IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

> Mastile in societate.Complezenta., Povestire cu morala.
blondina
post Feb 19 2006, 11:33 PM
Post #1


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,136
Joined: 8-December 05
From: 7Th Heaven
Member No.: 16



Un tip intra in cabinetul unui medic pshiatru si ii spune:
- Domnule doctor, sunt foarte suparat in ultimul timp, ma simt trist, deprimat, lipsit de energie si total apatic. Nu stiu ce sa ma fac.
- Nu va faceti probleme. Am un tratament garantat. Si eu cand trec prin astfel de stari ma duc la circ unde e un clovn extraordinar. Glumele si giumbuslucurile lui imi dau optimism, imi produc o bucurie nespusa si-mi dau energie sa vad viata asa frumoasa cum e ea. Iti recomand sa te duci sa-l vezi. Te va vindeca!
- Domnule doctor, eu sunt acel clovn..

Va spune ceva bancul acesta?
Nu ati fost niciodata nevoiti sa zambiti, sau, si mai rau, sa ii faceti pe altii sa zambeasca atunci cand sufletul vostru plangea?!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Replies
kary_pink
post May 27 2006, 01:47 AM
Post #2





Musafir






suntem oameni.....rolul de clovn poate merge in societate dar cand ajungem acasa si vine partea cu "borcanul melancoliei" (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/laugh.gif) ....eu am invatat ca singura trebuie sa imi gasesc zambetul si optimismul indiferent de cat de mult mi-ar veni sa plang.......ok bocesc ma descarc dar nu ma las prada suferintei sau pesimismului......si ce daca nu mi-a mers azi cum mi-as fi dorit e si maine o zi iar ziua de azi nu trebuie toata umbrita (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/biggrin.gif) (eu cam asa vad).......
Go to the top of the page
 
+Quote Post
meli
post Oct 28 2006, 10:39 PM
Post #3


Dependent
***

Group: Contaminat
Posts: 185
Joined: 8-December 05
Member No.: 44



cel mai trist e cand inveti pe propria piele ca trebuie sa porti in societate o masca.E trist cand vezi ca oamenii se bucura de raul tau,de suferinta ta,iti dau sfaturi proaste intentionat....... exista prea putine persoane in fata carora iti poti arata adevaratul chip :-(
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic


Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 

Lo-Fi Version Time is now: 27th April 2024 - 01:27 AM