IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

8 Pages V   1 2 3 > »   
Closed TopicStart new topic
> Adunatura cu diverse. Posturi si subiecte "la gramada".
Delphina
post Dec 10 2005, 11:19 PM
Post #1


Dependent
***

Group: Membru de Onoare
Posts: 198
Joined: 8-December 05
Member No.: 50



Blondina, la tine/voi cum e? (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/tongue.gif)

(Acuma o sa ma penalizeze ca ti-am dat apa la moara) (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/trozneala.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
invisible
post Dec 10 2005, 11:44 PM
Post #2


Another Stranger Me
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,084
Joined: 8-December 05
From: Capital City
Member No.: 40



c'mon, ce intrebare fara sens (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/tongue.gif)
sexul este aproape singurul lucru in care nu exista o limita clara, ci doar cea impusa de cei doi (minim (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/biggrin.gif) ) participanti.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
blondina
post Dec 10 2005, 11:47 PM
Post #3


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,136
Joined: 8-December 05
From: 7Th Heaven
Member No.: 16



Eu nu mai zic nimic.. (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/valea.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AdelaTm
post May 21 2008, 10:25 AM
Post #4


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 19
Joined: 21-May 08
Member No.: 3,915



Fetelor,am nevoie de un medic dermatolog.
Problemele sunt:
1.Soarele si solarul.Nu stiu exact ce factor de protectie sa folosesc.Acum 2 ani am fost la mare si in 10 zile,nu m-am bronzat,am stat in medie 5 ore la plaja,folosind o crema Avon cu factor 10.Pielea mea e mai grasa (am celulita),in cel mai rau caz se deshidrateaza,oricum am unele zone unde e mai uscata (calcaie,maini) si nu sunt fun produse sub forma de ulei.Totusi am incercat un ulei.tin minte cu factor 2,si nu prea s-a vazut efecte,tot Avon.Apoi in ultima zi,am incercat un produs romanesc,cred Elmiplant,cu factor 6 cred (pe baza de morcov),dar s-ar putea sa fie si 4.Am stat non-stop la plaja,soarele era parca un pic mai putenic decat in celelalte zile,am inotat in mare,de cateva ori,efectul a fost,m-am facut rosie ca racul,n-am putut nici sa dorm,va imaginati cum a fost pe tren.Nu pot sa spun ca n-am avut si dureri de cap,si probleme cu pofta de mancare.Va pot pune si o poza.Adevarul ca mi-e frica sa stau la soare,fara protectie si mai ales,mi se pare,ca efectele in timp,sunt imbatranirea,si am probleme dupa dureri de cap.Dar stiu ca e si sanatos,formeaza vitamina D.Am incercat apoi solarul,3 sedinte una dupa alta,am folosit ceva cred de protectie,inainte si dupa,si efectele au fost,pielea un pic mai colorata.Am stat la pat,10 minute.Cel mai mult mi-a placut cel cu efect de racorire.Si acum caut in saloane o crema de solar,pt protectie,fara autobronzant.Nici nu stiu daca e bine sa aiba in produs asta,asta inseamna accelerator?Sunt de mai multe feluri cremele,la solar,adica in primele sedinte sa folosesti ceva,apoi sa schimbi.Sincer as vrea ceva la cantitate mai mare,nu doar pliculet,si la un pret normal,cantitativ nu stiu daca as vrea ceva mai mult de 250 ml.Am o piele de destul de alba,nu cea mai alba,nuanta e sper bej deschis,roz,era parca si ceva spre galben.Inainte de solar,am facut test si mi-a spus ca pot sa stau 10 minute,la pat parca.Cineva mi-a spus ca daca folosesc creme la solar nu ma voi bronza niciodata.
2.Odata cu vara,in zona T apare luciul.In zona T am tenul gras,cu puncte negre si pori dilatati.De curand fata mea arata mai bine,am achizitionat din farmacie un exfoliant,pe care il aplic de 2 ori pe saptamana.
Incredibil ce mi-a luminat fata,Pe vremuri foloseam masca exfoliant,apoi am trecut la astea absorbante pe baza de caolin (daca stiti masca portocalie 2 in 1 din farmacie Neutrogena).Am observat ca in comparatie cu gelul Avene de spalat,usuca mai tare fata,am folosit si Ivatherm si tot avene e mai bun.
Am trecut in timp de la simplul demachiant cu aloe vera de la Farmec,pe care l-am folosit vreo 8 ani,la produse de spalt fata din farmacie.Demachiantul la 2 luni imi trebuia altul.Gelul de curatare,ma tinea mai bine de 1 an.Dar produsele de gen rimel,nu prea le scotea,sau cel putin,aparea o mica iritatie,deci trebuie cumparat separat un demachiant pt ochi.Deci isi merita investia chiar daca costa 40 lei.Dar se consuma apa multa,mult mai multa decat cu demachinat,plus ca dureaza mai mult timp,aceasta operatie.Din pacate,se stie ca pt a avea un ten sanatos,e necesar,demachierea de 2 ori pe zi,obligatoriu seara,si cateodata esti prea obosita,sa folosesti gelul.Ultimul gel pe care l-am folosit,am impresia ca usuca prea tare fata,sincer il folosesc la 2 zile,iar daca nu trebuie zilnic.Defapt cred ca trebuie de 2 ori pe zi demachierea si cand vrei sa scapi de farduri.Dar solutia in cazul meu nu este,numai gel,ar trebui sa folosesc si o crema.
