IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

16 Pages V  « < 13 14 15 16 >  
Reply to this topicStart new topic
> De ce ma inseala daca ma iubeste?, De ce inseala barbatii
butterflyaway
post May 20 2014, 01:48 PM
Post #141


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 256
Joined: 5-February 12
Member No.: 10,960



Eu merg pe ideea, in cazurile de genul, si in general, de altfel, ca 'lupul isi schimba parul, dar naravul ba'.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
melcri
post May 23 2014, 09:23 PM
Post #142


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,057
Joined: 27-July 09
Member No.: 6,886



Observ mai nou cu stupoare ca fetele tinere din ziua de azi tot acorda "o sansa" partenerilor lor cand sunt prinsi cu escapade la alte femei in ideea ca barbatul insala ca asa este croit genetic;dupa parerea mea este complet gresit dragi fete si va sfatuiesc sa tineti la personalitatea voastra la respectul care treb sa vi-l acorde partenerul ca nu e deloc normal sa fiti inselate,daca va iubeste;mai intrebati in dreapta si stanga,ca nici nu se pune problema ca femeia sa stie ca barbatul inseala si sa-i acorde "o noua sansa" de fiecare data de cate ori este descoperit.Nu poti accepta o asemenea situatie decat daca nu ai consideratie fata de tine insati.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post May 23 2014, 10:10 PM
Post #143


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Mel... nu mai e ca pe vremea noastra, sa stii, Acum... se intind mai rau decit elasticele, oricum, oricind, cu oricine.
Daca iti pvestesc ce istorii am auzit eu, o sa iti cada falca, cum mi-a cazut si mie. Afirmatii de genul " si ce daca e insurat, mi-o tag cu el si atit". Mi s-a zbirlit pielea pe mine~
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post May 23 2014, 10:42 PM
Post #144


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Eu nu consider ca acordarea unei a doua, a treia, a cata vreti voi sansa este ceva atat fara de respect de sine. Fiecare doarme dupa cum isi asterne. Anumite femei trec cu vederea, altele nu. La fel si barbatii. Si nu, nimeni nu se schimba niciodata si intrebarea se rezuma la: Poti sa traiesti in pace cu gandul ca te inseala sau ca te-a inselat? Daca da atunci sa fiti fericiti cum v-ati gasit, daca nu atunci gaseste-ti pe cineva care-ti da mai multa liniste sufleteasca.

Si ca o paranteza, eu nu cred in casatorii perfecte si nici in relatii de pus pe perete si pot baga mana in foc ca mai in orice relatie este cinvea ce a calcat stramb si nu are legatura cu iubirea. Una este sa iubesti pe cineva si alta sa fi atras sexual de o persoana. Daca esti norocos ti se intampla ambele de-odata. Si nu as da cu piatra in barbati atat de mult. Doar pentru ca femeile nu se lauda cu escapadele lor pe la toate cunostintele asta nu inseamna ca sunt usa de biserica. Nu-mi spuneti voi mie ca de cand sunteti intr-o relatie (casatorie sau nu) nu v-ati gandit niciodata sa evadati asa un pic.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
melcri
post May 25 2014, 08:13 AM
Post #145


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,057
Joined: 27-July 09
Member No.: 6,886



E minunat sa te indragostesti! E grozav si ce bine pentru sufletul tau! Nu cred decat in acele clipe de incantare! Doar pentru sex n-am incercat ( am avut!) Dar sa fii indragostit merge de cate ori vrei, e o experienta pe care merita s-o traiesti de cate ori ai ocazia si cred ca a fost bine ca a fost in momentul in care n-am mai avut langa mine omul in care sa am incredere,tocmai ptr faptul ca m-a inselat asa cum inteleg eu, (demodat) acest cuvant!
E adevarat Diana, poate nu mai inteleg eu ce e cu iubirea si consumarea ei,dar nu mi-e rusine de ceea ce-am trait in felul in care-am simtit!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post May 25 2014, 10:49 AM
Post #146


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



CXe am scris a fost scris cu amar si dezgust, Mel, nu cu aprobare. (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanica
post May 28 2015, 03:19 PM
Post #147


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 14
Joined: 21-May 15
Member No.: 12,858



Te insala din dragoste de femeie. Te vrea toata, o parte e insuficiente, dar mai vrea si alte femei in intregime. Multi cred ca iubirea femeii e sinonima cu instinctualitatea. Nici vorba. Si apoi chiar daca ar fi asa, iubim animalele, le respectam mai nou drepturile , dar ne repugna instinctualitatea ?
Ceea ce-mi place e ca ai renuntat la posesivitate si esti gata sa-ti iubesti partenerul, impartind pasiunea pentru el cu prietenele tale sau chiar cu necunoscute. Asta inseamna adevarata iubire . Luati-l, dragelor , si voi pe iubitul meu ! Eu am renuntat la egoism. Bucurati-va si voi de dragostea pe care i-o purtati.
Te insala pentru ca te iubeste la fel cum iubeste multe alte femei. Pastreaza aceasta rara floare.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post May 28 2015, 03:29 PM
Post #148


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Ori te abtii de la trolling, ori ne suparam. Nu-mi place sa ma repet.
O zi faina sa ai!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanica
post May 28 2015, 03:55 PM
Post #149


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 14
Joined: 21-May 15
Member No.: 12,858



Nu stiu ce e ala trolling si nu-ti inteleg supararea , draga Diana, dar de abtinut ma pot abtine. Pa !

S-a suparat sefa, tre sa ma car. Ce e ala trolling ? O saptamana excelenta !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CorinaCori
post Jul 19 2015, 06:57 PM
Post #150


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 8
Joined: 19-July 15
Member No.: 12,907



Doamne fereste! Sunt multe femei fara morala, iar daca relatia nu merge, barbatii sunt vulnerabili si cedeaza la avansurile tarfelor de gen. Eu cred in monogamie. Indiferent ce se intampla, si daca va certati in relatie, nu are dreptul sa mearga la alta. Pentru mine nu exista "ma iubeste, dar ma inseala".
Go to the top of the page
 
+Quote Post

16 Pages V  « < 13 14 15 16 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th April 2024 - 11:47 AM