IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

21 Pages V  « < 17 18 19 20 21 >  
Reply to this topicStart new topic
> Albirea dintilor, opinii pro/contra
kary_pink
post Feb 13 2009, 05:27 PM
Post #181





Musafir






Si eu la fel, smalt subtire si sensibil si la recomandare am folosit periuta si pasta de dinti pentru dinti sensibili si m'am trezit cu un tartru de tota uratenia... (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif) Acu' alternez pasta de dinti pentru dinti sensibili cu pasta de dinti antitartru'
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Feb 13 2009, 06:58 PM
Post #182


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



am folosit Crest, nu chiar varianta aceea insa eu am tot asa dinti sensibili si dupa vreo saptamana am inceput sa ma trezesc noaptea din cauza durerii crunte de dinti. Sotul meu are dinti mult mai sanatosi si nu a avut nici o problema. De albit albesc cat despre smalt? O prietena i-a trimis sorei ei si mi-a spus ca efectul tine o perioada buna de timp si nici o mentiune despre ceva efecte nedorite
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ToothFairy
post Feb 18 2009, 12:45 PM
Post #183


Incurabil
*****

Group: Editorialist
Posts: 1,312
Joined: 18-January 07
From: SB
Member No.: 1,062



Albirile trebuie facute DUPA ce stomatologu` ti-a obturat (plombat) provizoriu cariile, leziunile de la nivelul coletului dintilor, zonele unde exista retractie gingivala, etc...altfel doare al naiba de tare din cauza peroxidului de hidrogen din compozitia materialului...exista si geluri desensibilizante care se pot aplica post-albire, pentru scaderea durerii..
Dupa aproximativ 2-3 saptamani de la albire (cand s-a "fixat" culoarea ), se schimba obturatiile provizorii respective cu alt material care tine mai mult (material de obturatie de durata)...bineinteles, cu timpul, efectul albirii se vede din ce in ce mai putin, si trebuie realizate alte si alte sedinte de albire pt ca ramane o diferenta de culoare intre obturatiile de durata si dintii supusi procesului de albire...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Denisa21
post Mar 18 2009, 04:02 PM
Post #184





Musafir






Mie stomatoloaga mea mi-a spus ca nu imi face albire pentru ca sensibilizeaza f tare dintii si o sa am dureri de dinti la cald, la rece, si ca nu este recomandat. Mai degraba faci un detartraj daca ai tartru.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
deedee29
post Mar 18 2009, 04:20 PM
Post #185


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 347
Joined: 5-December 08
From: Highway to Hell
Member No.: 5,474



Iar mie mi-a spus ca nu are nimic impotriva daca sunt chiar asa de hotarata, doar m-a prevenit sa nu ma astept la miracole, pentru ca se pare ca la mine materialul a fost "prost" de la natura, dintii mei fiind mai "galbeni" dinainte de a-i agresa eu cu tutun, cafea si celelalte substante care ii ingalbenesc. Asa ca inca mai stau pe ganduri daca sa fac asta sau nu, mai ales ca dintii mei sunt destul de sensibili.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Mar 18 2009, 04:31 PM
Post #186


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Mai bine lasa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maylin
post Sep 12 2010, 09:15 AM
Post #187





Musafir






As vrea sa imi fac albire acasa. Imi poate recomanda cineva un produs profesional si eventual de unde il pot procura?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maylin
post Sep 26 2010, 10:16 PM
Post #188





Musafir






LINK RO - EDITAT- O VIZITA LA REGULAMENT RUGAM
Ca sa aveti de unde alege.... l-am descoperit si eu recent... (IMG:style_emoticons/default/iloveelady.gif)

This post has been edited by Cindy: Sep 26 2010, 10:31 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Sep 26 2010, 10:34 PM
Post #189


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Domnisoara Maylin e hotarita sa ia ban, pentru ca e la a doua abatere cu promovarea, deci o sa ii facem pe plac. (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif)

QUOTE(maylin @ Sep 15 2010, 12:11 PM) *
eu folosesc o periuta foarte silver care si sunt foarte multumita de ea....si pe bune ca am incercat 2 mii de feluri de periute ....se pot lua si de pe net pt mine este mai simplu...
LINK RO - EDITAT- O VIZITA LA REGULAMENT RUGAM.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MARIA82201
post Oct 21 2010, 12:32 PM
Post #190





Musafir






buna....sunt noua pe aici si as vrea si eu un sfat. de curand am auzit un discurs despre dusuri bucale si as vrea si eu unul dar ma intereseaza si o parere de la o persoana care a folosit deja asa ceva nu numai de la cei interesati sa vanda. imi puteti da mai multe info...multumesc!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

21 Pages V  « < 17 18 19 20 21 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 7th June 2024 - 07:31 AM