explicam cum si ce trebuie sa faca (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Apr 25 2013, 03:49 PM
Post #34


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Eu sint buna la teorie, insa cum in practica am esuat lamentabil, ma abtin sa mai dau sfaturi... (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alinush88
post Apr 27 2013, 08:13 PM
Post #35


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 5
Joined: 15-April 13
Member No.: 11,780



Cred ca daca ai o discutie serioasa cu el intelege ca trebuie sa faca si el cate ceva. Ce naiba, doar suntem adulti, femei in toata firea ale mileniului 3.
Nu reusim sa ne intelegem cu proprii nostri barbati?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Apr 29 2013, 09:59 AM
Post #36


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Alinush, tu ai mai mult noroc cu partenerul tau? Te ajuta la treburile gospodaresti? (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pages V  « < 2 3 4
Reply to this topicStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 09:54 AM