IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Ce-am mancat azi
kalua
post Feb 19 2009, 07:57 PM
Post #1





Musafir






Eu am baut dimineata doar cafea neagra.
La pranz am fost la cantina, am vrut sa mananc peste, aveau ton la gratar, dar inca nu era pus la bataie. Dupa vreo 3-5 minute de asteptat am renuntat la el si mi-am luat paste in sos de ciuperci. Inainte am mancat o salata asortata.
Dupa-amiaza m-am bagat rau de tot in bile umplute cu rom (de-alea austriece care au si nuca de cocos).
Seara, la intrunirea de la firma: un crenvurst cu mustar, un covrig nemtesc, putina pasta-salata de ton si Obatzda, o gogoasa infuriata cu umplutura de mousse de ciocolata.
Asta a fost si ramane pe ziua de azi. Cred ca-mi mai fac un ceai, inca nu stiu de care.

Voi?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
strumfita
post Feb 20 2009, 12:00 PM
Post #2





Musafir






Eu azi dimineata paine cu vinete, si acum o felie cu zacusca, ne este asa de foame la birou si am gasit un borcan de zacusca la o americanca in birou si am furat-o (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) si cica is la cura. Si vom primi si mancarea intr-o ora, chiftele cu sos de visine, yammy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Roxana_
post Feb 20 2009, 12:09 PM
Post #3





Musafir






Vai Kalua, de cand voiam sa deschid si eu un astfel de topic (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif) . Am fost tentata si cand eram gravida...ca simteam nevoia sa scriu pe undeva, dupa Monti.

Ieri:
- un mar
- iaurt Tnuva 4% grasimi cu fulgi de grau; iaurt Tnuva cu branza de vaci
- 2 placinte cu branza si una cu mere
- piure cu ostropel de pui
- paine ciabatta cu un iaurt Tnuva, o placinta cu mere
- si ceai de lactatie la greu.


Azi:
- ceai de lactatie
- o banana
- lapte cu melci si fulgi de grau
va urma.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
walpurgik
post Feb 20 2009, 11:15 PM
Post #4





Musafir






Kalua, rhum cocos! alea cu papagalul pe cutie (IMG:style_emoticons/default/wub.gif) Ai-ai, sunt super.
Dimineata abia am apucat sa manc niste coliva (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) ... nu radeti, imi place arpacasul si astia ii zic desert cu grau si nuca si niste milka pe la 12 ca mi s-a facut foame si n-am avut timp sa merg sa manc.
Pe la 4 am mancat o salata waldorf cu sos de iaurt- mar, salata verde, telina, morcov, pastrama de piept de pui, ananas, nuca, semnite de dovleac, lamaie. Apoi 2 inghitituri de clatita cu nutela si nuca. Mai pe seara m-a corupt cineva cu un miniecler si acuma imi vine sa vomit de la el- nu suport prajiturile facute in cofetariile de la noi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Feb 21 2009, 02:13 PM
Post #5





Musafir






Da, walpu, de-alea cu papagal, ne-au trimis colegii din Viena doua pungi de cate-un kil fiecare.
Ieri: dimineata cafea neagra, la pranz un mar, apoi sarmalute cu smantana, o portie modesta (le-am avut congelate). Dupa-amiaza o mana de miez de nuca, iar seara doua felii de paine integrala cu nuci, crema de Philadelphia cu rucola si seminte de pin, crema de ton, 3 mini chiftelute cu niste sos de chili, o bucatica de pizza, mozzarella cu rosii cocktail, sunca cruda cu pepene galben, sunca spaniola cruda fara nimic (taiata proaspat de pe cracul de porc care era insurubat intr-o dracie de-aia speciala), doua guri dintr-o gogoasa produsa industrial (mi s-a facut gura patinoar dupa ele, bleah!).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Roxana_
post Feb 22 2009, 10:31 AM
Post #6





Musafir






Ieri:
- o banana, dupa ceva vreme un iaurt cu fulgi de grau si apoi un iaurt cu un colt de paine
- coliva
- pilaf cu ciuperci si pulpa de pui
- o chifteluta de salau (coapta pe gratar), legume la grill (dovlecei, ardei gras, ciuperci) cu pulpa de pui tot la grill; 2 lingurite de coliva.
- ceai de chimen cu anason
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Feb 22 2009, 10:02 PM
Post #7





Musafir






Azi:
micul dejun: o cafea mica decofeinizata, un ou fiert moale, jumatate de mini-chifla cu unt, o felie piept de curcan afumat, o felie de cascaval delicat la gust, jumatate de felie de paine integrala cu o felie de sunca cruda de porc si-o felie de Emmental, cateva rosii mici, castravete, cateva felii prajite de bacon, un carnacior proaspat prajit, ciuperci dinstuite, jumatate de rosie facuta pe gratar cu niste cascaval pe ea, o napolitana belgiana cu fistic macinat pe ea, ananas proaspat cu iaurt, doua cani de Earl Grey cu lapte.
Pe la 3: doua mini prajiturele (sunt asa, cam 2 pe 2 cm)
Pe la 6: sticksuri de castravete si morcovi, cateva felii de ardei gras rosu cu guacamole, foarte putin antipasti
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kary_pink
post Feb 22 2009, 10:24 PM
Post #8





Musafir






Ieri:

Mic dejun: cafea cu lapte
Pranz: Cartofi prajiti si carne de curcan la cuptor cu aroma de afumatura si usturoi( la punga)
Gustare: Ciocolata alba
Seara: am mancat la restaurant chinezesc porc in salsa picanta, mixt de friptura de peste si o prajitura cu mandarine ( Mi'am schimbat parerea si despre mancarea asiatica de care inainte nu ma atingeam)

Azi:

Mic dejun: cafea cu lapte si ceai verde
Pranz: Rulouri la cuptor cu varza, morcov, ceapa si masline negre si spaghetti cu vongole
Gustare: Salam de biscuiti dupa reteta Marbellei ( multumesc pe aceasta cale)
Seara: omleta cu kaizer rosii si grana
Go to the top of the page
 
+Quote Post
blekytza
post Feb 22 2009, 11:53 PM
Post #9


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 683
Joined: 14-October 08
From: Nice
Member No.: 5,113



ieri:
dimineata o cafea si un pain au chocolat, pe la 10 niste nuci
la pranz o supa crema de dovleac cu crutoane, un escalop de pui in sos alb si salata, tarta cu lamaie la desert
seara o salata du "Chef": salata verde, rosii, ciuperci, sunca afumata, oua... si o salata de fructe

astazi:
de dimineata doar o cafea
la pranz niste snitele cu salata
dupa masa o clatita cu dulceata de capsuni, o clatita cu nutella si niste briz brizuri de pe la carnaval...
in seara asta mi-am facut un gris cu lapte si atat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
deedee29
post Feb 23 2009, 10:02 AM
Post #10


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 347
Joined: 5-December 08
From: Highway to Hell
Member No.: 5,474



De dimineata - 300 ml suc de portocale, proaspat stoarse

La pranz - un mix de fructe

Si pe la 6 (cand e ultima mea masa pe ziua asta, cred) - peste la gratat, cu broccoli si cartofi natur + o salata verde, simpla dar foooarte buna.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 26th April 2024 - 08:30 AM