IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages V  « < 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
> Lotiuni de plaja, Care sunt cele mai bune?
claudia_electra
post Aug 25 2006, 10:23 AM
Post #31


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,059
Joined: 10-December 05
From: Tara Minunilor
Member No.: 80



baiul este evident bafta genetica...unii au piele mai de treaba decat altii (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/mad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fantasy
post Aug 31 2006, 11:14 AM
Post #32


Doar eu..
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,133
Joined: 19-December 05
From: Peste tot..
Member No.: 120



Fetelor o mica mare problema (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/smile.gif) .....Sora-mea a fost la mare anu asta 10 zile..Toate bune si frumoase,s-a dat cu Nivea factor de protectie f mare,s-a bronzat uniform..dar a tinut-o decat cateva zile bronzul...Acum are o problema f mare..i se cojeste fata f tare.....nici nu mai iese din casa....

Ce vroiam eu sa va intreb...stiti cumva o crema pt. arsurile solare?Este chiar neplacut...pt ca ii ramane fata rosie....pete,pete...daca ne puteti ajuta va roggggg! (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kamitzy
post Feb 23 2008, 01:01 PM
Post #33


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 4
Joined: 23-February 08
Member No.: 3,353



Inteleg si stiu cum e,am fost si eu anul trecut in vacanta 9 zile si m-am ales cu o arsura la fata din neglijenta si am folosit un fel de masca cu apa amestecata cu smantana pt a scapa de dureri si am cerut la prim ajutor cv medicament,probabil ca trebuie intrbat un doctor pt asta,si mie mi s-a decojit putin parca dar apoi mi-a trecut (IMG:style_emoticons/default/ohmy.gif)

Darca acum am eu o promblema,merg intr-o excursie pe o insula unde acum e cald si nush ce lotiune de plaja sa folosesc,deoarece chiar daca am pielea nu fff deschisa,ma inrosesc doar si nu ma bronzez deloc daca folosesc protectie prea mare,plis Help me
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Feb 23 2008, 01:55 PM
Post #34


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



K, bine ai venit la noi (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Piele alba, care se inroseste am si eu. si toata vacanta am folosit cu succes lotiunea de la l'oreal. nu cea in tub albastru, ci alb. si avea si ceva galben. nu mai stiu exact cum se cheama.
are si un miros frumos si protejeaza. uite-te la SPF, sa fie cat mai mare.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Feb 23 2008, 07:06 PM
Post #35


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



eu nu am probleme de-astea. pe mine bronzul ma tine pana la 6 luni. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) chiar azi dimineata m-a intrebat cineva daca m-am bronzat. ultima oara am fost la solar la sfarsitul lui octombrie si tot am o nuanta aramie draguta. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
m-am ars si eu la mare... dar nu m-am cojit decat foarte putin. eu plec in spania. acolo nu stiu ce factor sa folosesc. aici puneam maxim 15... (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kamitzy
post Feb 28 2008, 05:37 PM
Post #36


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 4
Joined: 23-February 08
Member No.: 3,353



Eu nu am idee ce sa iti recomand,insa pielea mea e normala dar daca folosesc lotiuni pt plaja cu protectia mare ,nu ma bronzez,nu prea...insa am nevoie si cv sa ma protejeze si in acelasi timp sa imi ofere un bronz frumos,deci as vrea sa stiu ce fel de protectii sa folosesc pe parcursul vacantei mele
Go to the top of the page
 
+Quote Post
happyCat
post Feb 28 2008, 06:47 PM
Post #37





Musafir






In primul rand Kamitzy depinde ce inseamna 'pe o insula unde e cald'... cat de cald? 30 de grade? 40?
Indicat este ca in primele zile, pana cand se obisnuieste pielea cu soarele, sa folosesti o crema cu factor ridicat, 20 sau chiar mai ridicat, daca soarele e foarte puternic. Dupa cateva zile poti sa reduci factorul de protectie, sa ajungi pe la 10-15. Chiar daca vei folosi factor de protectie, pielea tot se va bronza, insa mult mai incet, dar fara sa se arda. Eu asa procedez si prefer protectie+bronz redus mai bine decat arsa si bronzata intens.
Soarele este inamicul no.1 in ceea ce priveste imbatranirea pielii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kamitzy
post Apr 18 2008, 12:00 PM
Post #38


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 4
Joined: 23-February 08
Member No.: 3,353



Bun,am fost in excursie si am folosit bronze de la avon,cu factor de protectie 25.Am stat 6 zile,din 12 martie pana in 18 martie,acolo temperatura a fost cam pana in 35 de grade la orele de varf,ce-i drept nu am stat atunci.In rest temperatura a fost ok,dar am observat ca nu m-am bronzat bine,pt ca a fost factorul de protectie era prea mare pt mine,chiar daca nu m-am ars(oricum eu nu ma ard chiar asa de repede,am parul brunet si piele nu imi este alba)nu am fost multumita de bronz.Aici o sa mai am concediu in iunie,dar nush ce lotiune/spray/ulei sa folosesc pt a avea un bronz frumos...ma poate ajuta cineva??? (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adi
post Jun 24 2008, 02:28 PM
Post #39


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 24-June 08
Member No.: 4,124



Bun , cu toate ca sunt destul de vechi anumite posturi, si chiar daca sunt de genul masculin mi-am facut cont numai pt a contrazice persoanele care isi dau cu parerea aiurea asupra lotiunii Piz buin.

Deci , doamna, sau domnisoara, Piz Buin & Avene sunt cele mai bune creme din lume . Testele despre care vorbiti sunt niste prostii , in primul rand nu cred ca ati testat vreo lotiune de genul asta ca sa spuneti ca au iesit foarte prost. Argumentul meu este urmatorul : Folosesc piz buin classic brown tanning lotion bronze, FACTOR DE PROTECTIE 2 !!! o am de o luna , in Constanta sunt 30-33 de grade zilnic iar eu stau la plaja in jur de 3-4 ore , intre orele 11 - 16 , majoritatea timpului cu fata spre soare. Sa specific, ca am tenul normal . Nu exista urme de rosu, arsuri sau alte urmari , si tineti cont de orele la care ma expun la soare. Folosesc piz buin , o data pe ora , fata + corp , si nu exista sa te arzi, asa ca nu inteleg cum au iesit prost la ACELE TESTE. 2. Culoarea pe care o ti-o da lotiunea asta in urma expunerii la soare , nu ti-o ofera multe creme . Am facut un experiment , ca sa fiu si mai concret , am stat 2 ore cu fata spre soare (cu piz buin ) iar cu spatele , 30 min , fara nici o crema. Vreau sa spun ca 30 de minute au fost deajuns sa ma usture pielea 2 zile si sa fiu rosu .

Poate v-ati schimbat cat de cat parerea in ceea ce priveste aceasta firma , eu o folosesc de 3 ani si sunt foarte multumit . Dupa plaja folosesc Garnier spray ( in sticluta albastra )

Bronz placut (IMG:style_emoticons/default/iloveelady.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Jun 24 2008, 03:32 PM
Post #40


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Multumim pentru opinia ta. Parerea mea ca ca fiecare e liber sa foloseasca orice lotiune considera ca-l avantajeaza ca pret si formula.

Cat despre:
QUOTE(adi @ Jun 24 2008, 03:28 PM) *
iar eu stau la plaja in jur de 3-4 ore , intre orele 11 - 16 , majoritatea timpului cu fata spre soare.


Nu pot sa reactionez decat asa: (IMG:style_emoticons/default/ohmy.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pages V  « < 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 14th May 2024 - 10:31 AM