Solutia mea a fost servetele demachiante,dar nu oricare,am incercat nivea,sunt hidratante,nu curata,cele pt ten mixt,normal,am incercat loreal pt ten mixt,sunt super.Luna aceasta n-am mai gasit cele pt ten mixt de la L'oreal si mi-am luat de nevoie din nou Nivea,dar a fost ultima oara,am senzatia ca si irita pielea si in sfarsit am gasit l'oreal dar cele albastre.O sa va spun si efectul lor.Deocamdata stiu un singur lucru,miros a alcool,ceea ce nu e bine.Partea aiurea,e ca per total,c-am costa folosirea lor,mai ales,ca am c-am exagerat cu folosirea lor ,le folosesc si dimineta si seara.De mult sunt in cautarea unei lotiuni tonice pt vara,deoarece imi luceste nasul vara si pe obraji e sensibil,se inroseste de la soare,am incercat de la Avene,sprayul cu apa termala,lumea spunea ca e cel mai bun,eu l-am aplicat peste toata fata,e ok,dar as prefera si o crema pt zona obrajilor.Cred ca am o mica cuperoza.Se manifesta,in general,cand am emotii,si cand trec de la frig la cald,iarna si vara,se acopera in general cu fond de ten,dar as vrea o solutie dermatologica,am si unele pete maronii,cat un ac de gamalie,cred ca din nastere,dar nu sunt sigura,imi pun intrebarea daca pot scapa de ele,sunt in zona obrajilor
.
Oricum sunt convinsa ca e buna dermoabraziunea,am fazut efectele cu ochii mei,ma intreb totusi cat costa?Sunt produse de cumparat ca acelea,care se folosesc,in cadrul tratamentului de la cosmetica,pt a inchide porii si a oxigena tenul,si nu e scump.
Ce analize se fac pt probleme cu cuperoza?
Pe fata in zona ochilor mai am puncte albe,care se spun ca e de la colesterol.Acesti doctori,fac si altceva pe langa a recomanda medicamente ?Pot inlocui o cosmeticeana?
Puteti sa-mi spuneti pe privat cat costa sa apelezi la un medic dermatolog?Eu nu am asigurare,deci voi plati oricum,am 2 variante,sa platesc o trimitere de la medicul de familie,si sa ma prezint cu ea la dermatolog daca lucreaza cu casa de asigurari de sanatate sau sa platesc doar la dermatolog.
Mi-e frica sa ma duc la cosmetica,sa-mi fac un tratament,sa nu mi se irite tenul,nu cunosc nici o cosmeticeana buna in Timisoara,sau un trament in cazul tenului meu,cred doar ca la tratament nu voi putea face decat curatire.Poate ma ajuta cineva,as prefera un tratament sub 1 milion,chiar si mai ieftin,stiu cum ar trebui mers,lunar,dar as fi fericita,sa-mi fac ceva la 4 luni macar,decat deloc,si restul acasa.
3,Am o mica problema cu unghile.
La dermatolog am fost o singura data ,la spitalul judetean,era o femeie.Pentru problema cu micoza de la o unghie,mi-a recomandat un tratament de vreo 2-3 milioane si mi-a zis ca se intinde,si sa stiti ca nu s-a intins,in 5 ani,deci nu a avut dreptate,acum e doar 1/3 din unghia mare.
4.In zona bratelor,am cosuri mici,de mult timp.Am incercat exfoliante pt corp,dar si pt fata,tot nu am scapat de ele.Am o piele mai groasa acolo.
Sunt curioasa si ce metoda de epilare prefera acesti doctori.Am probleme cu epilatorul,mi-au aparut bubite si nu am disparut.Ma gandesc sa revin la ceara.
Doctorii pot sa-ti recomande si ce sa faci in cazul excesului de grasime,kilograme in plus.Si-a facut analize pt determinarea gradului de celulita,cata apa si cata grasime ai in corp,cat calorii sa consumi.Am vazut la televizor,dar in Timisoara nu stiu,mi s-a recomandat un endocrinolog sau un nutritionist.
Astept recomandari de doctori daca aveti probleme de mai sus.Eventual o lista.Si pe cei care nu ii recomandati.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post May 21 2008, 10:52 AM
Post #5


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Cititi topicul Medici dermatologi ok, adrese si pareri
Inainte de a deschide subiecte noi, verificati daca nu exista deja subiect pe aceeasi tema.
Acest topic se inchide, existind unul similar din 26 Iunie 2006.
Si nu uitati nici un moment ca va aflati pe un forum de discutii si nu puteti avansa pretentii de nici un fel. Membrii forumului sunt egali in drepturi si nu au vreo obligatie de a raspunde celorlalti membri.
Multumim de intelegere.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post May 22 2008, 07:22 AM
Post #6


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



QUOTE(didilica @ May 22 2008, 08:01 AM) *


Didilica, (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mirunaradu
post Jun 12 2008, 09:07 AM
Post #7


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 12-June 08
Member No.: 4,056



Buna dragele mele. Din pacate eu nu am avut o experienta prea placuta. Si vreau sa o impartasesc cu voi ca sa nu treceti prin ce am trecut eu. Mi-am facut de curand nunta si am ales un restaurant care la prima vedere parea ideal. Un loc destul de retras, cu multa verdeata, linistit si cu o parcare in care sa incapa toti invitatii. O sa spuneti ca este locul perfect de nunta. Asta am spus si eu cand am vorbit cu patronul si mi-a prezentat locul si oferta lor. Si am acceptat.
Ce nu a mers bine? Pai cam tot. In primul rand am acceptat sa le platim o anumita suma de bani pentru serviciile lor. La a doua intalnire insa, dragutul de patron era beat turta si a inceput sa tipe la noi ca nu asa ne-am inteles. Si a trebuit sa ii dam mai multi bani (sau sa anulam nunta). Au stiut ca nu avem incotro si ne-au frecat mult si bine. A trebuit sa platim in plus pentru ospatari (de parca am fi avut cum sa ii aducem de acasa). Nu au decat un frgider, motiv pentru care am servit mare parte din bauturi calde. Norocul nostru a fost ca am prins o noapte racoroasa. Nici macar mancarea nu a fost stralucita. Ca sa nu mai spun ca de fapt nu ne-au pus toata parcarea la dispozitie, ci doar un sfert din ea...asa ca unii invitati au parcat pe trotoar si prin imprejurimi. Si daca asta nu e de ajuns, minunatul patron al cladirii a stat toata noaptea ca un scai la nunta mea, de parca il invitase cineva...
Nu va doresc sa dati peste asemenea localuri conduse de "patroni" imbogatiti peste noapte care considera ca pot face ce vor (inclusiv sa va strice nunta).
Despre ce restaurant vorbesc? EDITAT Din clipa cand am auzit denumirea lui de restaurant comunist ar fi trebuit sa o iau la fuga.

Cand va apucati sa screti asa ceva , ginditi-va bine!
IAR ALTA DATA CIND SE MAI POSTEAZA ASA CEVA, AFIRMATII PE CARE NU AVEM CUM SA LE SUSTINEM/INJURIOASE/ETC SE STERG DIN PRIMA IAR USERUL SE BANEAZA!

Maat


This post has been edited by Maàt: Sep 6 2008, 12:53 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scorpirescu
post Jul 7 2008, 07:57 PM
Post #8





Musafir






E inchis topicul asta? Nu mai pot comenta?
Vroiam si eu sa ma laud ca am unu. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Negru. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
L-am primit cadou cand am implinit 30 de ani. Inca nu l-am incercat la capacitate maxima (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) dar nu l-oi lasa sa moara virgin saracu. Intr-o zi ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dr_wise
post Jul 7 2008, 08:04 PM
Post #9





Musafir






Bre scorpi, amu chiar ma facusi invidioasa! (IMG:style_emoticons/default/mad.gif) Vreau si eu "uniune rasiala"!!! (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)
Ma gandesc ca poate-mi cumpar unul "cu viza Schengen" la Luxemburg..nu ma stie nimeni...si poate gasesc si oarece modele "trendy"...o fi vreun curent in domeniu, ce s-o purta anul asta? (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scorpirescu
post Jul 7 2008, 08:55 PM
Post #10





Musafir






Imaginati-va asa: colega de biuro, 1,55 m inaltime, slabuta in sex-shop sa ii cumpere cadou la moldoveanca (adeca io) o xxx neagra (ordin de la imparatie). Si ca sa nu cumpere fata in necunostinta de cauza incepe sa intrebe ce si cum, ce modele sunt, cum se folosesc, etc. Nu, nu a cerut si un drive-test (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) . Intra in sexshop un nene inalt bine facut tot un muschi si-o fibra si se aseaza cuminte la rand.
Vanzatorul la el: 'da, ce v-ar interesa'.
Domnul nostru maret se apleaca si ii sopteste vanzatorului incet sa nu rasune in camera.
Vanzatorul: 'ok, sa termin cu domnisoara si va servesc'
Si domnisoara noastra agitata incepe: ' da aratati-mi-l si pe ala, da' ala cum e, da ala de acolo de sus, da' unde se pun bateriile, da' are mai multe viteze' etc (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
De domnul nostru plin de muschi s-o facut mic mic si rosu si s-o ascuns un pic mai incolo asteptand cuminte sa ii vina randul.

Asta a fost povestea achizitionarii cadoului meu. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Pages V   1 2 3 > » 
Closed TopicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 20th April 2024 - 02:32 AM